Karta Luxmed – czemu warto ją mieć?

Karta Luxmed – czemu warto ją mieć?

sty 18, 2022

Z uwagi na niewydolność państwowego systemu opieki medycznej i utrudnionym dostępem do świadczeń finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z prywatnej praktyki lekarskiej. Karta Luxmed jest jednym ze sposobów zapewnienia sobie szybkiego dostępu do szerokiego wachlarza wysokiej jakości usług medycznych. 

Czym jest karta Luxmed?

Karta Luxmed jest dokumentem poświadczającym posiadanie prywatnego pakietu opieki medycznej uprawniającego do korzystania z usług medycznych poza systemem finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Współcześnie karta pacjenta Luxmed dostępna jest w dwóch wersjach – tradycyjnej plastikowej oraz w formie elektronicznej

Tradycyjna Karta Pacjenta Luxmed 

Dokument ten wysyłany jest na adres firmy bądź bezpośrednio do osoby wyznaczonej do obsługi kontraktu z Luxmed. Czas dostarczenia karty wynosi około dwóch tygodni od daty potwierdzenia zgłoszenia do pakietu opieki medycznej.

E-Karta Pacjenta Luxmed

Jest to imienny dokument identyfikacyjny osoby uprawnionej do korzystania z pakietu opieki medycznej Luxmed, który jest jej udostępniany za pośrednictwem Portalu Pacjenta w formie elektronicznej. Dla pacjentów korzystających z tradycyjnej wersji Portalu jest ona dostępna w postaci pliku PDF z opcją wydruku. 

Karta Pacjenta, zarówno w tradycyjnej wersji plastikowej, jak i w formie elektronicznej, jest niezwykle przydatna w celu identyfikacji w momencie korzystania z usług medycznych w placówkach niebędących placówkami własnymi Luxmed – w placówkach współpracujących w miejscowościach, w których ubezpieczyciel nie posiada placówek własnych. 

Luxmed Jelenia Góra

Do jakich badań i wizyt u lekarzy upoważnia karta Luxmed?

Badania i wizyty u lekarzy, do jakich upoważnia karta Luxmed, zależą bezpośrednio od posiadanego przez pacjenta pakietu opieki medycznej. Obejmujący osoby w wieku od 0 do 70 roku życia Pakiet Podstawowy Srebrny opracowany z myślą o zapewnieniu podstawowej opieki medycznej umożliwia przykładowo uzyskanie konsultacji u wybranych lekarzy 11 specjalności, wykonanie 52 różnych badań diagnostycznych i laboratoryjnych oraz skorzystanie z 36 zabiegów ambulatoryjnych. Pakiet ten zapewnia więc posiadaczowi karty Luxmed dostęp do podstawowej profilaktyki i diagnostyki medycznej. 

Najszerszy zakres opieki zdrowotnej zapewnia Pakiet Premium Platynowy, który pozwala na korzystanie z wizyt aż u 63 specjalistów, wykonanie 826 badań laboratoryjnych i diagnostycznych oraz 96 zabiegów ambulatoryjnych, a także nielimitowanych zabiegów fizjoterapeutycznych

Koszt karty Luxmed

Koszt karty Luxmed jest zależny od wybranego pakietu medycznego. W wypadku najtańszego Podstawowego Pakietu Srebrnego cena wynosi od 69 złotych miesięcznie w formie Copay oraz od 97 złotych miesięcznie przy sposobie płatności Prepay. 

Pakiet Platynowy Premium, czyli najbardziej rozbudowana wersja pakietu medycznego oferowanego przez Luxmed, to koszt w wysokości 547 złotych miesięcznie. 

Dla osób powyżej 70 roku życia dostępne są pakiety Senior, których cena waha się od 69 złotych miesięcznie za pakiet podstawowy do 819 złotych miesięcznie za pakiet premium. Koszt karty Luxmed można więc z łatwością dopasować do własnych potrzeb i możliwości finansowych

Luxmed Jelenia Góra

Czy Luxmed stanowi opłacalny system opieki medycznej?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez Luxmed pozwala na korzystanie z usług specjalistów oraz wykonywanie wszelkich niezbędnych badań i zabiegów bez konieczności długiego oczekiwania. Pacjenci otrzymują profesjonalną opiekę medyczną szybko, omijając często nawet kilkuletnie kolejki do usług z NFZ. Posiadacze karty Luxmed oszczędzając więc czas, a także pieniądze – w wypadku korzystania z prywatnej opieki lekarskiej bez pakietu ubezpieczeniowego koszty są bowiem znacznie wyższe, często przewyższając możliwości portfela przeciętnego obywatela. 

Miejsca, w których można skorzystać z karty Luxmed 

Karta Luxmed Jelenia Góra może zostać wykorzystana w Centrum Medycznym Zabobrze, które prowadzi profesjonalną opiekę medyczną w szerokim zakresie usług. Pacjenci mogą skorzystać zarówno z konsultacji z doświadczonymi:

  • lekarzami rodzinnymi, 
  • internistami, 
  • pediatrami,
  • neonatologami, 

jak i szeregiem innych specjalistów, między innymi okulistów, neurologów bądź ortopedów. Karta Luxmed Jelenia Góra upoważnia również do otrzymania wsparcia diagnostycznego i przeprowadzenia badań RTG, EEG, EMG, densytometrii oraz wielu innych. Centrum Medyczne Zabobrze zapewnia ponadto opiekę pacjentom z zaburzeniami psychicznymi w Poradni Zdrowia Psychicznego i na Oddziale Dziennym Psychiatrii.