Kiedy przydają się usługi wypożyczalni samochodów dostawczych i busów?

Kiedy przydają się usługi wypożyczalni samochodów dostawczych i busów?

lip 3, 2018

Potrzebujesz większego samochodu do przeprowadzki, rodzinnego wyjazdu, na szkolną lub pracowniczą wycieczkę, a może podczas pracy w terenie? Nie musisz od razu decydować się na jego zakup – wypożyczalnie samochodów dostawczych i busów to twoja najlepsza i najkorzystniejsza opcja. Dziś coraz popularniejszy wynajem samochodów nie jest już tylko zarezerwowany dla firm i najemców długoterminowych, a skorzystać z niego może właściwie każdy, kto ma potrzebę skorzystania z większego pojazdu. Na jakiej zasadzie działają wypożyczalnie, kiedy i dlaczego warto z nich skorzystać i na jakie opcje wynajmu aut można liczyć?

Jak działa wypożyczalnia samochodów dostawczych?

Możliwość wynajmu aut zazwyczaj obejmuje trzy podstawowe warianty czasowe: wynajem krótkoterminowy, od 1 do 6 dni, wynajem średnioterminowy, od 7 do 30 dni, oraz wynajem długoterminowy, powyżej 30 dni. Wiele wypożyczalni pozwala jednak na indywidualne dopasowanie oferty do swojego klienta i jest w stanie wynegocjować z nim inną opcję czasu wynajmu w zależności od potrzeb klienta. Dodatkową opcją jest oczywiście także wynajem pojazdu z kierowcą, który może przydać się szczególnie podczas transportów typowo przeprowadzkowych lub w przypadku wycieczek.

Szczególnie ciekawym wariantem wypożyczenia jest wynajem długoterminowy, gdyż w pewien sposób jest on metodą outsourcowania firmowej floty pojazdów bez konieczności martwienia się o ich ubezpieczenie czy serwisowanie – tym w dalszym ciągu zajmuje się wypożyczalnia. Dzięki temu możliwe jest stworzenie naprawdę przyjaznych warunków wynajmu aut dostawczych dla firm, które potrzebują powiększyć swoją flotę, ale nie są w stanie zakupić na daną chwilę większej ilości samochodów bądź też potrzeba ich posiadania jest wyłącznie chwilowa.

Dlaczego wypożyczanie busów jest wygodną opcją?

wynajem busówIstnieje wiele życiowych sytuacji, w których użycie większego samochodu, busa czy dostawczaka jest wręcz niezbędne. Niestety, nie zawsze można liczyć na to, że znajdzie się w gronie znajomych osoba, która będzie w stanie wypożyczyć nam taki samochód. W takich wypadkach pozostają oczywiście wypożyczalnie, które jednak też należy dobierać ostrożnie. Jeśli potrzebujesz się przeprowadzić lub przewieźć gdzieś grupę ludzi, nie korzystaj z firm oferujących te konkretne usługi – ich oferta zawsze będzie droższa ze względu na bardziej specyficzny charakter działalności. W wypożyczalniach busów takich jak rent-er.pl możesz z powodzeniem zdobyć auto na jeden, dwa, lub kilka dni i korzystać z niego w formie, która odpowiada ci najbardziej. Potrzebujesz kierowcy? Żaden problem! Samochodu na kilkanaście dni, dłuższy wyjazd, czy jako tymczasowe uzupełnienie twojej firmowej floty? Wynajem długoterminowy to opcja doskonała. Bez obaw o serwisowanie czy ubezpieczanie auta, bez strachu o niesprawne elementy, bez ryzyka o aktualną dokumentację – wynajem samochodów dostawczych i busów to po prostu wygoda i spokój, na jaki zasługujesz.

Na jakie opcje wynajmu aut można liczyć?

Zastanawiając się nad wynajęciem samochodu z konkretnej firmy należy brać pod uwagę wiele aspektów, które ostatecznie określą jej prawdziwą wartość. Jednym z najważniejszych zdaje się być wiek samochodów, który w wypożyczalniach takich jak rent-er.pl nie przekracza 2 lat! Dzięki temu masz pewność, że nie jeździsz starą, zużytą flotą, która rozpadnie się po 100 kilometrach psując całą wyprawę pracowniczą. Stawiając na pewne firmy nie musisz też bać się zużycia paliwa – nowe samochody to przede wszystkim mocne i oszczędnie silniki, które w efekcie zużywają mniej paliwa i pozwalają na cieszenie się ekonomiczną jazdą jeszcze dłużej. Dodając do tego elastyczne oferty czasowe, pakiety ubezpieczeń i samochody zastępcze, nie ma właściwie powodów, dla którego korzystanie z wypożyczalni busów miałoby się nie opłacać!