Kilka wskazówek, jak łatwo ułożyć włosy

Kilka wskazówek, jak łatwo ułożyć włosy

maj 27, 2015

Jeżeli zależy nam na tym, by szybko związać włosy – najpopularniejszym stylem zawsze będzie kucyk. Mimo tego, że jest on bardzo łatwy do wykonania, i wydawać by się mogło, że nic z niego nie można wyciągnąć, nawet w tym jakże klasycznym warkoczu istnieją liczne rozwiązania oraz wariacje stylistyczne czy tricki, które pozwolą na to, by chociażby warkocz był związany lepiej i dłużej wytrwał. Kucyk to najbardziej praktyczna fryzura w historii fryzjerstwa, ale można w nim zmieniać naprawdę wiele, a dzisiaj postaramy się to udowodnić.

Blond włosy

W zależności do tego, do jakiego przeznaczenia chcemy by kucyk nam pasował, możemy wybierać pośród stylów zabawnym, błyskawicznym lub eleganckim. W każdym z tych trzech przypadków kucyk może zostać zrobiony inaczej tak aby idealnie pasował do danej okazji oraz do każdej kobiety. Aby zawiązać kucyk w formie klasycznej musimy posiadać długość włosów mniej więcej do podbródka. Kucyk najlepiej wiąże się na włosach, które nie są świeżo umyte a co za tym idzie, mają lepszą przyczepność i nie wyślizgują się na zewnątrz. Wiążąc kucyka nie powinniśmy korzystać z metalowych akcesoriów posiadających ostre krawędzie, które mogą powodować pękanie włosów. Kucyka najlepiej wiąże się gumką do włosów lubi innymi akcesoriami wykonanymi z miękkiego materiału.

Porady przygotowane zostały we współpracy z Portalem Fryzjerskim – www.modnewlosy.pl

Kucyk może być elegancki, może być warkoczem związanym nieco niżej, i tak naprawdę istnieje wiele wariacji. Jedną z nich jest kucyk związany głęboko na szyi, dzięki czemu w tej wersji wydaje się on bardziej elegancji niż wysoko postawiony na głowie. Kucyka takiego najlepiej jest związać na suchych włosach by zwiększyć objętość i efekt wizualny tej fryzury. Odrobina włosów powinna znajdować się na czubku głowy, część na szyi ale luźno rozpuszczonych. Niekiedy warto jest użyć lakieru do włosów by nadać im połysku.

Bardzo popularną odmianą kucyka jest zawiązanie kucyka na tyle głowy w pozycji bardzo wysokiej. Tak związany kucyk musi być bardzo dobrze spięty, żeby zachować efekt odstawania, a sam warkocz musi być mocno owinięty i przypięty. Styl ten jest bardzo popularny wśród aktorek i traktowany jako szlachetna odmiana.

Efektowny kucyk można uzyskać poprzez zastosowanie tzw. wirówki w poszczególnych częściach głowy. Na głowie tworzy się warkocze mocno związane by uwieńczyć je odstającym kucykiem z tyłu głowy. Takie połączenie dodaje fryzurze dynamizmu i odrobinę szaleństwa.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom zostaniecie naprowadzone na to w jaki sposób wykorzystywać wiedzę do układania włosów a zwłaszcza do spinania kucyka, który jak widać, nie musi być tylko klasycznym rozwiązaniem na brak pomysłów.