Kurs karate z trenerem

Kurs karate z trenerem

paź 7, 2015

Młodzi ludzie często marzą o niespotykanej sile i potrafią godzinami zastanawiać się nad tym kim zostaną w przyszłości. W szczególności płeć męska chce posiadać siłę większą niż inni dlatego zachwycają się sportem. Idolami młodzieży zostają często sportowcy i ludzie kojarzeni z pierwszych stron gazet. A już od najmłodszych lat można rozwijać swoją tężyznę aby posiadać przynajmniej złudzenie nadludzkiej siły.

Karate Kyokushin – najpopularniejszy styl

Zdecydowanym hitem jeśli chodzi o dodatkowe zajęcia sportowe wśród najmłodszych już od lat 90-tych stało się karate kyokushin. Jest to najbardziej klasyczna odmiana tej szlachetnej sztuki walki. Jest to przy tym sport kontaktowy, dający wiele frajdy z jego czynnego uprawiania. Jednak to co zdecydowanie przebija się na pierwszy plan to regularne treningi podnoszące sprawność całego organizmu. Dlatego karate zalecane jest wszystkim, którzy nie posiadają przeciwskazań lekarskich do uprawiania tej dyscypliny. Kiedy zgłosimy się do profesjonalnego trenera czy też senseja (bo tak nazywa się nauczyciel w Japonii) szybko okaże się, że do uprawiania karate nie trzeba posiadać wyjątkowych zdolności. Nie trzeba być ani super sprawnym ani silnym bo dużą rolę odgrywa tu spryt. A i tak najważniejsza jest po prostu dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.

karate1

Treningi odbywają się najczęściej 2 razy w tygodniu

Kiedy myślimy o karate od razu kojarzymy je sobie z japońską sztuką walki. To dobre skojarzenie ale to też nie jest cała prawda. Ponieważ karate to także sposób myślenia i samodoskonalenie szczególnie na płaszczyźnie fizycznej i duchowej. Tylko tak kompleksowe podejście do tematu może spowodować, że zrozumiemy sens nauki tego sportu. W przeciwnym razie nie zabierajmy się za ten sport. Szacunek do przeciwnika, brak agresji i przestrzeganie kodeksu karateki powinny na stałe wejść do naszego życia.