Lampy na biurko w stylu glamour

Lampy na biurko w stylu glamour

wrz 23, 2020

W większości zawodów w dzisiejszych czasach spędzanie całego dnia wpatrując się w ekran jest normą. To sprawia, że pracownicy biurowi starają się ulepszyć swoje stanowiska tak, aby były jak najzdrowsze.

Prócz krzeseł i biurek, które pomagają zachować odpowiednią postawę warto zainwestować w dobrą lampkę na biurko. Wpatrywanie się w blask ekranu bez dodatkowego światła może siać spustoszenie w naszych wzorach snu, pogorszyć wzrok, a nawet zwiększyć ryzyko depresji, otyłości i chorób serca.

Cechy dobrej lampki na biurko

Lampy na biurko to oświetlenie zadaniowe. Jest to bardzo ważny element każdego środowiska pracy. Oświetlenie zadaniowe to zlokalizowane oświetlenie, które zapewnia odpowiednią ilość światła dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne, aby pasowało do wykonywanego zadania.Jest to wiązka światła skierowana na powierzchnię i dlatego podkreśla obszar, nad którym pracujesz.Przykłady konkretnych zastosowań oświetlenia zadaniowego obejmują czytanie, pisanie, pracę, korzystanie z komputera.

Używanie tej samej ilości światła w całym pomieszczeniu lub środowisku pracy nie jest efektywne ani nawet skuteczne, dlatego potrzebujemy oświetlenia zadaniowego. Dobra lampka biurkowa jest szczególnie ważna w nowoczesnym środowisku pracy lub w biurze domowym, ponieważ oglądanie monitora komputerowego wymaga znacznie mniej światła niż czytanie.

Jakie wybrać lampę na biurko?

Lampki biurkowe często występują w różnych stylach. Wszystko zależy od naszego gustu, więc nie ma właściwego lub złego wyboru. Styl, rozmiar, kształt i wykończenie powinny być zgodne z naszymi osobistymi preferencjami. Warto wybrać model, który pasuje do wystroju przestrzeni. Jeśli mamy nowoczesny wystrój, potrzebujemy nowoczesnej lampki biurkowej. Gdy nasze szafki i szuflady mają uchwyty ze szczotkowanego niklu, warto dopasować lampę do pozostałych wykończeń w przestrzeni.

Nie kierujmy się jednak tylko wyglądem. Jeżeli używamy lampy w przestrzeni, która służy nam nie tylko do pracy, ale również do innych czynności warto wybrać model z bardziej skupioną i kontrolowaną wiązką światła.

Zazwyczaj produkty LED są tego typu rozwiązaniami. Co więcej lampy LED są bardziej ekonomiczne i ekologiczne. Zużywają zaledwie 1/5 energii, która jest potrzebna dla innych, tradycyjnych żarówek. Ponadto są one chłodne w dotyku, a inne źródła światła mogą się nagrzewać.

oświetlenie do salonu

Przemyślmy rozmiar lampy. Jeżeli mamy duże biurko musimy wybrać model, który ma dłuższe ramię. Zastanówmy się nad konfiguracją swojego obszaru roboczego i upewnijmy się, że światło dotrze wszędzie gdzie trzeba. Pamiętajmy że nowoczesne lampy mogą zostać zamontowane na ścianie, mogą być na zacisk na biurku lub blacie i stać na nodze.

Zastanówmy się ile światła naprawdę potrzebujemy. Im jesteśmy starsi tym więcej światła wymagają nasze oczy. Osoba w wieku 50 lat potrzebuje dwa razy więcej światła niż 25 latek. Jednocześnie starsze oczy są znacznie bardziej wrażliwe na odblaski. Większość producentów lamp biurkowych bierze to pod uwagę przy ich projektowaniu. Część producentów wypuszcza nawet specjalne linie produktów dla starzejących się oczu. Dzięki temu najlepiej zadbamy o nasz wzrok.

Nowoczesne lampy na biurko oferują także wiele więcej udogodnień. Możemy je przyciemniać lub rozjaśniać. Istnieją nawet modele, którymi bez problemu możemy sterować telefonem. Sami dobieramy kolor żarówek i odcień oświetlenia. Wystarczy więc, żebyśmy zastanowili się jakie mamy potrzeby, a na rynku na pewno znajdziemy model, który będzie odpowiedni.