Mata filtracyjna – na co zwrócić uwagę?

Mata filtracyjna – na co zwrócić uwagę?

gru 16, 2020

Profesjonalne maty filtracyjne wykorzystywane są najczęściej w różnego rodzaju instalacjach wentylacyjnych. Wykorzystywane są w praktycznie każdym typie budynków oraz w różnych typach instalacji. Mogą mieć różne wymiary oraz funkcjonalności. Jak wybrać idealną matę filtracyjną i na co zwracać uwagę? Dlaczego jej jakość jest tak ważna i dlaczego w tej kwestii warto zaufać profesjonalistom? Sprawdź więcej informacji na temat mat filtracyjnych i wybierz taką, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania i zapewni doskonałą filtrację w instalacjach wentylacyjnych. 

Jak działają i są zbudowane profesjonalne maty filtracyjne?

Maty filtracyjne mogą mieć różne klasy filtracji, które należy dopasować do miejsca, w którym będą one wykorzystane. Tego typu produkty nazywane są potocznie filtrami wstępnymi lub zgrubnymi i służą to wstępnego filtrowania zanieczyszczeń w instalacjach wentylacyjnych. Tego typu filtry są zbudowane w całości z włókien poliestrowych, które są nierozerwalne. Do ich łączenia wykorzystywana jest termiczna technika wielowarstwowa. Są one naprawdę trwałe i skuteczne i mogą mieć grubość od 9 do nawet 25 mm. Wszystko zależy od tego, do jakiej klasy filtracyjnej dana mata należy. Tego typu maty powinny być wykonane bardzo starannie, aby mogły skutecznie działać i zatrzymywać pył w instalacji wentylacyjnej przez naprawdę długi czas. 

filtr kieszeniowy do wymiany

Dobrej jakości maty filtracyjne powinny mieć chłonność od 200 do 550 g/m2, w zależności od tego, do jakiej klasy filtracji należą. Powinny być w stu procentach wolne od silikonu i wykonane z wykorzystaniem odpowiedniej techniki produkcji. Aby mieć pewność, że wybrana mata będzie naprawdę dobrej jakości, warto postawić na produkty z odpowiednimi atestami i certyfikatami. Dobrze stworzona mata powinna być naprawdę dobrze chłonna oraz przede wszystkim wytrzymała. Ich zadaniem jest filtrowanie nawet bardzo mocno zanieczyszczonego powietrza z pyłów i innych zanieczyszczeń przy niskim spadku ciśnienia. Profesjonalne firmy zajmujące się produkcją lub dystrybucją mat filtracyjnych oferują ten produkt w wielu różnych rozmiarach. Ponadto najczęściej istnieje możliwość docinania mat do konkretnych instalacji wentylacyjnych, aby idealnie pasowały i w stu procentach spełniały swoją najważniejszą funkcję. 

Postaw na sprawdzoną firmę oferującą maty filtracyjne i ich montaż

Maty filtracyjne są bardzo istotnym elementem każdej instalacji wentylacyjnej. Ich zadaniem jest oczyszczanie powietrza w biurach, obiektach handlowych, budynkach użytku publicznego oraz w fabrykach i magazynach. Są to także filtry, które bardzo często są wykorzystywane w systemach klimatyzacyjnych. Należy mieć na uwadze, aby zawsze były w dobrym stanie, ponieważ jeśli nie będą dobrze filtrować powietrza, to niestety będą w nim zostawać pyły i inne zanieczyszczenia. Maty filtracyjne powinny być systematycznie czyszczone i w razie potrzeby wymieniane na nowe. Jeśli musisz wymienić matę filtracyjną w systemie wentylacyjnym w biurze lub fabryce, koniecznie znajdź sprawdzoną firmę, która się tym dla Ciebie zajmie. 

Przed ostatecznym wyborem oferty, koniecznie zapoznaj się dokładnie z ofertą i sprawdź, jakie warianty mat filtracyjnych może Ci dana firma zaoferować. Postaw na sprawdzone przedsiębiorstwo, które ma doświadczenie w tej branży oraz ogromną wiedzę w zakresie produkcji, sprzedaży i montażu filtrów różnego typu. Wybierz produkty najwyższej jakości, aby mieć pewność, że instalacja wentylacyjna w Twoim biurze, fabryce lub jakimkolwiek innym budynku jest naprawdę skuteczna. Dlatego nie podejmuj tej decyzji pochopnie, tylko znajdź firmę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.