Meble skrzyniowe i ich rosnąca popularność

Meble skrzyniowe i ich rosnąca popularność

sty 9, 2020

Podział mebli na skrzyniowe i szkieletowe to podział, który towarzyszy nam od zawsze, chociaż dopiero od niedawna zdajemy sobie z tego sprawę. A czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, jak bardzo owe meble ułatwiają nam życie? Jakie są główne cechy i zalety mebli skrzyniowych?

Czym charakteryzują się meble skrzyniowe?

 

Szafy, komody, komódki… wszelkie meble o kształcie prostokąta lub kwadratu, charakteryzujące się przestrzenią zamkniętą, w której możemy przechowywać swoje rzeczy, to właśnie meble skrzyniowe. Najczęściej są budowane obecnie ze sklejki, płyty pilśniowej lub wiórowej. Meble te budowane są na podstawie konstrukcji wieńcowej, stojakowej lub właśnie typowo skrzyniowej. Niezależnie od typu wybranej konstrukcji, charakteryzują się one zamkniętą przestrzenią, w której możemy bez problemu ukryć nasze osobiste rzeczy.

 

Zalety i wszechstronność konstrukcji skrzyniowej

 

Meble skrzyniowe wykorzystujemy praktycznie wszędzie. W domach, biurach, szkołach i wielu innych miejscach. Nie są one tak nieatrakcyjne jak dawniej. Dziś stawiamy na stylowe wykończenie, idące w parze z funkcjonalnością. Niepozorne na pierwszy rzut oka szafki są w stanie pomieścić całkiem sporą ilość przedmiotów, dzięki czemu nie musimy trzymać wszystkiego na widoku. Na całkowitą wymianę mebli decydujemy się najczęściej podczas przeprowadzki lub budowy nowego domu, czyli dwóch sytuacji, w których najbardziej budzi się w nas pragnienie stworzenia własnego wymarzonego wnętrza. Inną okazją jest też oczywiście remont, kiedy oprócz nowych kolorów na ścianach i płytek w łazience mamy ochotę również na nowe umeblowanie.

meble skrzyniowe kartuzyWspółczesne meble mają również kolejną, ogromną zaletę, dzięki której zdecydowanie górują nad meblami starej produkcji – są o wiele lżejsze. Przestawianie mebli podczas zwykłego przemeblowania lub właśnie remontu staje się o wiele łatwiejsze. Obecnie wyniesienie sprzętów do innego pomieszczenia na czas przeprowadzania zmian staje się dużo prostsze.

 

Powszechność mebli skrzyniowych i różnorodny design

 

Meble skrzyniowe oferuje każdy salon meblowy, a współczesny design proponowanych mebli jest tak różnorodny, że trudno opuścić sklep z pustymi rękami. Dużą popularnością cieszą się meble uniwersalne, które jest niezwykle łatwo wpasować w praktycznie każdy styl. Najczęściej oferowane kolory to biele, beże, brązy, czernie i szarości, czyli barwy neutralne, łatwe do skomponowania z każdym innym, dowolnym kolorem. Preferowane obecnie formy są proste, co znacznie ułatwia ich zestawienie z dobieranymi do pomieszczenia dodatkami, które jest o wiele łatwiej wymienić, przy zachowaniu tej samej bazy, jaką stają się w tym przypadku meble. Ciekawą ofertę przedstawia salon meblowy Idea Mebel, oferujący różnego rodzaju meble wypoczynkowe, skrzyniowe, fotele masujące i wiele innych.

 

Czy warto stawiać na meble skrzyniowe?

 

Jak najbardziej. Trudno byłoby zadowolić się samymi stolikami lub otwartymi regałami, przeznaczonymi raczej na książki i dekoracyjne drobiazgi, niż na ubrania czy bieliznę. Meble skrzyniowe to niezbędny element wyposażenia każdego salonu, sypialni, kuchni i wszelkich pozostałych pomieszczeń użytkowych. Wprowadzają one porządek, a jeśli hołdujesz meblowemu minimalizmowi, możesz postawić na jedną, dużą szafę, w której odpowiednio rozmieścisz półki, szuflady i miejsce na wieszaki, tak aby nie potrzebować już żadnych innych komódek i szafek.

 

To jest właśnie kolejna zaleta mebli skrzyniowych: szerokie zastosowanie. Możesz zakupić gotowe meble w sklepie lub postawić na te wykonane wedle Twojego własnego życzenia. Meble skrzyniowe to coś, bez czego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym wnętrzu.