Na co zwrócić uwagę kupując meble kuchenne?

Na co zwrócić uwagę kupując meble kuchenne?

paź 11, 2019

Meble kuchenne to istotny element wyposażenia kuchni – bez nich to pomieszczenie nie mogłoby być w pełni funkcjonalne ani praktyczne.

Wybór odpowiednich szafek kuchennych jest dosyć istotny. W końcu mają one nie tylko pełnić funkcję użytkową, ale również powinny cechować się niebanalnym wyglądem, nadając tym samym naszej kuchni niepowtarzalnego stylu i klasy. Warto jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wykonanie – musi być staranne i solidne. Dzięki temu meble nie tylko będą pełniły funkcję ozdoby, ale również posłużą nam przez dłuższy czas- jest to bowiem inwestycja na całe lata, dlatego musi być dobrze przemyślana.

Na co więc zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim na materiał z jakiego wykonane są nasze meble. Im będzie on lepszy tym lepiej nasze meble będą się prezentować i tym samym będą one trwalsze. Na rynku dostępne są różnego rodzaju płyty, między innymi wiórowe lub mdf, które powlekane są fornirem, folią, lakierem lub litym drewnem. Najtrwalszą jest zaś niewątpliwie folia.

Przy dokonywaniu wyboru nie powinniśmy jednak patrzeć na ceny! Czasem lepiej jest dołożyć więcej pieniędzy, bo potem dłużej móc cieszyć się nienagannym stanem naszych szafek. Jeśli zaś chodzi o blaty to zdecydowanie powinniśmy wybrać te, które wykonane zostały z materiałów odpornych na ciepło. W przeciwnym razie, jeśli postawimy na nich gorące naczynia, powstaną trudne do wyczyszczenia ślady.

Pamiętajmy także o jakości wykonania. Dokładnie, z każdej strony obejrzymy więc produkt, którego zakupem jesteśmy zainteresowani, dotknijmy go. Pozwoli to nam na dokładne sprawdzenie stanu mebla oraz uchroni nas przed przykrymi niespodziankami po jego zakupie.

meble kuchenne na wymiar

O czym jeszcze warto pamiętać?

Kupując meble kuchenne musimy także brać pod uwagę szereg indywidualnych kwestii, takich jaki wymiary naszej kuchni, dobór pasującego do wnętrza koloru (najbardziej jednak polecamy te uniwersalne – wtedy mamy pewność, że moda na nie przeminie, ani nie znudzą nam się one zbyt szybko. Ponadto będą pasowały do pomieszczenia nawet wtedy, kiedy np. zdecydujemy się na zmianę koloru ścian) oraz fakt czy decydujemy się na zakup zmywarki zabudowanej czy wolnostojącej.

Blaty kuchenne na wymiar to idealna propozycja dla osób ceniących sobie estetykę oraz funkcjonalność. Polecamy firmę Kamieniarz Sp. z o.o. – pracują tam doświadczeni projektanci, którzy do każdego klienta podchodzą indywidualnie.

Dane kontaktowe:

ul. Grabiszyńska 337c

52-402 Wrocław

tel: +48 600 411 072

schodyzkamienia@gmail.com

www: Blaty z kamienia blatyzkamienia.pl