Na co zwrócić uwagę wybierając wszywkę w Warszawie?

Na co zwrócić uwagę wybierając wszywkę w Warszawie?

mar 27, 2023

Wszywka alkoholowa (esperal) polecana jest jako skuteczna metoda stanowiąca uzupełnienie profesjonalnej psychoterapii. Implantacja wszywki odbywa się podskórnie poprzez wszycie w okolicy pośladka około 8-10 tabletek zawierających substancję czynną-disulfiram, która uwalniania jest stopniowo do krwiobiegu, wywołując po spożyciu nawet najmniejszej dawki alkoholu wiele niepożądanych objawów przypominających kaca. Głównym zadaniem wszywki jest wywołanie awersji i niechęci do spożywania alkoholu przez osobę uzależnioną. Przed implantacją esperalu trzeba wziąć pod uwagę to, że jest to metoda bezpieczna, skuteczna i niewywołująca powikłań, o ile będzie stosować ją osoba, która świadomie dojrzała do decyzji o podjęciu procesu leczenia oraz zdaje sobie sprawę z możliwych skutków, jakie może wywołać esperal po spożyciu alkoholu.

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej?

Implantacja wszywki alkoholowej polega na przeprowadzeniu krótkiego, 30-minutowego zabiegu, podczas którego następuje wszycie esperalu w okolicy pośladka. Wszystko przebiega w sterylnych, bezpiecznych i higienicznych warunkach. Zabieg jest bezbolesny, gdyż przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym przez doświadczonego lekarza chirurga.

Czy wszywka alkoholowa jest skuteczna?

Wszywka alkoholowa jest bezpieczną metodą leczenia alkoholizmu pod warunkiem, że przestrzegane są zasady dotyczące jej stosowania. Osoby decydujące się na zabieg wszycia esperalu powinny wiedzieć, że po jego implantacji spożywanie alkoholu jest zabronione. Oprócz tego należy wystrzegać się leków i kosmetyków na bazie etanolu. Przed zabiegiem pacjent odbywa konsultację lekarską, podczas której informowany jest przez lekarza o wszystkich możliwych następstwach będących skutkiem spożycia alkoholu po wszczepieniu esperalu, natomiast lekarz pozyskuje informacje o stanie zdrowia pacjenta i ocenia, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. 

Czym kierować się przy wyborze placówki przeprowadzającej zabieg wszycia esperalu?

Chociaż w Warszawie mamy do wyboru co najmniej kilkanaście miejsc, w których możemy poddać się zabiegowi implantacji wszywki, to wyboru odpowiedniej placówki nie należy pozostawiać całkowitemu przypadkowi. Warto dać sobie trochę czasu i zrobić rozeznanie wśród znajomych, bowiem jednym z najlepszych sposobów na zweryfikowanie jakości świadczonych usług w danej placówce jest poczta pantoflowa. Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów oraz kadra, jaką dana placówka dysponuje. Przypomnijmy, że choć implantacja wszywki jest zabiegiem prostym i nieskomplikowanym, to powinna być przeprowadzona przez lekarza chirurga. Bardzo ważne jest również podejście do pacjenta oraz komfort, dyskrecja i anonimowość, jaka powinna być zapewniona podczas procesu leczenia. Ponadto warto zdecydować się na placówkę, która specjalizuje się również w przeprowadzaniu procesu odtruwania (detoksykacji) organizmu. Stanowi on pierwszy i podstawowy etap procesu leczenia polegający na wypłukaniu z organizmu wszelkich toksyn i pozostałości po alkoholu oraz uzupełnieniu niedoboru witamin i elektrolitów w organizmie, co pozwala na bardziej efektywne rozpoczęcie procesu terapii alkoholowej.

alkohol

W dobie rosnących cen towarów i usług coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na cenę, jednak nie powinna ona być jedynym wyznacznikiem naszego wyboru. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że najlepszym wyjściem z sytuacji  jest zdecydowanie się na usługi, które będą odznaczać się zarówno wysoką jakością, jak i konkurencyjną ceną. 

Esperal Piastów- gdzie można wykonać zabieg?

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej w Piastowie k/Warszawy przeprowadzany jest w Surgery Clinic, która już od kilkunastu lat zajmuje się leczeniem drobnych przypadków chirurgicznych oraz implantacją esperalu. W skład zespołu wchodzą doświadczeni lekarze chirurdzy, których największym priorytetem jest świadczenie usług jak najwyższej jakości. Klinika może poszczycić się profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do pacjenta oraz zapewnieniem pełnej dyskrecji i anonimowości. Oprócz implantacji esperalu oferujemy również możliwość poddania się procesowi odtrucia alkoholowego. Sprawi on, że Twój organizm odzyska równowagę, poprawi się Twoje samopoczucie oraz stan psychiczny. Będziesz mógł wówczas przystąpić do kolejnego etapu leczenia, jakim może być terapia alkoholowa połączona z wszywką alkoholową. Nasz personel zapewni Ci dyskrecję i najwyższy poziom opieki, tak abyś czuł się w pełni komfortowo.

Jeżeli chciałbyś zarejestrować wizytę, możesz skorzystać z wygodnej opcji rejestracji online. Zapraszamy również do kontaktu mailowego i telefonicznego dostępnego w zakładce „Kontakt”.