Nocleg z dziećmi nad polskim morzem – na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Nocleg z dziećmi nad polskim morzem – na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

lip 2, 2021

Wakacje z dziećmi zawsze są dużym wyzwaniem logistycznym dla rodziców, szczególnie jeśli planujemy je po raz pierwszy. Warto mieć to na uwadze, obmyślamy nasz plan na wypoczynek, by nie zmienił się on w nieprzyjemne wspomnienia. Wiele lokali jest dostosowanych do przyjmowania gości z małymi dziećmi, jednak niektóre przykładają do tego większą wagę niż inne.

Wybierz pokój dostosowany do najmłodszych gości

Nasze problemy z wyborem noclegu mogą się zacząć już na samym początku planowania wymarzonego wyjazdu. Wszystko zależy od tego, ile dzieci posiadamy i w jakim wieku są. W wielu kwaterach dzieci do 3 roku życia (a czasami nawet i do 5 czy 6) mogą przebywać bezpłatnie, jednak należy to dokładnie sprawdzić, żeby móc przewidzieć odpowiedni budżet na nasze wakacje. Wiele hoteli czy pensjonatów oferuje także możliwość dostawienia w pokoju łóżeczka dla dziecka, co może być bardzo przydatne. Jeśli więc w naszej rodzinie jest maluch, który jeszcze śpi w łóżeczku, warto sprawdzić, czy może takowe wypożyczyć na czas pobytu. Nie trzeba wtedy zabierać swojego, co zresztą nie byłoby możliwe, jeśli jedziemy pociągiem czy autobusem. Nawet w samochodzie, składane łóżeczko zajmuje dużo miejsca i jest nieporęczne, więc znacznie utrudniłoby podróż i rozpakowywanie bagaży.

Udogodnienia na terenie obiektu

Każdy rodzic wie, jak trudne mogą być podczas wakacji dni deszczowe, zimne, czy wietrzne, kiedy nie ma nawet jak wyjść z pokoju, o drodze na plażę nie wspominając. Dlatego dodatkowy kącik zabaw dla dzieci w ośrodku z pewnością będzie przydatny, choć oczywiście warto mieć na uwadze, że nie często należy on do najczęstszych udogodnień, jakie znajdujemy w ośrodkach wypoczynkowych. Innym rozwiązaniem, które zyskuje popularność, jest zatrudnianie przez ośrodki wypoczynkowe animatorów zabaw dla dzieci, dzięki czemu także rodzice mogą odsapnąć, czy pójść na romantyczną kolację tylko we dwoje. Należy jednak mimo wszystko mieć alternatywę w razie niepogody. Można wcześniej, najlepiej jeszcze w domu, zainteresować się tym, jakie atrakcje są w okolicy naszego noclegu i nie wymagają ładnej pogody. Można zaplanować kilka takich wycieczek „na wszelki wypadek”. Lokalizacja jest bardzo istotnym punktem i nie jest to tylko kwestia bliskości atrakcji, ale i odległość od plaży czy sklepów. Na wakacjach chcemy wypocząć, musimy się więc liczyć z tym, że dzieci zazwyczaj szybciej się męczą i przejście nawet niewielkiej dla nas odległości, dla nich może okazać się dużym wyzwaniem.

noclegi z dziećmi władysławowo
Wiele miejsc oferujących noclegi z dziećmi we Władysławowie i innych nadmorskich miejscowościach posiada takie udogodnienia jak plac zabaw czy sala zabaw.

Dodatkowym atutem miejsca, w którym będziemy spali, z pewnością okaże się plac zabaw dla dzieci, na którym nasze pociechy będą mogły wyładować nadmiar emocji. Zabawa na dworze może być świetną alternatywą dla spędzania czasu przed telewizorem. Jeśli już wybieramy się nad morze, warto, by nasze pociechy spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu i korzystały z innego klimatu. Jest to szczególnie ważne, jeśli na co dzień mieszkamy w dużym mieście, gdzie powietrze jest bardzo mocno zanieczyszczone. Nad morzem można nawdychać się jodu, który jest konieczny dla prawidłowego działania tarczycy. Im więcej czasu nasze dzieci pędzą na powietrzu, tym dla nich lepiej, dlatego warto by ośrodek posiadał plac zabaw.

Posiłki dla całej rodziny

Przydatnym udogodnieniem jest także możliwość wykupienia posiłków na miejscu. Część ośrodków oferuje same śniadania, ale można też znaleźć takie, które oferują także obiady i kolacje. Gdy jedziemy z dziećmi, takie rozwiązanie wydaje się najwygodniejsze – nie musimy martwić się o jedzenie w restauracjach czy knajpach, które nad morzem niestety nie należy do najtańszych. Jeśli wybieramy już ośrodek z wyżywieniem, warto zainteresować się tym, co oferuje on w swoim menu i czy będzie to odpowiadało nam i naszym pociechom. Z pewnością chcielibyśmy zjeść świeżą rybę, ale także innych regionalnych potraw. Co więcej, dobrze jest dowiedzieć się, jak różnorodne są posiłki, żeby nie okazało się, że przez cały nasz pobyt będziemy jedli w kółko to samo.