Nowoczesne pojemniki na psie odchody

Nowoczesne pojemniki na psie odchody

mar 21, 2016

Czystość w mieście – kosze na psie odchody

Pozostałości po psach powinny być sprzątane przez ich właścicieli – o tym wiedzą nawet dzieci. Niestety często „zapominają” dorośli, tak że z czasem chodniki w mieście, alejki w parku oraz zielone skwery są paskudnie upstrzone tu i tam psimi odchodami. Jest to nie tylko niehigieniczne i potencjalnie niebezpieczne (zwłaszcza dla dzieci, ale także dla innych zwierząt, które mogą mieć z nimi kontakt). To także jedna z bardziej przykrych niespodzianek, jakie można odkryć na swoim bucie…kosze na psie kupy

Dlatego coraz więcej osób z ulgą wita widok pojemników, do których właściciele psów mogą wyrzucać ich nieczystości. Problem ciągle polega na tym, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia takich pojemników, z tego jak działają oraz że warto z nich korzystać.

Nowoczesny pojemnik na psie kupy

Część mieszkańców dużych miast kojarzy brzydkie, plastikowe kubły w nieprzyjemnym jaskrawopomarańczowym kolorze – oznaczone właśnie jako kosze na psie odchody, w których jednak częściej lądują papierki i guma do żucia oraz niedopałki papierosów. Tymczasem nowsze modele w niczym ich nie przypominają. Przede wszystkim mają intrygujący design, wpisują się więc w przestrzeń miejską – zarówno w zabytkowych parkach, jak i przy nowoczesnych osiedlach.kosze na psie kupy

Ponadto nowe rodzaje koszy są zaprojektowane znacznie bardziej funkcjonalnie, tak by korzystanie z nich było prostsze i wygodniejsze. Do zbiorczego pojemnika można wyrzucać psie kupy. Natomiast górny pojemnik jest zaopatrzony w woreczki – w czasie spaceru warto wziąć ze sobą specjalną torebkę, wykonaną z pochłaniającego zapachy materiału. Do niej można zebrać psią kupę – nie dotykając jej rękami dzięki woreczkowi – a potem wyrzucić do pojemnika.

Wszystko to sprawia, że pojemniki na psie odchody są bardzo wygodne w korzystaniu. Mogą trwale wpisać się w krajobraz miasta, przyczyniając się też do znacznej, daleko idącej poprawy jakości życia w miejscowości, w której nie trzeba nieustannie patrzeć pod nogi, tylko można swobodnie cieszyć się spacerem. To rozwiązanie, na które decydują się nie tylko duże miasta, ale i małe miejscowości, dla których całość wizerunku jest bardzo istotna.