Nowoczesne projekty graficzne – nadaj potencjał miejscu pracy

Nowoczesne projekty graficzne – nadaj potencjał miejscu pracy

sty 27, 2020

Biuro to bardzo ważna przestrzeń, gdzie oddajemy się pracy w skupieniu, często też sytuacjach stresowych. Jako miejsce pracy i ważnych dla firmy spotkań biuro powinno być urządzone tak, aby oddawało prestiż firmy, wzbudzało odpowiedni szacunek, zaufanie, a jednocześnie było zgodne z charakterem przedsiębiorstwa. świetnym  pomysłem na nadanie wnętrzu wyjątkowego wyglądu są właśnie nowoczesne projekty graficzne.

 

 

 

Grafika wizytówką Twojej firmy

Biuro można z pewnością nazwać wizytówką firmy. Osoby, które do niego trafiają, już od momentu przekroczenia progu wyrabiają sobie opinię na temat odwiedzanej firmy. Dlaczego należy mieć to na uwadze? Przede wszystkim dlatego, że od tych osób może przecież bardzo wiele. Są to przede wszystkim ci, dla których świadczymy nasze usługi: klienci, z którymi możemy wchodzić w korzystne układy oraz kandydaci do pracy, którzy mogą wnieść nową energię do firmy, nie wspominając o samych pracownikach, którzy powinni czuć się dobrze każdego dnia w pracy.

Jaka fototapeta do biura?

Wiele zależy od typu naszego biura, może to być gwarny openspace albo zaciszny gabinet. Zawsze jednak jego wystrój powinien wprowadzać odpowiednią atmosferę sprzyjającą wysiłkowi w trakcie pracy.

Niektóre motywy nie nadają się do każdego miejsca pracy, inne zaś sprawdzą się tam idealnie. Zacznijmy więc od tego, czego należy unikać.

Z pewnością nie sprawdzą się w biurze fototapety dziecięce, a także przedstawiające określonych ludzi. Te pierwsze po prostu nie pasują do poważnej firmy, a drugie są nacechowane emocjonalnie w sposób inny, niż wymaga się tego w miejscu pracy. Można sięgnąć po przedstawienia ludzi, o ile wykonują oni zajęcia związane z nasza firmą. Przestawienia ludzi silnie przyciągają uwagę, a to niestety rozprasza pracowników.

Jakie motywy sprawdzają się najlepiej? Najlepiej jako fototapety do biura sprawdzają się spokojne i rytmiczne widoki miejskie i przyrodnicze, a także elementy związane z architekturą. Odpowiednia będzie również abstrakcja, trzeba jednak uważać, aby nie była ona zbyt krzykliwa.

Obrazy do biura muszą być delikatnie ożywiać wystrój, ale nie mogą skupiać na sobie całego zainteresowania. Można z powodzeniem sięgnąć po fototapety naśladujące fakturę kamienia lub też drewna – takie elementy uspokajają i wyciszają pomieszczenie.

Obrazy, które inspirują

Jednym z uniwersalnych motywów pojawiających się na obrazach w pracowniach są kreatywne graficzne kolaże, a także inspirujące hasła i cytaty. Często towarzyszy im minimalistyczny design, podkreślający nowoczesny charakter pomieszczenia – sprawdź grafika we wnętrzach. Takie obrazy wpasują się w niemal każdy styl, inspirując i motywując pracowników i gości.

Obrazy tematyczne

W biurach o konkretnym profilu działalności sprawdzą się obrazy tematyczne. Przykładowo w pracowniach architektonicznych spotkamy obrazy z motywem architektury, w biurach podróży ciekawe pejzaże i fotografie z niezwykłych miejsc, natomiast w pracowniach graficznych własne, oryginalne designy.

Ważna jest też forma obrazów, musimy zastanowić się czy będą to zdjęcia oprawione w szklane ramki czy może obrazy drukowane na płótnie. Fotoobrazy to połączenie cyfrowej technologii z klasycznymi rozwiązaniami.

Drukowane na wysokiej jakości płótnie są oryginalnym dodatkiem do wszystkich wnętrz, które odpowiednio przyciągnie i zatrzyma niejednego interesanta. Ich praktyczny charakter pozwala łączyć je z różnymi stylami. Plakaty są idealne na każdą kieszeń, mogą stać się nie tylko ciekawą ozdobą do wnętrz Twojego biura lub nawet mieszkania, ale również upominkiem zarówno dla osoby bliskiej jak i partnera biznesowego.