O czym pamiętać podczas kupowania mieszkania?

O czym pamiętać podczas kupowania mieszkania?

gru 3, 2015

Bardzo ważne jest, by dokonując poważnej inwestycji, jaka jest zakup mieszkania, dopilnować wszystkich niezbędnych szczegółów. Tutaj chodzi między innymi o to, by po jakimś czasie, już po podpisaniu umowy, nie okazało się, iż mieszkanie pod jakimiś względami nie spełnia naszych oczekiwań. Może się okazać, że błędy i niedoróbki są na tyle poważne, iż trzeba będzie zlecić ich wykonanie, jeśli już to będzie po dokonaniu zakupu – niestety na swój koszt.

Profesjonalna inwestycja – profesjonalny odbiór mieszkania

Jeśli zaś zlecimy zanim podpiszemy umowę taki profesjonalny odbiór nieruchomości – to w razie wykrycia na tym etapie takich niedoróbek, to deweloper czy sprzedawca będzie musiał je naprawić. Tak więc korzyści są nieocenione. Szczególnie, że przecież wiadomo, iż zakup mieszkania to inwestycja, która musi być przemyślana i dopięta na ostatni guzik. Dzięki temu, że zlecimy więc taki właśnie profesjonalny odbiór domu od dewelopera, na pewno będzie większa pewność, że wszystko będzie w porządku. Dla własnego spokoju warto więc zlecić taki odbiór. Fachowcy, którzy się tym zajmują, powinni sprawdzić ogólny stan budynku, zgodność projektową ze stanem zastanym, muszą też dokonać przeglądu instalacji itd. Nie każdy może to tak łatwo ocenić, osoba, która się na tym nie zna, obejrzawszy pobieżnie osiedle, może uznać, że jest ono przygotowane wręcz perfekcyjnie. Przecież nie każdy zna się na instalacjach, na wszystkich parametrach technicznych, tymczasem właśnie na tym, a nie na wizualnym oglądzie skupiają się fachowcy dokonujący tego typu odbioru.

Dlatego na pewno taka inwestycja będzie doskonałym wyborem, jeśli nie chcemy, by po zakupie szeregówki się okazało, że są jakieś niedoróbki, że występują nawet różne zagrożenia stanu budynku. Nawet w przypadku nowych budynków może do tego podchodzić. Tutaj więc trzeba się z tym liczyć fachowcy, dysponujący odpowiednim sprzętem, wszystko mają za zadanie wymierzyć i wyliczyć, dzięki czemu można potwierdzić, czy pomiary dokonane przez dewelopera są zgodne ze stanem rzeczywistym, czy w czasie prac budowlanych nie wprowadzono niezgodnie z prawem jakichś zmian.

Odbiór mieszkania pozwala na realną ocenę stanu technicznego

Tym samym można dokładnie przekonać się, czy faktycznie dobrze zaprojektowano cały budynek i czy odpowiada on standardom, co przecież realnie wpływa na cenę. Jeśli pomieszczenia okażą się mniejsze niż o tym informuje deweloper i nie jest to uwzględnione w planach, cena takiego mieszkania powinna być przecież dużo niższa. Dlatego naprawdę ważne jest, by mieszkanie było dobrze wymierzone. To ma potem przełożenie na to, czy dane mieszkanie będzie gotowe w stopniu odpowiednim. Po takim technicznym odbiorze, gdy wykryte zostaną jakieś usterki, niedociągnięcia, błędy, deweloper czy spodziewać, zanim zbędzie to mieszkanie powinien bezpłatnie zająć się ich usunięciem – profesjonalne odbiory mieszkań  – zapewniają właśnie tak wysoką jakość. Dopiero wtedy takie mieszkanie przechodzi w pełni na własność nowego nabywcy, który ma prawo takich przeróbek niezbędnych się domagać. Tym samym całość transakcji będzie mogła zostać dopięta na ostatni guzik, co jest bardzo ważne i daje poczuci bezpieczeństwa nabywcy.