Oferta obozów językowych

Oferta obozów językowych

lis 26, 2015

Postaw na języki obce

Języki obce są zawsze w cenie, a znajomość ich we współczesnym świecie to niemal oczywistość, którą trzeba się legitymować przy ubieganiu się o jakąkolwiek posadę. Nie da się też ukryć, że ludzie, którzy nie władają mową innego narodu, uchodzą za mniej ogładzonych. Niestety realia wymagają od nas coraz to nowszych umiejętności, a znajomość języka angielskiego często już nie wystarcza. W dorosłym życiu wielu z nas skarży się na to, iż nie ma czasu wolnego, który można by było poświęcić na naukę dodatkowego słownictwa czy zasad gramatycznych. Cóż więc zrobić, by nasze dzieci nie powielały za kilka i kilkanaście lat takich postaw? Najlepiej będzie, jeśli zawczasu przekonamy się, iż już w młodym wieku można nauczyć się języka i władać nim tak, aby bez problemu porozumiewać się nim w przyszłości. Najlepszym zatem pomysłem będzie zainwestowanie pieniędzy w kursy językowe, na które dziecko będzie mogło chodzić po zajęciach szkolnych. Wtedy cały rok upłynie pod znakiem poszerzenia swoich zdolności językowych.

Kiedy już przyjdzie pora wakacji będziemy mogli skupić się na tym, co przyniesie dziecku równie duże korzyści. Chodzi tutaj o obóz językowy dla dzieci i młodzieży, na który zdecydować można się mając już 7 lat. Chłonne umysły dzieci w mig pojmą, o co tak naprawdę chodzi w porozumiewaniu się językiem, jeśli przez cały czas będą miały z nim styczność. Nie warto zatem robić przerw w nauce i pozostawić wakacji bez śladu doskonalenia swojej wiedzy. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie obozy językowe to nie siedzenie nad książkami, a zabawa, która prowadzona jest w zagranicznej mowie. Dobrze będzie, jeśli przedstawimy naszej pociesze, iż wyjazd językowy również przybierze formę wypoczynku, który po prostu urozmaicony będzie tym, co przydatne i ciekawe.

Obóz nowych możliwości

Trzeba się liczyć z tym, że nie wszystkim uczniom obóz językowy Active Camp przypadnie do gustu, dlatego bez chęci ze strony naszej pociechy nigdy nie powinniśmy wysyłać jej na tego typu zorganizowane wyjazdy. Oczywiście znakomicie byłoby, gdyby każdy młody człowiek chciał poszerzać swoją znajomość niemieckiego, francuskiego, angielskiego czy rosyjskiego, jednak nie łudźmy się, tylko wybrana grupa osób skusi się na tę niezwykłą propozycję. Być może uda nam się przekonać dzieci do uczestnictwa w opisywanych koloniach poprzez rozmowę z nimi. Wtedy na pewno wyjazd taki miałby sens.