Oprawa muzyczna wesela

Oprawa muzyczna wesela

lip 31, 2018

Obecnie zespołów weselnych jest coraz więcej. Przy tak dużej konkurencji bardzo trudnym zadaniem jest wybranie odpowiedniej oprawy muzycznej, która zapewni gościom naszego przyjęcia niezapomnianą zabawę. Poszukiwanie zespołu który zagra na naszym weselu rozpocznijmy jak najwcześniej. Będziemy mieć dużo czasu, żeby zdecydować się na jeden konkretną kapelę, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Jak wybrać dobry zespół, który zabawi gości na naszym przyjęciu?

Gdzie szukać zespołu weselnego?

Ogłoszeń zespołów weselnych możemy poszukać w Internecie, na portalach społecznościowych lub w tej kwestii zapytać znajomych lub członków rodziny. Być może znają oni dobrą kapelę, która uświetni nasze przyjęcie. Jeśli któryś w zespołów nas zainteresuje , koniecznie skontaktujmy się z jednym z członków. Zamiast słuchania ich nagrać online, warto spotkać się bezpośrednio z muzykami i posłuchać ich na żywo. Będziemy mogli określić zdolności wokalisty i ocenić jakość nagłośnienia. Oprócz dobrej muzyki zespół powinien zadbać o rozrywkę dla gości. Wszelkie gry, konkursy będą mile widziane i zostaną na długo w pamięci każdego gościa. Jeśli kapela posiada filmy z wesel na których występowała, obejrzyjmy je i zwróćmy uwagę jak bawią się zaproszeni. Sprawdźmy czy muzycy piją alkohol podczas swoich występów. Niewielka ilość nie zaszkodzi, jednak pamiętajmy, że wykonują oni swoją pracę, więc powinni być profesjonalni, aż do ostatnich chwil przyjęcia. Co istotne, trzeźwy konferansjer lepiej upora się z rozbawionymi zakrapianą imprezą gośćmi. Kiedy wesele zacznie wymykać się spod kontroli, spokojna muzyka ostudzi niepożądane emocje. Z pewnością, oprócz kwestii wokalnych, będzie nam zależało również na aspekcie wizualnym. Nie zapomnijmy zapytać jak ubrani będą muzycy. Jeśli oczekujemy konkretnego stroju, śmiało zaproponujmy to członkom.

zespół weselny śląsk

Przed podpisaniem umowy…

Jeśli zespół spełnia wszystkie nasze oczekiwania, kolejnym krokiem są koszty. Zapytajmy ile wyniesie nas całość i ile będzie konieczne dopłacenie za przedłużenie usługi. Nierzadko zdarza się, że zachwyceni muzyką goście chcą aby zespół grał dłużej. Ceny oprawy muzycznej wahają się od tysiąca do kilku tysięcy, co jest zależne od ilości muzyków i wielkości miejscowości, w której odbywa się impreza. Warto jednak wydać więcej pieniędzy. Dobry zespół zapewni wspaniałą atmosferę i utrzyma zaproszonych w świetnym nastroju. Wesele jest tylko jedno, więc zainwestujmy w jego organizację, tak aby pozostawiło w naszej pamięci jak najlepsze wspomnienia.
Kiedy uzgodnimy wszystkie elementy organizacyjne, podpiszmy umowę i zarezerwujmy termin. Spisanie dokumentu jest niezbędnym elementem i pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Określmy w nich wszelkie szczegóły, nawet te odnośnie wyglądu czy nagłośnienia. Nigdy nie płaćmy muzykom z góry. Coraz częściej zespoły oczekują zaliczki, co jest zupełnie zrozumiałe, jednak wymaganie pełnej opłaty usługi będzie już zdecydowanie nie na miejscu.

NO TO GRAMY będzie dla nas idealną propozycją, jeśli poszukujemy zespołu na wesele, które ma się odbyć w województwie mazowieckim. Zespół doskonale rozumie potrzeby zarówno Państwa Młodych, jak i gości, dzięki czemu jest w stanie zapewnić doskonałą zabawę każdemu, niezależnie od jego wieku.