Pachołki treningowe – stwórz ciekawy trening

Pachołki treningowe – stwórz ciekawy trening

lis 18, 2021

Bez względu na doświadczenie sportowca i jego wytrzymałość, przygotowanie piłkarzy do meczu wymaga odpowiednio zorganizowanego i przeprowadzonego treningu.

Piłkarze sporo zawdzięczają własnym umiejętnościom, a także trenerowi. Warto jednak pamiętać, że istotne w treningu piłkarskim są również akcesoria sportowe, wpływające na rozwój ich koordynacji. 

Dobry trener piłkarski zaopatrzy swoją drużynę we wszystkie niezbędne akcesoria – przede wszystkim w pachołki oraz talerze piłkarskie. Ich obecność podczas dodatkowych treningów ma ogromne znaczenie w rozwoju umiejętności piłkarskich, a także wpływ na reakcję sportowców podczas spotkań towarzyskich. Jaką rolę w treningu piłkarskich odgrywają pachołki treningowe?

Pachołki treningowe – dlaczego są przydatne?

Jak się okazuje piłka nożna to nie tylko bieganie kilkunastu zawodników po boisku. Każdy mecz wymaga przygotowania, a piłkarze w celu utrzymania formy i poprawy swoich umiejętności, powinni odbywać regularne treningi. Aby zostać lepszym piłkarzem, trening musi być przeprowadzony w konkretny sposób, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych na rynku akcesoriów. Przydatne są przede wszystkim pachołki treningowe, wykorzystywane w treningu piłkarskim już od dziesiątek lat.

Pachołki piłkarskie to niepozorne akcesorium, na które niedoświadczony trener czy piłkarz nie spojrzy. W praktyce jednak trening z ich udziałem wpływa na ogólną kondycję piłkarza, a także rozwój jego umiejętności związanych z koordynacją czy zwinnością. Pachołki wyposażone są w stojaki, dzięki czemu sprawdzą się w ćwiczeniach kilkuosobowych, rozwijających szybkość pracy nóg, a także przyspieszających czas reakcji piłkarza. 

Pachołki piłkarskie są przydaje do tego, aby przeprowadzić mocne i intensywne ćwiczenia dynamiczne, które wzmacniają przede wszystkim mięśnie głębokie. To, w jaki sposób dokładnie pachołki zostaną wykorzystane, zależy w dużej mierze od trenera. Funkcjonalność takiego treningu z pewnością wpłynie na poprawę umiejętności każdego członka drużyny, a co się z tym wiąże – lepsze wyniki sportowe i większe sukcesy. 

Trening sportowy a akcesoria piłkarskie 

Odpowiednie przygotowanie motoryczne piłkarzy ma ogromne znaczenie w ich karierze sportowej, a także bezpośrednio przekłada się na wyniki całej drużyny. Jako trener warto zorganizować im miejsce do ćwiczeń, które nie tylko umożliwi bieganie po boisku za piłką, ale również pozwoli na wykorzystanie akcesoriów treningowych. 

Do najlepiej sprawdzającego się sprzętu piłkarskiego podczas treningów należy zaliczyć wielofunkcyjne pachołki. W sklepach specjalizujących się w sprzedaży strojów oraz akcesoriów sportowych, można znaleźć pachołki treningowe w wielu rozmiarach i o różnych kształtach.

Szczególnie popularne są pachołki wysokie z dodatkowymi otworami, w których można przymocować szarfy bądź pałąki. Do pełnego treningu piłkarskiego warto również wykorzystać mini-pachołki czy talerze, pozwalające na maksymalne rozwinięcie zwinności i koordynacji. 

W sklepach internetowych sprzedających akcesoria treningowe, można również znaleźć ciekawe zestawy, ułatwiające wymyślenie nowych form treningu. Same pachołki treningowe są dostępne w wielu konfiguracjach i ilościach, dzięki czemu możliwe jest zbudowanie prawdziwego toru przeszkód również dla początkujących, młodych piłkarzy. 

pachołki

Jak wykorzystać pachołki piłkarskie w treningu? 

Pachołki piłkarskie można wykorzystać w treningu na wiele sposobów. W praktyce najczęściej są one ustawiane jeden za drugim, tworząc tor dla piłkarzy. Mogą posłużyć do ćwiczeń zręcznościowych (jak slalom) czy opierających się na koordynacji i umiejętności celnego podawania piłki do członka drużyny. 

Pachołki treningowe świetnie sprawdzą się do poprawy czucia piłki przez piłkarza. Przydatne będą zatem ćwiczenia prowadzenia piłki pomiędzy pachołkami w różnych konfiguracjach ruchowych, a także podawanie jej po prostej linii wzdłuż ustawionych przeszkód. 

Pachołki piłkarskie mogą posłużyć także do wykonywania ćwiczeń doskonalących uderzenie. W tym celu pachołki rozstawia się w różnej konfiguracji na wyznaczonej powierzchni boiska i ćwiczy podania różnymi częściami stopy. Pachołki i inne akcesoria przydatne w treningu piłkarskim z pewnością ułatwią rozwinięcie umiejętności podawania piłki poprzez uderzenie prostym podbiciem, uderzenie wewnętrznym i zewnętrznym podbiciem, a także wykonanie zwinniejszego kopnięcia sytuacyjnego.

Wysokie piłkarskie pachołki treningowe świetnie sprawdzą się w ćwiczeniach poprawiających drybling piłkarzy. Tę niezbędną umiejętność warto kształtować na każdym treningu, a wykorzystanie pachołków sporo ułatwia. Dzięki temu każdy członek drużyny jest w stanie trenować pracę nóg we własnym zakresie.