Piękne i wydepilowane nogi – jak to osiągnąć?

Piękne i wydepilowane nogi – jak to osiągnąć?

lut 16, 2016

Niejedna kobieta marzy o tym, by mieć idealnie gładkie nogi przez cały rok. Oczywiście, do niedawna w tym celu panie miały tylko do dyspozycji jednorazowe  maszynki i kremy lub pianki do depilacji, których efekty są krótkotrwałe, ponieważ odrastające włoski pojawiają się już po 2-3 dniach. Poza tym, w dalszym ciągu popularne są również plastry woskowe, które są odrywane w przeciwnym kierunku wzrostu włosa, a więc zabiegowi towarzyszy niemały ból. Jednakże rezultaty woskowania utrzymują się nawet przez kilka tygodni. W związku z ogromnym postępem technologicznym, także w dziedzinie kosmetologii, obecnie istnieje możliwość skorzystania również z nowoczesnych metod depilacji nóg, dzięki którym możemy się pożegnać raz na zawsze z niepożądanym owłosieniem.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Warto wspomnieć o depilacji laserowej polegającej na zniszczeniu mieszków włoskowych za pomocą energii lasera, która działa na barwnik zawarty we włoskach.  Jest to droższa metoda owłosienia, jednak o wiele skuteczniejsza w porównaniu z usuwaniem owłosienia woskiem, czy zwykłą maszynką. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze.

Ładne nogi

Decydując się na depilację laserową warto pamiętać, że jest to zabieg, który należy powtórzyć wielokrotnie w odstępach od 4 do 8 tygodni. Ten proces pozwala na całkowite wyeliminowanie włosków na nogach. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszych dwóch zabiegach. Po każdym zabiegu zmniejsza się liczba włosków, aż do całkowitego zaniku. Ilość zabiegów jest zależna od struktury, koloru i twardości włosa.

Usuwanie owłosienia laserem – czy można go wykonać samodzielnie?

W wielu sklepach RTV/AGD znajdują się w sprzedaży depilatory laserowe. Jednak nie są one wystarczająco skuteczne. W profesjonalnym salonie kosmetycznym wykorzystuje się wysokiej jakości lasery, które wytwarzają wąską wiązkę światła, dzięki czemu depilacja jest efektywna. Natomiast lampy ze sklepu są niższej jakości, wiązka światła jest rozproszona, przez co skuteczność jest o wiele mniejsza. Zakup lasera w sklepie zaczyna się od kilkuset złotych, dlatego lepiej już wydać niewiele więcej pieniędzy i skorzystać z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Ze względu na rosnącą popularność różnych zabiegów kosmetycznych jest coraz więcej salonów medycyny kosmetycznej. Dlatego na przykład dla osób mieszkających w Koszalinie warto, znaleźć profesjonalny salon kosmetyczny, który oferuje depilację laserową w Koszalinie. Zapewni to także wygodę, ponieważ zabiegi wykonuje się wielokrotnie, dlatego dojazd do innych, dalszych miejscowości mogłaby okazać się bardziej kłopotliwa.