Pijawki

Pijawki

sty 19, 2013

65900_hospital_bed

We Wrocławiu istnieje szereg placówek oferujących leczenie pijawkami!

Obecnie w lecznictwie pojawił się nowy trend, co ma związek z powrotem do babcinych i efektywnych sposobów leczenia. Coraz popularniejsza staje się hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami. Pijawka podczas terapii wsysa martwą krew chorego a w to miejsce daje ok 200 różnorakich substancji, które dają możliwość uratowanie np. martwej kończyny a także całkowicie poprawiają kondycję organizmu.

Jej unikatowość wiąże się z faktem, iż trudno o lecznicze substancje, które byłyby zamiennikami i miałyby zbliżone właściwości oraz działanie lecznicze jak pijawki. Wykorzystuje się wiele sposobów, które pozwalają wyłonić odpowiednie miejsce na przystawienie pijawki odpowiednio do stanu pacjenta. Pijawki nie są jednak złotym środkiem na każdą chorobę czy dysfunkcję organizmu, a ponadto nie każdy może z tej terapii korzystać – chorzy z anemią, zbyt małym ciśnieniem krwi, kobiety w ciąży czy dzieci w wieku mniej niż 10 lat to tylko część z nich.

Do zabiegów wykorzystuje się celowo wyhodowane pijawki wrocław – nie można ich gromadzić na własną rękę, gdyż po pierwsze są na liście zagrożonych gatunków a po drugie mogą być nosicielami zakażeń czy bakterii. Hodowlą pijawek na cele lecznicze zajmuje się jedynie jedna placówka w naszym kraju a po leczeniu są one natychmiast utylizowane. Zabieg hirudoterapii ma zbawienny wpływ na podniesienie odporności naszego organizmu a także na zmniejszenie ciśnienia krwi. Ponadto pijawki stosuje się do zabiegów replantacji różnych kończyn, jak również uszu, piersi czy palców.