Plecak Kanken na co dzień i w góry

Plecak Kanken na co dzień i w góry

gru 27, 2021

Plecak Kanken należy do najbardziej popularnych tego typu produktów. Doskonale sprawdzi się w różnych sytuacjach, nie tylko w trakcie wędrówki lub spaceru po mieście, ale również do szkoły, czy pracy. 

Jaka jest historia plecaka Kanken?

Założycielem szwedzkiej firmy Fjallraven, która jest producentem plecaków Kanken, jest Ake Nordin. Ze względu na niedostatek sprzętu turystycznego na tamtejszym rynku pojawił się pomysł stworzenia firmy, zapewniającej odzież oraz sprzęt turystyczny osobom, które są fanami podróży i wędrówek często w wymagające miejsca. Właściciel firmy pragnął również przygotować plecak szkolny, który zapewniłby uczniom bezpieczne noszenie zeszytów i potrzebnych przyborów. Statystyki wskazywały wtedy na wielki problem z kręgosłupem u dzieci w wieku szkolnym, czego sprawcą były między innymi torby noszone na jedno ramię. Odpowiedzią na te potrzeby młodzieży szkolnej były plecaki Kanken, które w roku 1978 pojawiły się na rynku i od razu cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Stały się one z czasem niemalże wizerunkiem firmy. Już w pierwszych latach produkcji trafiły one do większości szkół w Szwecji, a potem w Europie i na całym świecie cieszyły się dużą popularnością. Korzystają z niego nie tylko młodzi ludzie, ale również starsi użytkownicy ze względu na swoje proste i sprzyjające zachowaniu zdrowia rozwiązania.

Jakie są zalety plecaka Kanken?

Plecak Kanken wykonany jest z lekkiego i wyjątkowo wytrzymałego materiału o nazwie Vinylon F, który posiada szczególne właściwości. Pod wpływem wilgoci jego włókna puchną, co powoduje, że tkanina staje się bardziej zwarta. To pozwala jej wchłonąć jeszcze większą ilość wilgoci bez dodatkowej impregnacji. Plecak jest niezwykle wygodny w użytkowaniu ze względu na szeroką i zapinaną na zamek komorę główną, która umożliwia wygodne wkładanie i wyciąganie różnych przedmiotów. Intensywność użytkowania mogłaby powodować z czasem uszkodzenie zamków, co często zdarza się w plecakach. Jednak nie w produkcie firmy Fjallraven, gdyż wykorzystano tu zamek renomowanego japońskiego producenta.

plecak turystyczny kanken

Pomimo prostej konstrukcji plecak wyposażonych jest w wiele pożytecznych funkcji. Sprawdzi się zarówno na spacerze, w trakcie jazdy na rowerze, w szkole, jak i pracy. Wewnątrz znajduje się specjalnie wszyta etykieta na dane właściciela, a także usztywniająca wkładka. Na zewnątrz umieszczono jeszcze dwie kieszenie boczne oraz kieszonkę zapinaną na zamek. Odblaskowe logo liska zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi plecaka w czasie pochmurnej pogody oraz po zmroku. Dla wygody produkt został zaopatrzony nie tylko w rączki spinane za pomocą napy, ale także wąskie i giętkie szelki. W przypadku noszenia w nim ciężkich przedmiotów można się zaopatrzyć w dodatkowe nakładki

Jak pielęgnować plecak Kanken?

Producent za pomocą wszytej informacji o pielęgnacji plecaka przekazuje użytkownikom rady na temat jego czyszczenia. Nie należy go prać w pralce, ale czyścić miękką szczoteczką z niedużą ilością ciepłej wody. Wypranie plecaka może spowodować usunięcie impregnacji i sprawić, że stanie się on zbyt miękki. Suszenie powinno się odbywać w dobrze wentylowanym miejscu, osłoniętym przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Standardowy plecak Kanken firmy Fjallraven ma wysokość 38 centymetrów, szerokość 27,  głębokość 13 centymetrów, a pojemność 16 litrów, dlatego doskonale sprawdzi się jako plecak szkolny, jak i na wycieczki również ekstremalne w góry. Jeśli pojawią się rozdarcia, to należy je natychmiast naprawić. Dłuższe zwlekanie może spowodować, że naprawa nie będzie już możliwa.