Pole do minigolfa – dlaczego warto zdecydować się na taką inwestycję?

Pole do minigolfa – dlaczego warto zdecydować się na taką inwestycję?

maj 24, 2019

Pole do minigolfa jest coraz częściej wykorzystywaną alternatywą. Gdzie i dlaczego warto zdecydować się na jego zakup?
Golf oraz minigolf są dwiema formami rozrywki, które preferuje wiele osób. Ze względu na stale zmieniające się potrzeby oraz wymagania klientów, dziś w minigolfa można zagrać również w przestrzeni zamkniętej. Jest to rozwiązanie dobre nie tylko osób prywatnych, które chcą zapewnić swoim bliskim rozrywkę.

Pole do minigolfa – dla kogo?

Minigolf jest idealną rozrywką dla osób, które wyjeżdżają na wakacje lub/i dla lubiących wygodę. Gra, jaką jest minigolf, wciąż jest kojarzona z wyjazdem do ekskluzywnego hotelu lub z wystawną, elegancką imprezą. Przez pewien czas, golf oraz minigolf, to była rozrywka, którą preferowali jedynie zamożni i wygodni ludzie. Obecnie, minigolf jest dodatkową atrakcją w przypadku wielu firm, hoteli oraz obiektów turystycznych.

Rola pola do minigolfa

minigolfDziś, coraz częściej na tę formę rozrywki decydują się właściciele hoteli, restauracji i ośrodków wypoczynkowych w różnych miejscowościach. Element rozrywkowy w postaci pola do minigolfa znacznie wpłynie na atrakcyjność danego ośrodka. Wiele jest osób, które cenią sobie tego typu dogodności. Nierzadko, obecność takiej formy rozrywki dla gości stanowi kartę przetargową dla wielu osób przy wyborze odpowiedniego hotelu czy ośrodka. Golf jest kojarzony z ekskluzywnością i luksusem, co może być jednym z powodów, dla których tak chętnie decydujemy się na zainwestowanie w tę grę.
Pole do minigolfa jest miejscem, w którym cała rodzina lub przyjaciele mogą się zebrać, by wspólnie spędzić czas. Nierzadko, właściciele firm lub osoby odpowiedzialne za organizację wyjazdów integracyjnych również wybierają hotele, w których znajdują się pola do minigolfa. Jest to sposób na spokojny odpoczynek. Minigolf nie wymaga specjalnej kondycji i umiejętności, by można było w niego zagrać. Wiele spotkań biznesowych odbywa się przy podobnych, spokojnych grach.
Warto również dodać, że minigolf jest bardzo prostą grą – można więc nauczyć swoje dzieci obsługi kija i zasad gry. Maluchy mogą zająć się minigolfem w wersji dla dzieci lub grać razem ze swoimi rodzicami.

Dodatkowa forma rozrywki

Prócz pola do golfa, warto pomyśleć o dodatkowej atrakcji. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się szachy ogrodowe. Zasady gdy są takie same, jednak rozmiary figur mogą dorównywać człowiekowi. Taka forma szachów w ogrodzie jest atrakcyjną formą rozrywki nie tylko dla osób dorosłych, ale i dla dzieci. Nietypowe wymiary planszy do gry w szachy mogą przyciągać. Inwestycja taka może bardzo pozytywnie wpłynąć na odbiór ośrodka/restauracji przez gości. Dodatkowo, mając w ofercie szachy ogrodowe, potencjalni klienci mogą bardziej zainteresować się ofertą wiedząc, że firma stawia na oryginalność. Obecność szachów ogrodowych w ogródku restauracji czy hotelu może zapewnić estetykę otoczenia oraz świetną zabawę gościom.
Minigolf oraz szachy ogrodowe są dwiema formami rozrywki dla gości hotelowych w różnym wieku. Grupy, jakie decydują się na wybór hotelu, często uwzględniają powyższe gry. Warto więc zainwestować w jedną lub obydwie, by dać gościom/klientom większe możliwości i jeszcze bardziej uatrakcyjnić ich wypoczynek.


Pole do minigolfa oraz szachy ogrodowe mogą zostać zaprojektowane do konkretnego wnętrza lub powierzchni. Profesjonalnym projektowaniem i montażem zajmuje się Grupa Mobino.