Potrzebujesz wydruku na już? Sprawdź ofertę drukarni cyfrowej w Twoim mieście

Potrzebujesz wydruku na już? Sprawdź ofertę drukarni cyfrowej w Twoim mieście

lis 21, 2022

We współczesnym świecie, który bardzo mocno nastawiony jest na różnego rodzaju doznania wizualne, bardzo ważną rolę odgrywa poligrafia. To właśnie dzięki tej dziedzinie techniki zajmująca się procesami wytwarzania druku możliwe jest produkowanie różnego rodzaju wyrobów, które stanowią podstawę wielu różnych działań reklamowych i promocyjnych, ale mogą być także wykorzystywane w innych istotnych celach.

Z pewnością sporym przełomem w tej dziedzinie było wynalezienie druku cyfrowego i jego wprowadzenie do użytku. Obecnie na rynku funkcjonuje już bardzo duża ilość drukarni cyfrowych, które oferują różnego rodzaju usługi swoim klientom. Warto więc wiedzieć czym jest drukarnia cyfrowa, jakie zalety z usług tego typu firmy, jakie druki oferuje drukarnia cyfrowa oraz kiedy możliwość zamówienia wydruku „na już” jest najbardziej przydatna?

Czym jest drukarnia cyfrowa?

Obecnie poligrafia dysponuje wieloma różnymi technikami wydruku, jednak z pewnością do najpopularniejszej należy druk cyfrowy. Firmy oferujące tego typu usługę, czyli drukarnie cyfrowe są w stanie tworzyć wiele różnego rodzaju materiałów reklamowych i nie tylko, dzięki tak skutecznej i uniwersalnej metodzie, jaką jest druk cyfrowy. Drukowanie tą metodą odbywa się za pomocą elektrofotograficznych maszyn drukarskich. Projekt wydruku tworzony jest w pierwszej kolejności na komputerze lub innym tego typu urządzeniu, a następnie przesyłany jest do drukarki, która zajmuje się jego wydrukiem. To sprawia, że osoba przygotowująca dany projekt do wydruku ma całkowitą dowolność w kwestii jego szaty graficznej i innych ważnych kwestii. Na rynku spotkać się można zarówno z drukarniami cyfrowymi, które świadczą usługi stacjonarnie, jak i ich internetowymi odpowiednikami, które przyjmują zlecenia online i zajmują się wysyłką gotowych wydruków. 

Zalety drukarni cyfrowej

Technika wydruków, z której korzystają drukarnie cyfrowe, ma bardzo wiele cennych zalet, co sprawia, że cieszy się ona tak dużą popularnością. Z pewnością do jednej z największych zalet tego typu rozwiązania można zaliczyć szybkość realizacji wydruków. Druk cyfrowy nie wymaga żadnych dodatkowych matryc czy jakichkolwiek innych zabiegów, które mogłyby wydłużyć cały proces lub zwiększyć jego koszty. To sprawia, że wydruki nawet w dużych ilościach mogą być realizowane praktycznie na miejscu, oczywiście o ile przygotowany wcześniej projekt będzie spełniał wszelkie wymagania danej drukarni cyfrowej. Ponadto druk cyfrowy pozwala również na dalszą obróbkę introligatorską np. cięcie, sklejanie, bindowanie itd. praktycznie od razu po ich wydrukowaniu, co w dużym stopniu przyspiesza proces produkcji.

Kolejną zaletą są również niskie koszty realizacji wydruków techniką druku cyfrowego. Jest to spowodowane bez wątpienia szybkością tego rozwiązania, ale także tym, że nie wymaga ono stosowania żadnych matryc i dodatkowych narzędzi, które mogłyby skutecznie wydłużyć cały proces i zwiększyć koszty jego realizacji.

Technika druku cyfrowego pozwala również na wykonywanie wydruków na dowolnym podłożu i gramaturze. Sporą zaletą jest także możliwość personalizacji pojedynczych wydruków, czyli umieszczanie na każdym z nich indywidualnych informacji, co przydaje się szczególnie podczas drukowania np. różnego rodzaju etykiet z numerami seryjnymi itd. Warto zaznaczyć także, że mimo początkowo dużo gorszej jakości wydruków w porównaniu do innych technik wydruku, druk cyfrowy stale się rozwija i obecnie zaczyna nawet dorównywać jakością drukowi offsetowemu, konserwacja się na jeszcze większy wzrost popularności tego rozwiązania.

Jakie wydruki oferuje drukarnia cyfrowa?

Druk cyfrowy to technika, która jest bardzo uniwersalna i może być stosowana w przypadku wielu różnego rodzaju wydruków. To sprawia, że drukarnia cyfrowa w Katowicach oferuje bardzo bogatą ofertę wydruków, w której znaleźli można takie m.in.:

 • wizytówki,
 • ulotki,
 • plakaty,
 • broszury,
 • książki,
 • zaproszenia,
 • kalendarze,
 • karnety,
 • bilety,
 • instrukcje,
 • naklejki,
 • etykiety,
 • dyplomy i certyfikaty,
 • różnego rodzaju druki personalizowane.

Kiedy możliwość zamówienia wydruku „na już” jest przydatna?

Druk cyfrowy to obecnie jedyna metoda wydruku, która oferuje tak szybką realizację zlecenia i wysoką jakość. Z tego też względu zamówienie wydruku „na już”, nie jest żadnym problemem w przypadku drukarni cyfrowych. Z rozwiązania tego warto skorzystać szczególnie wtedy, gdy zależy nam na czasie i szybkim zrealizowaniu dużej ilości wydruków w wysokiej jakości i z możliwością personalizowania poszczególnych egzemplarzy.