Projekt identyfikacji wizualnej to coś, czego potrzebuje marka

Projekt identyfikacji wizualnej to coś, czego potrzebuje marka

paź 21, 2015

Tworząc markę należy pamiętać o kilku podstawowych aspektach. Przede wszystkim należy skupić się na chociaż połowicznych badaniach rynku – czy to, co chcemy przekazać naszym konsumentom w ogóle będzie komukolwiek potrzebne? Jeśli tak, to kto będzie chciał to kupić i dlaczego? Jeśli odpowiedzić ponownie brzmi tak – musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – jak mamy to sprzedać aby konsumenci chcieli więcej, byli zadowoleni i potrafili odróżnić nas od konkurencji?

Co zrobić by nasza marka zdobyła uznanie?

Pytania brzmią stosunkowo banalnie, aczkolwiek nad odpowiedzą wiele razy zastanawiali się najwięksi guru marketingu przez ostatnie 30 lat – to jest w czasach jego największego rozwoju, aczolwiek wykrystalizowanie czystej, rzetelnej odpowiedzi na to pytanie może być naprawdę frapujące. Warto zwrócić uwagę na to przecież, że każdy brand jest inny, każdy stawia na inne potrzeby oraz celuje w zupełnie inną grupę odbiorców. Największy problem pojawia się wtedy, kiedy chcemy przyciągnąć do siebie konsumentów, którzy dotąd stanowili wiernych klientów dla innej marki. Musimy zrobić coś, żeby zmienili swoje postrzeganie i spróbowali zainteresować się właśnie tym, co my mamy im do zaprezentowania. Kto wie – być może nasze = lepsze? Jak to zrobić? Tutaj metod jest wiele.

Projekt identyfikacji wizulanej - strona internetowa

Bądź autentyczny i innowacyjny

Przede wszystkim musimy wiedzieć o tym, że nasza nowa, właśnie kształtująca na rynku się marka musi być autentyczna oraz w pewnym sensie unikalna. Nie ma sensu dawać klientom czegoś, co na rynku już jest, tylko pod inną nazwą, gdyż nikt tego nie kupi. Dlaczego? Otóż dlatego, że nasza marka nie zdobyła jeszcze żadnego kapitału społecznego, tj. nie budzi zaufania, może co najwyżej rozpalać częściowe i tylko chwilowe zainteresowanie, musielibyśmy zatem liczyć na to, że to co mamy w ofercie natychmiast spodoba się klientom i nawet drogą pantoflową przekażą innym osobom, że naszemu brandowi warto dać szansę. Niestety tak najczęściej jednak się nie dzieje, dlatego warto skupić się na konkretnych działaniach, takich jak budowanie własnej tożsamości. Pomoże nam w tym identyfikacja wizualna firmy. Czym jest? To wszystko to, co naocznie możemy zaprezentować konsumentom na temat siebie. Jak wyglądamy, jakie mamy kolory, jakie ułożenie treści preferujemy, jak wygląda nasza strona internetowa, jak wyglądają nasze reklamy, ulotki, banery czy billboardy. Identyfikacja musi być zrobiona tak, aby skutecznie odróżnić nas od innych firm, co pomoże nam tworzyć właśnie nową markę, nowy byt i przede wszystkim nową jakość.

Jakie korzyści ma dobra identyfikacja?

Skupienie się na tym prędzej czy później odności efekty – zobaczcie w jaki sposób robią to profesjonaliści – kliknij tutaj. Dobra firma dba o swoją markę, co przenosi się na reputację czyli uznanie w środowisku, jeśli mamy uznanie w środowisku mamy ogromną szansę zbudować dla siebie wielki sukces, co z kolei jest prostą drogą do zrealizowania postawionych sobie celów. Pamiętajmy jednak – róbmy badania i kontrolujmy czy rynek rzeczywiście rozumie to, co chcemy mu pokazać i dać. To jest naprawdę istotne.