Przygoda dla dzieci na stoku narciarskim w Austrii

Przygoda dla dzieci na stoku narciarskim w Austrii

mar 19, 2019

Wyjazdy na narty są świetną zabawą nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, bo przecież już w wieku dziecięcym można uczyć się tego sportu.

W tym artykule piszemy o narciarskim wyjeździe do Austrii i o tym, dlaczego warto zafundować taki wyjazd również dzieciom. Nie ma znaczenia, czy mowa tu o wyjeździe w czasie ferii zimowych, czy podczas wakacji. Możliwości jest bardzo wiele, dlatego zapraszamy do lektury.

Pierwsze lekcje narciarstwa

Jeśli lubisz jeździć na nartach i Twoje dziecko również chce spróbować swoich sił w tym sporcie, wspólny wyjazd na narty do Austrii może być świetną okazją do wzięcia udziału w pierwszych lekcjach narciarstwa i jednocześnie wypoczynku. Ośrodki narciarskie nie tylko oferują wypożyczanie sprzętu, ale znajdują się w ich rejonie różnorodne oferty nauki jazdy na nartach dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Dobra wiadomość dotycząca jazdy na nartach w Alpach jest taka, że śnieg jest tam znacznie dłużej, dlatego, nawet jeśli nie uda się zaplanować wyjazdu w czasie ferii szkolnych, można to zrobić w innym terminie.

Rodzinny wyjazd na narty

Wyjazd połączony z zajęciami sportowymi jest również świetną okazją do spędzenia czasu z rodziną podczas jazdy na nartach, bo przecież na co dzień nie ma tyle czasu na wspólne wycieczki. Warto się tam wybrać zarówno na tydzień czy dwa, jak i na dłuższy weekend, ponieważ przejazd czy przelot do Austrii jest krótki i bezproblemowy.

rodzinne wyjazdy narciarskie

Wypoczynek w śnieżnych górach jest świetnym pomysłem dla całej rodziny.

Ferie zimowe dla dzieci

Warto zafundować dziecku również ferie zimowe organizowane stricte dla dzieci czy też wakacyjny wyjazd w austriackie Alpy. Będzie to dla Twojego malucha okazja do poćwiczenia jazdy na nartach i jednocześnie integracji z rówieśnikami i spędzenia czasu w nowym środowisku. Jeśli dziecko regularnie trenuje jazdę na nartach, warto je zapisać na taką wycieczkę, podczas której będą prowadzone zajęcia na jego poziomie zaawansowania. Jeśli maluch uwielbia tę dyscyplinę sportu i lubi trenować w każdej wolnej chwili, bez wątpienia będzie to udana wycieczka. Bariera językowa nie jest wówczas problemem, ponieważ zajęcia prowadzone są przez instruktorów mówiących po polsku i to samo dotyczy wychowawców opiekujących się uczestnikami kolonii.

Udany wypoczynek

Wybierając się na narty w czasie ferii czy wakacji, masz nie tylko możliwość skorzystać z dobrze przygotowanych stoków, ale również z innych atrakcji organizowanych przez domy wypoczynkowe, w których turyści się zatrzymują. Kuligi, wieczorne imprezy, zawody narciarskie czy zwiedzanie pobliskich zabytków to tylko niektóre z nich. Po kilku godzinach na stoku masz możliwość razem z całą rodziną odpocząć w ciepłym pokoju i spróbować regionalne przysmaki i dobre trunki przy barze. Nie można zapominać również o pięknych widokach, jakie oferują Alpy – wyjazd z całą pewnością będzie niezapomniany.

szkoła narciarska Stubai

Zwiedzanie Austrii

Wybierając się z dziećmi na wycieczkę do Austrii, warto połączyć jeżdżenie na nartach ze zwiedzaniem innych części tego malowniczego kraju. Na pewno nie zawiedzie Was pełen atrakcji Wiedeń, ale nie tylko. Niezależnie od pory roku, Austria jest warta zwiedzenia ze względu na piękną przyrodę, jak i urokliwe miasteczka i liczne zabytki związane z historią tego kraju i jego sztuką. Niezależnie od tego, w jakim wieku są Twoje dzieci, podczas wakacji na pewno będą się świetnie bawiły zarówno na stoku, jak i w czasie innych wycieczek w pobliżu.

Artykuł powstał dzięki współpracy z instruktorami z Beskid Travel.