Ślubna rocznica – jaki prezent warto wybrać?

Ślubna rocznica – jaki prezent warto wybrać?

paź 29, 2015

Lista prezentów – czy to dobry pomysł?

Od pewnego czasu coraz bardziej popularne staje się tworzenie listy prezentów ślubnych. Dzisiaj prawie każda osoba, która zostaje zaproszona na ślub zapyta czy istnieje taki spis. Natomiast narzeczeni wręczając zaproszenie ślubne, często od razu podsuwają sporządzoną wcześniej listę, która zawiera ich wymarzone prezenty. Czasami informują po prostu, że znajduje się ona w takim a takim sklepie. Wówczas można wykupywać z niego kolejne rzeczy, a ekspedientka będzie je skreślać z listy. Przekazywaniem spisu prezentów kolejnym zaproszonym gościom zajmują się też często świadkowie. Pilnują, aby dotarł do każdego i żeby żaden prezent się nie powtórzył.

Od razu widać, że taki spis prezentów pozwala uniknąć problemu powtarzających się podarunków. Para młoda nie musi martwić się, że dostanie pięć czajników elektrycznych i ani jednego żelazka. Nie ma natomiast pewności czy model i kolor wybrany przez gości weselnych będzie odpowiadał nowożeńcom. Chyba, że lista zostanie faktycznie umieszczona w wybranym sklepie.

Innym rozwiązaniem jest dokładne opisanie jakiego rodzaju robot kuchenny marzy się pannie młodej. Nie da się jednak ukryć, że takie podejście do wręczania ślubnych prezentów pozbawia je całkowicie jakiejkolwiek spontaniczności i elementu zaskoczenia. Rozpakowywanie podarunków nie przynosi wtedy dreszczyku emocji. Wszystko jest z góry ustalone i dopowiedziane. Jest to jednak bardzo praktyczne podejście i niektórym parom właśnie dlatego odpowiada. Nie ma tu miejsca na ciekawe pomysły na upominki ani na ślubne podarunki niespodzianki. Nie każdemu jednak na nich zależy. Poza tym właściwie można powiedzieć, że dawanie pieniędzy, które jest od dawana i bardzo często praktykowane, jest równie bezosobowe i mało spontaniczne. Najważniejsze żeby przyszli nowożeńcy mieli podobne podejście, bo to jaki ktoś ma stosunek do listy prezentów może poniekąd odzwierciedlać jego podejście do życia. Jeśli oboje młodzi zgodnie chcą albo nie chcą robić listy ślubnych upominków to dobry znak. Dla wielu gości lista prezentów jest znacznym ułatwieniem. Nie każdy lubi i potrafi wymyślać samodzielnie ciekawe prezenty, które miałyby być odpowiednie dla danej pary. Natomiast pewien problem może stwarzać zbyt duże uszczegółowienie spisu prezentów. Bywa, że państwo młodzi życzą sobie konkretny model wierzy, a akurat nie można go nigdzie znaleźć.

Rocznica prezent na ślub

Ślubne drobiazgi czy duże prezenty?

Prezenty ślubne mogą przybierać różne formy. Tradycyjnie wręcza się młodej parze kartkę z życzeniami ślubnymi, kwiaty oraz podarunek z listy prezentów lub jakiś oryginalny upominek, wymyślony samodzielnie. Można jednak pójść jeszcze dalej w obmyślaniu pomysłów na prezent ślubny. Jeżeli ktoś ma bogatą fantazję i trochę odwagi może przygotować jakąś niespodziankę dla nowożeńców podczas przyjęcia weselnego. Można zorganizować jakiś spontaniczny występ w trakcie wspólnej zabawy na weselu, ale najlepiej przygotować jeszcze wcześniej coś specjalnego. Jeżeli na przyjęciu jest muzyka na żywo, warto wcześniej porozumieć się z zespołem i poprosić o towarzyszenie w trakcie występu. Młoda para na pewno będzie mile zaskoczona, jeśli ich przyjaciele zaśpiewają ich ulubiony, romantyczny utwór. Można trochę zmienić jego słowa, będzie wówczas zabawniej. Słowa można też wymyślić samodzielnie, a posłużyć się tylko jakąś znaną melodią. Jeśli chodzi o samą parę to na pewno warto też zwrócić uwagę na taki aspekt jak rocznica ślubu. Dla młodych osób rocznica to również okazja do wręczania sobie prezentów.

Występ dla nowożeńców może też być oparty o odczytanie poematu napisanego specjalnie dla nich. Warto wpleść w niego jakieś ciekawe i śmieszne historie dotyczące na przykład poznania się pary, wspólnych wyjazdów, pierwszego spotkania z rodzicami itp. Doskonałym podarunkiem dla nowożeńców będzie zorganizowanie quizu, w którym wezmą oczywiście udział państwo młodzi. Pytania powinny dotyczyć wiedzy na temat upodobań i przyzwyczajeń drugiej osoby oraz tego jak wyobrażają sobie wspólne przyszłe życie. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka. Inny pomysł na oryginalny prezent, to zorganizowanie pokazu slajdów ze zdjęciami młodych. Mogą to być zdjęcia od kołyski po dzień obecny. Oczywiście powinny być opatrzone dowcipnym komentarzem. Można również ozdobić zdjęciami salę przygotowaną na przyjęcie weselne. Wystarczy wybrać najładniejsze albo najzabawniejsze zdjęcia nowożeńców jeszcze z czasów narzeczeństwa i zrobić bardzo duże odbitki. Zdjęcia można wstawić w ładne ramy. Takiej dekoracji na pewno nikt nie będzie się spodziewał i będzie ona bardzo ciekawym podarunkiem ślubnym. Najważniejsze to zrobić coś faktycznie z myślą o młodej parze. Ale na ślub i wesele zaprasza się przede wszystkim osoby bliskie, które znają gust i poczucie humoru pani i pana młodego, a przynajmniej jednego z nich. Niespodzianka powinna ich przede wszystkim zaskoczyć, ale też sprawić im dużo radości i pozwolić na dobra wspólną zabawę. Od tego właśnie jest wesele!