Stylowe wnętrza z granitem

Stylowe wnętrza z granitem

kw. 13, 2022

Zastosowanie rożnego rodzaju kamieni w wystroju wnętrz staje się coraz bardziej popularne. Naturalne materiały cechują się nie tylko wyjątkowym wyglądem czy ekskluzywnością. Są one również wyjątkowo trwałe i odporne na intensywną eksploatację. Jednym z najbardziej eleganckich i jednocześnie wyjątkowo trwałym gatunkiem kamienia stosowanego we wnętrzach jest granit. Mimo, że jego zastosowanie wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów będzie on służył przez długie lata wciąż pozostając pięknym. Zaletą zastosowanie granitu jest również możliwość wybrania różnorodnego koloru kamienia w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Gdzie najczęściej wykorzystywany jest granit? Jak można ze smakiem wkomponować go w nasze wnętrza?

Granit w kuchni

Granity coraz chętniej wykorzystywane są w kuchniach. Jest to spowodowane przede wszystkim ich właściwościami o których należy zaliczyć oprócz wytrzymałości to, że nie szkodzi im ani woda ani wilgoć. Granit jest również niewrażliwy na działanie kwasów np. soku z cytryny czy octu, które są obecne często podczas gotowania. Granit można wybrać zarówno w ciemnym, czarnym kolorze lub wybrać wiele innych barw. W zależności od mebli i ścian możemy zdecydować się na wybór blatów kontrastujących lub wpasowujących się w otoczenie. W przypadku wykorzystania blatu granitowego  na wyspie w kuchni warto zamontować nad nią mocne oświetlenie, które dodatkowo podkreśli piękno zastosowanego kamienia.

płyty granitowe poznań

Łazienka z wykorzystaniem granitu

Granit doskonale sprawdza się nie tylko w kuchniach. Również łazienki wyposażone w kamienne elementy będą wyglądały luksusowo i elegancko. Granit często wykorzystywany jest jako blat koło umywalki lub jako górna część obudowy wanny. W wielu łazienkach kamień ten stosowany jest także jako okładzina do wnętrza kabiny prysznicowej. Zaletą takiego zatarasowania granitu jest fakt, że bardzo łatwo się go czyści, a sam materiał jest całkowicie odporny na wodę i wilgoć. Granit doskonale sprawdzi się zarówno w aranżacjach nowoczesnych łazienek jak i w bardziej tradycyjnych wnętrzach. W przypadku minimalistycznych łazienek warto zdecydować się na utrzymanie koloru ścian, elementów granitowych i szafek w tej samej barwie. Zastosowanie dodatkowego oświetlenia w strategicznych miejscach sprawi, że łazienka nabierze lekkości i przejrzystości.

Kominki i podłogi

Granit wyśmienicie sprawdza się również do wyłożenia na podłodze. Dzięki swojej wysokiej odporności na ścieranie gwarantuje nam, ze z powodzeniem będzie służył przez wiele lat wciąż zachwycając swoim wyglądem. Granitowa podłoga dobrze odbija światło tworząc efekt głębi i nadając eleganckiego charakteru. Wykorzystanie dodatków takich jak miękkie dywany czy skórzane fotele zagwarantuje luksusowy styl wnętrz, który jednocześnie będzie wyjątkowo przytulny. Granit również doskonale sprawdzi się jako obudowa kominka. Kamień szybo się nagrzewa i nawet po wygaszeniu ognia oddaje powoli swoje ciepło. Kamień ten jest także całkowicie ognioodporny, dlatego nie ma obawy związanych z pojawianiem się problemów.

Materiał jakim jest granit z powodzeniem możemy wykorzystać niemal w każdym miejscu, aranżując każde wnętrze. Doskonale sprawdza się on zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach jak i bardziej tradycyjnych pomieszczeniach. Dzięki możliwości wybrania odpowiedniego koloru z łatwością dobierzemy odpowiedni rodzaj, który wpasuje się w charakter naszego mieszkania. Granit będzie stanowił element dekoracyjny, który jednocześnie będzie przynosił korzyści podczas codziennego funkcjonowania. Mimo dość wysokiej ceny, warto zdecydować się na jego zakup gdyż poprzez swoją wytrzymałość będzie w stanie posłużyć nam przez długi czas.

“Kamieniarz” Sp. z o.o. – kamienne blaty kuchenne na wymiar

Firma „Kamieniarz” Sp. z o.o. Wrocław zajmuje się tworzeniem blatów granitowych, marmurowych i z konglomeratu kwarcytowego. Do każdego zamówienia firma podchodzi indywidualnie, a wszystkie zlecenia są realizowane przez doświadczonych specjalistów. Blaty kuchenne Wrocław to gwarancja najwyższej jakości.

Adres: ul. Grabiszyńska 337c, 52-402 Wrocław
Telefon kontaktowy: 600 411 072
Adres e-mail:  schodyzkamienia@gmail.com