Szansa na trwały manicure – lakiery hybrydowe

Szansa na trwały manicure – lakiery hybrydowe

mar 1, 2021

Przed wykonaniem trwałego manicure hybrydowego upewni się, że posiadasz wszystkie niezbędne narzędzia i produkty, czyli zmywacz, drewniane patyczki, cążki, pilniki, bloczek polerski, waciki, cleaner, lakiery hybrydowe, top oraz lampę do utwardzania. Jeżeli skompletujesz taki zestaw, możesz zacząć działać. Nie przejmuj się, samodzielne wykonywanie manicure hybrydowego nie jest tak skomplikowane, jak to się wydaje. Musisz jedynie być cierpliwa i precyzyjna, reszta przyjdzie z czasem.

Przy kompletowaniu zestawy do wykonywania manicure hybrydowego warto zadbać o jakość produktów, które zapewnią Ci zarówno trwałość hybrydy jak i bezpieczeństwo dla samego paznokcia. Nie pomijaj poszczególnych etapów, zwłaszcza momentu dokładnego przygotowywania płytki paznokcia. To ten moment jest kluczowy, jeżeli chcesz się długo nacieszyć swoją hybrydą.

Przygotowanie płytki paznokcia

To najważniejszy etap i należy się solidnie przyłożyć. Najpierw oczyść dokładnie paznokcie tak, aby nie znajdował się na nich najmniejszy ślad po starym lakierze do paznokci. W tym celu nasącz wacik zwykłym zmywaczem do paznokci. Gotowe?

Teraz starannie usuń skórki tak aby nie pokaleczyć palców. Możesz użyć specjalnego preparatu do zmiękczania skórek, następnie delikatnie wytnij je za pomocą cążek lub też specjalnych nożyczek.

Kiedy już płytka paznokcia jest czysta i nie nachodzą na nie żadne skórki, możesz nadać paznokciom upragniony kształt. Jest to zależne od twojego indywidualnego gustu. Za najbardziej praktyczny uchodzi kształt migdała, który zapobiega rozdwajaniu się paznokcia i zapewnia większą trwałość hybrydy. Po zakończeniu piłowania, sięgnij po biały bloczek polerski i delikatnie zmatuj każdy paznokieć z osobna.

Ostatnim krokiem jest odtłuszczenie płytki za pomocą cleanera i bezpyłowego wacika. Po starannym przetarciu każdego paznokcia odczekaj chwile, aby palce były zupełnie suche.

Dodatkowe rady?

  • Cążki, nożyki, drewniane patyczki oraz pilniki, które mają kontakt ze skórą dobrze jest zdezynfekować przed użyciem.
  • W trakcie matowienia płytki paznokcia zwróć dokładną uwagę na miejsca znajdujące się tuż przy skórkach. Jeśli zostaną pominięte, lakier w tym miejscu może zacząć odchodzić, co powoduje dostawanie się wody i brudu pod hybrydę.
  • Najlepszym sposobem na pozbycie się pyłu od piłowania jest zwyczajne przemycie rąk wodą. Wystarczy, że następnie osuszysz dłonie ręcznikiem i przemyjesz paznokcie cleanerem.
  • Po ukończeniu piłowania warto odpowiednio oczyścić stanowisko pracy, tak aby potem te drobiny nie przyklejały się nam do bazy, lakieru i topu.
  • Jeśli Twoje paznokcie są wyjątkowo tłuste, pomyśl o zakupie sprawdzonego primera. On z pewnością dokładnie odtłuści płytkę paznokcia . Za pierwszym razem przetestuj zwykły cleaner, w razie niepowodzenia zainwestuj w primer.
manicure hybrydowy

Postaw na sprawdzone akcesoria do paznokci hybrydowych i zyskaj pewność, że manicure będzie długo utrzymywał się na paznokciach.

Malowanie lakierem hybrydowym

Malowanie lakierem hybrydowym nie różni się zbytnio od malowania lakierem tradycyjnym. W obu przypadkach ważna jest precyzja poprzedzona praktyką. Jak wszystkiego w życiu, dokładnego malowania paznokci lakierami również można po prostu się nauczyć.

Za wszelką cenę nie możesz zalać skórek lakierem, a w razie takiego wypadku delikatnie oczyść skórki. Upewnij się również ile wynosi czas utwardzania w przypadku twojej lampy. W zależności od modelu, jedna będzie wymagała 2 minuty, a inna 30 sekund. Unikaj nakładania grubych warstw lakierów, lepiej rozłożyć to na 3 naprawdę cienkie. Wtedy mamy pewność, że lakier się dobrze utwardzi i minimalizujemy ryzyko zalania skórek.

Dodatkowe rady?

  • Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw nie przemywamy paznokci cleanerem. Lepka warstwa pozostała po utwardzaniu w lampie jest bardzo ważna dla trwałości całego manicure hybrydowego. Należy ją usunąć dopiero na końcu, po utwardzeniu topu.
  • Nie wstrząsaj lakierem hybrydowym, ponieważ wytwarza on wtedy bąbelki powietrza, które ujawniają się w trakcie malowania. Po utwardzeniu napowietrzonego lakieru, powstają niechciane zgrubienia i powierzchnia nie będzie gładka.
  • Lakiery hybrydowe spokojnie można ze sobą łączyć: pod kątem doboru kolorów, przykładowo, w manicure typu babyboomer i ombre, gdzie jedna barwa przechodzi w drugą, ale również pod kątem marek.
  • Jeżeli nasza lampa jest zbyt mała, aby zmieści się swobodnie całą dłoń i istnieje prawdopodobieństwo, że lakier nie zostanie prawidłowo utwardzony na każdym paznokciu, dobrze jest rozłożyć manicure na dwa etapy: początkowo wykonać go od początku do końca na kciukach, a następnie na pozostałych palcach.
  • Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw zwróć odpowiednio uwagę na to, aby do lepkiej warstwy nie przykleiły się pyłki, przykładowo po piłowaniu paznokci. Usunięcie ich jest wręcz niewykonalne i denerwują każdą dziewczynę.

Wykończenie manicure hybrydowego

Po dokładnym pomalowaniu i utwardzeniu paznokci nie pozostaje nam nic innego, jak delikatne przetarcie lepkiej warstwy bezpyłowym wacikiem, nasączonym cleanerem. Nie zapominajmy również o odpowiednim dopieszczeniu skórek wokół paznokci. Nałóż na nie ulubiony olejek lub krem, a następnie włóż dłonie do bawełnianych rękawiczek. w ten sposób twoje dłonie zyskają idealny wygląd.