Tanie mieszkania – jak na nie trafić?

Tanie mieszkania – jak na nie trafić?

sie 20, 2021

W Internecie widnieje mnóstwo ogłoszeń dotyczących tanich mieszkań na sprzedaż. Trzeba być jednak odpowiednio szybkim, żeby zdążyć zareagować na dobre ogłoszenie, ponieważ zainteresowanych jest bardzo wielu.

Jak znaleźć ofertę taniego i atrakcyjnego mieszkania?

Znalezienie taniego mieszkania w Szczecinie lub w innym większym polskim mieście, które będzie nam odpowiadało we wszystkich aspektach, jest bardzo trudno. Ogłoszeń jest naprawdę wiele, jednak te najlepsze zostają zauważone szybciej i równie szybko znikają ze strony z ogłoszeniami. Warto również spojrzeć na ofertę biur nieruchomości, które mogą pomóc w znalezieniu idealnego mieszkania.

Mogą nam również pomóc nasi przyjaciele i znajomi. Wiedząc, że szukamy taniego mieszkania w konkretnej okolicy mogą nam polecić swojego znajomego, który akurat ma takie mieszkanie na sprzedaż, można również sprawdzić ofertę takich firm.

Tanie mieszkanie znaczy gorsze?

To krzywdzące stwierdzenie nie zawsze jest do końca zgodne z prawdą. Tanie może oznaczać na przykład to, że stan mieszkania wymaga małego remontu. Tanim mieszkaniem można również zachęcić osoby poszukujące do jego kupna. Oferta, w której cena nie jest zbyt wysoka, a mieszkanie w dobrym stanie i dobrej lokalizacji, może szybko przyciągnąć wiele osób. Mieszkanie znajdujące się na obrzeżach miasta także często są sprzedawane po cenie niższej, ponieważ znajduje się ono bardzo daleko od centrum i mało osób szuka mieszkania daleko od miejsca pracy czy uczelni. Ponadto, tańsza oferta sprawia, że mamy bardzo wielu chętnych na oględziny i zakup mieszkania. Nie można zawsze sugerować się utartymi przekonaniami i uprzedzeniami. Warto korzystać z takich ofert, ponieważ szybko znikają one z internetowych portali i z tablic z ogłoszeniami.

tanie mieszkanie

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze mieszkania?

Na naszą szczególną uwagę zasługuje stan mieszkania. Jeżeli dokładnie obejrzymy lokal i wypytamy właściciela o wszystkie jego remonty czy przebyte problemy, będziemy wiedzieli dokładnie z czym mamy do czynienia. Trzeba jednak uważać, bo faktycznie niektórzy sprzedając mieszkanie po świetnej, okazyjnej cenie, mogą ukrywać nieprzyjemny problem, jaki znajduje się w mieszkaniu. Takie problemy są na pierwszy rzut oka niewidoczne, jednak po paru latach możemy je zauważyć, lecz wtedy będziemy mieli na głowie kosztowny remont z powodu na przykład pojawiającego się na ścianie grzyba, lub gnijącej podłogi. Warto obejrzeć mieszkanie jak najdokładniej. Zwłaszcza, jeżeli pierwszy raz szukamy własnych czterech ścian i nie znamy się jeszcze zbyt dobrze na rodzajach ofert.

Czego unikać przy zakupie mieszkania?

W momencie, gdy chcemy kupi konkretne mieszkanie, należy unikać wszelkich ofert niezawierających rzetelnych informacji. Należy bardzo uważnie czytać ogłoszenia i po prostu nie dać się nabrać. Tanich i pięknych mieszkań w dobrej lokalizacji jest wiele, jednak niestety wśród dobrych ogłoszeń zawsze znajdą się i takie, które mogą być podchwytliwe. Dodatkowo, najlepiej na zakup mieszkania nie decydować się samemu jeżeli się na tym nie znamy. Warto poprosić o pomoc bliską osobę lub agencję.