Tego nie tatuuj pod żadnym pozorem!

Tego nie tatuuj pod żadnym pozorem!

gru 14, 2017

W internecie możemy znaleźć setki, a nawet tysiące przykładów nieudanych tatuaży. Niekiedy zawinił artysta, niekiedy sam pomysł już na etapie projektowania był skazany na porażkę. Zastanówmy się zatem razem ze studiem tatuażu Kos Tattoo jakich wzorów unikać, by nie stać się jednym z obiektów drwin.

Imię na pamiątkę

Tatuowanie imienia swojej ukochanej osoby zazwyczaj jest dość ryzykowne. O ile imiona rodziców lub członków rodziny mają jeszcze rację bytu, to tatuaż swojej obecnej dziewczyny po pewnym czasie, może stać się, łagodnie to ujmując, nieco nieaktualny. Wielki tatuaż imienia swojej ex, w dodatku w widocznym miejscu może skutecznie popsuć nasz humor, nie wspominając o naszym wizerunku. Lepiej zrezygnować z tak odważnych pomysłów lub wybrać wzór, który będzie w bardziej pośredni sposób wiązał się z daną osobą. Dzięki temu unikniemy kłopotliwych sytuacji w życiu zarówno prywatnym jak i zawodowym.

Rzucę mięsem bo mogę.

Napisy są często wybieranym wzorem tatuażu. Ciekawe czcionki oraz różnorodne pomysły sprawiają, że tatuaż w postaci np. cytatu może stać się naprawdę wyjątkową ozdobą ciała. Niech nam jednak nie przychodzi do głowy wytatuowanie sobie wulgaryzmów lub treści, które mogłyby urazić mniejszości, przedstawicieli poszczególnych grup czy konkretne osoby. To co myślmy na dany temat niekoniecznie musi znaleźć się na naszym ciele. Pamiętajmy, że poglądy na dany temat z biegiem lat lubią się zmieniać, a zrobiony w młodości, nieprzemyślany tatuaż może stać się niechcianym szpecącym elementem, którego będziemy żałować.

Napisy są sóper

Innym rodzajem tatuażów, nad którymi koniecznie należy się zastanowić są napisy w obcym języku. Cytat, imię, słowo wytatuowane na naszej skórze z błędami ortograficznymi z pewnością nie będą obiektem zachwytów. Ba, zdarza się, że nawet tatuując napis w języku rodzimym popełniane są błędy. Aby takie sytuacje się nie zdarzały koniecznie zadbajmy o prawidłowy zapis już na etapie projektu. Popularne napisy po chińsku czy japońsku bardzo często są zbitkiem przypadkowych kształtów, które nic nie oznaczają, a jedynie ciekawie wyglądają. Jeszcze gorzej, gdy chcąc wytatuować imię córki na  ramieniu ląduje tam nazwa dania z chińskiej restauracji – to dopiero jest wstyd.

Potrzymaj moje piwo

Skrajnie nieodpowiedzialnym działaniem jest tatuowanie się pod wpływam alkoholu. Internet aż roi się od przykładów pijackich tatuaży, które z pewnością nie można zaliczyć do ładnych ani nawet akceptowalnych. Pełna promili głowa nie jest w stanie podejmować racjonalnych decyzji, a osłabiona zdolność ocenienia sytuacji sprawia, że jesteśmy skłonni do pochopnych działań. Jeszcze gorszą sytuacją jest, gdy tatuażysta chce pracować pod wpływem alkoholu. Takie zachowanie jest niedopuszczalne, a widząc taki stan rzeczy szybko uciekajmy ze studia.

Świadomy artysta-tatuator powinien zwrócić nam uwagę jeśli tatuaż, który planujemy wykonać wyda mu się kontrowersyjny.

Porno na ramieniu

Mimo, że niektóre projekty tatuażów zawierające elementy nagości mogą wyglądać wyjątkowo ciekawie, strzeżmy się nadmiaru nagości. Wizerunek nagiej, wulgarnej kobiety w widocznym miejscu może być niesmaczny, a w przypadku gdy na co dzień pracujemy np. z klientami, może być to wręcz nie do zaakceptowania. Pamiętajmy, koniecznie przemyślmy projekt jak i jego umiejscowienie, a po wykonaniu będziemy mieli pewność, że tatuaż nie przysporzy nam problemów.

Nie tylko wzór tatuażu jest jedynym elementem, nad którym koniecznie powinniśmy się głębiej zastanowić. Umiejscowienie danego tatuażu jest równie ważne co jego wygląd. Decydując się na wytatuowanie sobie niewidocznego na co dzień lub łatwego do ukrycia miejsca możemy odważyć się na wybranie bardziej intrygującego wzoru. Wówczas nie będziemy musieli martwić się o reakcję rodziny czy szefa w pracy.

Tatuaże na szyi, dłoniach czy twarzy mogą wyglądać naprawdę świetnie, jednak należy liczyć się, ze nie każdy może pozwolić sobie na taką ozdobę. Wielu szefów wymaga od swoich pracowników braku tatuaży w widocznych miejscach. Jest to dość często spotykane wymaganie zwłaszcza w sytuacji pracy z klientami np. w banku lub w urzędzie. Koniecznie przemyślmy miejsce i wzór tatuażu, a zamiast martwić się opinią innych będziemy mogli cieszyć się nowo nabytą ozdobą.