Top 5 akcesoriów komputerowych

Top 5 akcesoriów komputerowych

paź 13, 2020

Współczesne akcesoria komputerowe dobrej jakości wcale nie muszą kosztować dużo. Wręcz przeciwnie, już za niewielkie pieniądze możemy skutecznie “podkręcić” nasz sprzęt, by mógł sprawniej funkcjonować, możemy szybko i niedrogo podnieść poziom komfortu korzystania ze sprzętu w celach zawodowych, jak i mieć większą przyjemność, używając komputera w celach rekreacyjnych.

Poniżej ciekawe przykłady popularnych obecnie akcesoriów komputerowych, dzięki którym korzystanie z komputera stanie się jeszcze większą przyjemnością niż dotychczas.

Słuchawki gamingowe

Słuchawki gamingowe to jeden z najchętniej kupowanych akcesoriów komputerowych, które można skutecznie wykorzystać także do innych celów niż wielogodzinne granie. Świetnie sprawdzą się one również podczas długich rozmów, dlatego, jeśli prowadzisz wielogodzinne konwersacje z bliskimi na komunikatorach lub pracujesz w zdalnej obsłudze klienta, podziękujesz sobie za ten wybór. Innym atutem jest specjalna, gruba wyściółka na słuchawkach i pałąku, dzięki czemu nie będą wpijać się w ciało przy długotrwałym użytkowaniu.

 

Pendrive – dyskietka XXI wieku

Naturalnie czasy zapisywania danych na dyskietce już dawno przeminęły z wiatrem, w związku z czym już od dłuższego czasu skłaniamy się w stronę sprzętów takich, jak pendrive. Jego największe zalety to niewielki rozmiar, czasem fantazyjny wygląd, możliwość zapisania wielu plików, a tym samym często możliwość uchronienia ich przed utratą (np. w razie awarii komputera), oraz łatwość przeniesienia ich na inne urządzenia. Dostępne są różne pojemności, dzięki czemu każdy bez problemu dobierze tę idealną dla siebie. Warto wiedzieć też o tym, że osoby szczególnie ceniące sobie swoją prywatność, mogą skusić się na zakup pendrive’a z opcją szyfrowania plików, by uchronić je przed niepowołanymi oczami.

Kamerka internetowa 

Gadżet idealny dla wszystkich lubiących widzieć swoich rozmówców. Wysokiej jakości kamerki dostępne obecnie na rynku wykorzystują zaawansowane technologie, dzięki którym możemy np. zrezygnować z zestawu słuchawkowego. Możliwości takie zapewnia m.in. technologia Right Sound, odpowiedzialna za eliminowanie efektu echa i ewentualnych szumów. Kamerkę można łatwo zamontować, jak i zdemontować, gdy nie będzie zbytnio potrzebna.

dziewczyna grająca na komputerze

Naklejki na klawiaturę 

Są one atrakcyjne dzięki możliwości wyboru licznych kolorów, którymi możesz łatwo i szybko ożywić wygląd swojego laptopa lub komputera stacjonarnego. Przydają się one także osobom pracującym długie godziny przy komputerze, dzięki odświeżeniu wyglądu klawiatury oraz w pracy z tekstami obcojęzycznymi. Polski alfabet nie obejmuje znaków występujących w języku niemieckim czy też francuskim, a przy pracy z językami takimi, jak hebrajski, chiński, ukraiński i innymi z odmiennym alfabetem, nieoceniona jest pomoc odpowiedniego zestawu naklejek. Są one jednocześnie odporne na zbyt szybkie zdarcie się i można je w każdej chwili bardzo łatwo wymienić, bez ryzyka uszkodzenia klawiatury. Ich kolejną zaletą jest również wyjątkowo niska cena. Poszukujesz dobrej jakości naklejek na klawiaturę? Odwiedź stronę naklejkinaklawiature.pl i szybko znajdź najlepsze naklejki do laptopa, macbooka, naklejki kolorowe, klasyczne, dla osób niedowidzących, językowe i nie tylko.

Klawiatury gamingowe

Dzielą się ona na membranowe i mechaniczne, jednak to te drugie cieszą się ponoć większą popularnością. Klawiatury dla graczy są często podświetlane, co jest czasem dużą zaletą nie tylko wizualną, lecz też znacznym ułatwieniem w rekreacji, jak i w pracy, jeśli komuś jest lepiej pracować w nieco późnych godzinach. Do wyboru mamy zarówno klawiatury przewodowe, jak i bezprzewodowe, przy czym każda ma swoje wady i zalety, jak i też zdecydowanie różnią się między sobą ceną.