Top 5 pomysłów na spędzenie romantycznych walentynek

Top 5 pomysłów na spędzenie romantycznych walentynek

gru 15, 2022

14 lutego, jak co roku, obchodzimy święto zakochanych, czyli walentynki. Ich początków należy szukać w starożytnym Rzymie. W połowie lutego obchodzono tam luperkalia, czyli święto ku czci boga płodności Faunusa Lupercusa. Święto poprzedzała loteria, w trakcie której chłopcy losowali imiona dziewcząt – partnerek na czas luperkaliów. 

Nazwa święta pochodzi jednak od imienia biskupa Terni świętego Walentego, który stał się patronem zakochanych. Wbrew zakazowi władcy udzielał ślubów osobom zakochanym, co ściągnęło na niego gniew cesarza Klaudiusza. Rozkazał on wtrącić nieposłusznego biskupa do więzienia, gdzie poznał córkę strażnika, która wspierała go na duchu. Dzięki niemu odzyskała wzrok, ale niestety biskup został na rozkaz cesarza ścięty. 

Dopiero w średniowieczu dzień świętego Walentego stał się świętem zakochanych. Do Polski dotarło ono w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i stało się z czasem niezwykle popularne. 

Jak spędzić święto zakochanych?

Walentynki można spędzić w różny sposób. Jedni preferują huczne obchody, inni wolą spędzić czas w domowym zaciszu lub zadbać o swoje zdrowie i wygląd w Spa, bądź zorganizować kolację we dwoje w eleganckiej restauracji. Wszystko zależy od preferencji i zainteresowań zakochanych. Przed walentynkami warto zaplanować ten dzień zgodnie z upodobaniami drugiej połowy i zdecydować się na wybór, który zadowoli i ucieszy obie strony. Warto zwrócić uwagę na to, aby był to czas bliskości i pielęgnowania uczucia. 

Najciekawsze pomysły na spędzenie walentynek

Zaplanowanie walentynek powinno odbyć się na tyle wcześnie, aby uwzględnić konieczność dokonania rezerwacji, na przykład miejsc w hotelu, stolika w restauracji. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego stresu i niepokoju z powodu jakichkolwiek trudności organizacyjne, szczególnie jeśli planujemy wyjście z domu lub wyjazd. 

Walentynki w SPA

Walentynki w SPA są doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie kondycję fizyczną i idealny wygląd. To świetna opcja dla zakochanych, którzy w ciągu tygodnia nie mają czasu na relaksacyjny masaż, który sprawi, że zarówno ciało i umysł będą mogły się odprężyć i zregenerować. Pobyt w SPA pozwoli na wspólny relaks tak potrzebny w dzisiejszych czasach. 

Wyjazd na narty w walentynki

W okresie walentynkowym zakochani lubiący aktywnie spędzać czas mogą wybrać się na narty. Taka wyprawa jednodniowa lub weekendowa zawsze łączy się z koniecznością rezerwacji miejsc w hotelu, dlatego koniecznością jest podjęcie określonych działań na tyle wcześnie, aby bez problemu znaleźć wolne miejsca. Po pełnym wrażeń dniu na stoku romantyczna kolacja będzie doskonałym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia. 

Romantyczna kolacja we dwoje w walentynki

Najważniejsze w każdej restauracji jest jedzenie, szczególnie świeże, smaczne i estetycznie podane. Po podjęciu decyzji o zorganizowaniu kolacji we dwoje na walentynki należy  rozglądnąć się za odpowiednią restauracją. 

Warto wybrać tę z tradycyjną kuchnią polską w nowoczesnym wydaniu, gdyż nie każdy jest amatorem orientalnych potraw. Restauracje na walentynki oferują zwykle wykwintne dania z różnych stron świata. Bez względu na to jednak, jaką kuchnię serwuje wybrana restauracja, w menu zawsze powinna znaleźć się bogata karta win oraz potrawy i przyprawy powszechnie uważane za afrodyzjaki.

Walentynki we Wrocławiu

Wrocław jest idealnym miastem na spędzenie walentynek. Mnóstwo tu miejsc, w których zakochani zadbają o swoje uczucie. Mostki, kładki, bulwary i parki są idealne na romantyczny spacery we dwoje. Noclegi w oddalonych od centrum hotelach zapewnią spokój i intymną atmosferę w ten wyjątkowy dla zakochanych czas

walentynki

Spędzenie wieczoru w restauracji lub weekendu w hotelu pozwoli wyrwać się z rutyny codzienności i spędzić ten wyjątkowy dzień w taki sposób, by pozostał na dłużej w pamięci. Piękne wnętrza hotelowej restauracji będą doskonałym tłem dla romantycznej kolacji we dwoje, a niebanalne menu zadowoli najbardziej wyszukane gusta. Tym bardziej, że z okazji walentynek szefowie kuchni przygotowują wyjątkową kartę dań, gdzie nie zabraknie dań mięsnych, rybnych, wybornych i ciekawych zup oraz deserowych słodkości, do których delektować można się lampką dobrego wina. 

Spokojna i klimatyczna muzyka na żywo towarzyszyć będzie zakochanym podczas romantycznej kolacji we dwoje w hotelowej restauracji. To idealny sposób na spędzenie walentynek we Wrocławiu z ukochaną osobą.