Torby reklamowe w codziennym użytku

Torby reklamowe w codziennym użytku

sty 1, 2020

Torby foliowe są w powszechnym obiegu. Używamy ich podczas zakupów, jako worki na śmieci, do pakowania najróżniejszych rzeczy. Zastosowań jest wiele w zależności od naszych potrzeb.
Czy wiemy jednak, z czego są produkowane? Czy często słyszane opinie o szkodliwości worków foliowych dla środowiska są całkowicie zasadne? Warto dowiedzieć się jak naprawdę wygląda sprawa z reklamówkami, których używamy codziennie. Może niektóre informacje to tylko mity, które należałoby rozwiać? Czas by się o tym przekonać.

Ekologiczne torby

Obecnie coraz częściej torby foliowe produkuje się z ekologicznych polimerów, jak chociażby polietylen. Powstaje z połączenia atomów wodoru i węgla. Dzięki temu proces rozkładu i spalania toreb jest przyjazny dla środowiska.
Torby z tego surowca powstają w sposób ekologiczny, nie generują odpadów. Można je w pełni przetworzyć. Surowce powstałe podczas recyklingu przeznaczone są do produkcji kolejnych, ekologicznych toreb. Mamy też coraz większy dostęp do toreb wyprodukowanych z folii z dodatkiem oxo-biodegradowalnym. Dzięki temu dodatkowi torby biodegradowalne rozkładają się szybciej, już do 24 miesięcy. W wyniku rozkładu powstają woda, tlenek węgla i biomasa. Nic, co byłoby szkodliwe dla środowiska.
Torby przeznaczone do pakowania mięsa są aseptyczne, dzięki temu gwarantują nam bezpieczeństwo. Może też opakować nimi inne produkty spożywcze.
Przy tych wszystkich zaletach, są niezwykle wytrzymałe.

Inne przeznaczenie

torby folioweWiemy już, jakie podstawowe walory mają torby foliowe. Wytrzymałość i uniwersalność na zakupach. Biodegradowalność i pełny recykling działa pozytywnie na ochronę środowiska.
Jest i inna zaleta toreb, mogą służyć, jako artykuły reklamowe. Praktycznie każda firma może zamówić torbę ze swoim logo, adresem strony internetowej, numerem telefonu. Jako, że popularność reklamówek foliowych jest duża, tak samo duże są możliwości dotarcia do klientów. Wystarczy się rozejrzeć, żeby się o tym przekonać. Każda sieć marketów ma swoje torby, to samo tyczy się bardzo wielu marek. Opcja reklamowania się na torbach nie dotyczy tylko dużych sieci. Jak już zostało wspomniane, każda firma może zamówić własne torby foliowe.

Ekologia i funkcjonalność

Współczesne torby foliowe nie szkodzą środowisku. Produkowane są z biodegradowalnych surowców. Te z dodatkiem oxo-biodegradowalnym ulegają jeszcze szybszemu rozkładowi. Używając ich, pokażemy światu i naszemu najbliższemu środowisku, że dbamy o nie.
Torby foliowe są też funkcjonalne. Nadają się na zakupy, do przenoszenia w wygodny sposób różnych rzeczy. Odmiany toreb do pakowania żywności, są antyseptyczne, więc nie zagrażają zdrowiu.
Dopełnieniem tej listy jest jeszcze funkcja reklamowa toreb foliowych. Ich szerokie zastosowanie daje możliwość dotarcia do dużej liczby potencjalnych klientów. Wystarczy rozejrzeć się, by zobaczyć jak wiele firm i sieci marketów korzysta z tego rozwiązania. Każda firma może z niego skorzystać.