W jakich zawodach przyda się rozwój osobisty i redukcja stresu

W jakich zawodach przyda się rozwój osobisty i redukcja stresu

sie 3, 2020

W jakich zawodach przyda się rozwój osobisty i redukcja stresu, czyli dla kogo wizyta u coacha?

Nie od dziś wiadomo, że stres jest ogromnym wrogiem kreatywności i produktywności, a także motywacji w dążeniu do celu. Często prowadzi to do zastoju w życiu zawodowym, z którego trudno samodzielnie się otrząsnąć. W jakich zawodach najbardziej przyda się pomoc life coacha w dążeniu do celu? Jak radzić sobie ze stresem na co dzień i dlaczego coaching będzie dobrym wyborem, jako wsparcie w tych działaniach? Dowiedz się więcej na ten temat i zacznij walczyć jeszcze skuteczniej o swoje życie wypełnione sukcesami i satysfakcją z osiągniętych celów! 

Duża odpowiedzialność wiąże się z dużą presją na co dzień

Pięcie się stopniowo coraz wyżej po szczeblach kariery, zazwyczaj jest ściśle powiązane z coraz to większą odpowiedzialnością. Podejmowane decyzje mają coraz większy wpływ na funkcjonowanie całej firmy, wzrasta ilość osób, za których pracę jesteśmy odpowiedzialni. Takie zmiany mogą powodować, że odczuwamy nie tylko rosnącą satysfakcję z osiągniętego sukcesu, ale też coraz większą presję. Świadomość odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także innych oraz realny wpływ na funkcjonowanie całej firmy sprawia, że wzrasta poziom stresu na co dzień, który jest naszym największym wrogiem i może znacznie ograniczać nasze możliwości i powodować, że wykonywanie obowiązków będzie trudniejsze oraz mniej efektywne. 

redukcja stresu grodzisk mazowiecki

Presja związana z pracą może pojawić się tak naprawdę u każdego. Dotyczy ona zarówno dyrektorów, menadżerów i kierowników oraz osób, które rozwijają swoją własną firmę. To także częsty problem w zawodach, które wiążą się z dużą odpowiedzialnością za duże sumy pieniędzy, na przykład związanych z księgowością, a także tych, którzy są odpowiedzialni za innych, na przykład lekarzy, pielęgniarek czy ratowników. Odpowiedzialność spada także na osoby, które opiekują się osobami starszymi, chorymi i dziećmi, a także wszystkich tych, którzy pracują w branży BHP lub przeprowadzają kontrole stanu technicznego w budynkach różnego rodzaju lub w pojazdach. Presja związana z codziennymi obowiązkami może doprowadzić do popełnienia niewybaczalnego błędu lub znacznie obniżyć wydajność w związku ze stresem.  

Wsparcie ze strony coacha to dobry wybór dla każdego

Zadaniem life coacha jest nauka swojego klienta, jak radzić sobie ze stresem i motywować się do działania, zamiast pozwolić, aby presja obniżała jego wydajność. Jego podstawową rolą jest motywowanie swojego klienta do działania w taki sposób, aby stres schodził na drugi plan i potrafił się on skupić na najważniejszych i najbardziej korzystnych dla siebie kwestiach. Skuteczny coach powinien umieć poprowadzić swojego klienta w taki sposób, aby ten w sytuacjach kryzysowych potrafił utrzymać nerwy na wodzy i zachować zimną krew, i zamiast panikować – skupił się jeszcze lepiej na swojej pracy, aby nie popełnić żadnego błędu, który mógłby mieć wpływ na jego karierę zawodową oraz na jego podwładnych. 

life coaching warszawa

Life coaching to coraz popularniejsza metoda stosowana w celu redukcji stresu.

Coaching w Polsce jest coraz bardziej popularny. Polacy coraz chętniej korzystają z usług tych specjalistów, ponieważ zależy im na utrzymaniu bardzo fachowej pomocy w radzeniu sobie ze stresem, który jest swego rodzaju chorobą cywilizacyjną. Współczesne społeczeństwo według badań specjalistów jest bardzo zestresowane, a odpowiedzialność sprawia, że odczuwana jest ogromna presja. Wpływ na to ma także stały rozwój technologiczny i bardzo dynamiczne i częste zmiany, które prowadzą do uczucia niepokoju i braku stabilności.