Wady i zalety firan żakardowych

Wady i zalety firan żakardowych

sie 7, 2018

Firany żakardowe to dla naprawdę wielu osób pewnego rodzaju relikt komunizmu. Jednak pomimo to nie śmiania to faktu, że jest to jedna z propozycji na rynku wciąż szeroko dostępnych jak i także w zasadzie propozycja najtańsza. Mało kto przecież wie, że ceny tychże firan zaczynają się tak naprawdę już od 3 złotych.

Firany z żakardu – warto, ponieważ…

Z reguły to jest to dosyć gruba tkanina. Rozciąga się. Często firany żakardowe są bogato zdobione licznymi wzorami w zasadzie od góry w dół. Dostępne na rynku są także wszelkiego rodzaju gotowiec o określonych długościach jak i także o szerokościach. Obecnie (z czego się naprawdę bardzo, ale to bardzo cieszę) wróciła tendencja wszem i wobec do powrotu firan żakardowych. Te firany żakardowe charakteryzują się znacznie dużo wyższą jakością niż ich odpowiedniki polskie, które doskonale znamy z dawnych lat.

W ślad za jakością niestety poszła także cena. Ceny obecnie żakardowych i nowoczesnych firan zaczynają się od osiemdziesięciu złotych za metr bieżący. Jednak nie powinniśmy się co do tego zrażać. Dlaczego? Ponieważ musimy świetnie zdawać sobie z tego sprawę, że odpowiednia cena gwarantuje nam pewnego rodzaju długie użytkowanie firany jak i także zdecydowanie lepszy wizualny efekt. Dlatego też jak najbardziej warto takowe firany kupować.

Jak dbać o żakardowe tkaniny?

Najczęściej ogólnie na firany decydujemy się ze względu ściśle finansowych. Za niewielką cenę możemy przecież zasłonić okno i jednocześnie uciec od przedziwnych spojrzeń sąsiadów, którzy jak wiadomo są naprawdę bardzo wścibscy. Firanki żakardowe, które są tematem moich dzisiejszych rozważań najczęściej oczywiście pochodzą z fabryk polskich. Fabryki polskie niestety muszę to powiedzieć, ale odbiegają i to bardzo wszelkimi standardami produkcji dosyć daleko od europejskich fabryk. firany żakardowe

W hurtowniach na przykład chińskich zdecydowanie odradzam Państwu zakup tego typu firan. Tak naprawdę to przędza, która jest użyta do ich produkcji nie zawiera w ogóle jedwabiu. To właśnie z tego powodu bardzo trudno jest utrzymać ich kolor w porządku należytym. Szybko bardzo za to także wchłaniają kurz. Więc co za tym idzie wymaga to od nas prania. W ostateczności jedyne co to doradzam użycie takowych firan tylko i wyłącznie w oknach małych. Mam tutaj na myśli okna kuchenne czy tez pokoje dziecięce. Doskonale sprawdzają się jako firany w kuchni.

Pod żadnym względem nie należy mocno marszczyć firanki żakardowej. Dlaczego? Ze względu na fakt, że bardzo mocno ona przysłania dostęp do światła z zewnątrz. Polecam marszczenie taśmą 1:1,5 plisa lub 1:2 plisa, kontrafałda czy też smok. Z jej ułożenia się po wszyciu taśmy nie powinno być najmniejszego problemu. Jest ona dość plastyczna oraz mało sztywna. Szczególnie po praniu numer jeden i dobrym wypłukaniu w zmiękczającym płynie. Pranie firan powinno się odbywać tylko i wyłącznie w temperaturze maksymalnej czterdzieści stopni. Raczej na mokro firan tych wieszać nie powinniśmy, ponieważ mają naprawdę duże tendencje do rozciągania się.