Warsztat samochodowy Opla – czym się zajmuje?

Warsztat samochodowy Opla – czym się zajmuje?

gru 28, 2015

Jak każda marka pojazdów, tak i Opel należy do tych, które raz na jakiś czas potrzebują przeprowadzenia kompletnej diagnostyki pojazdowej. Jej celem jest ocena stanu technicznego pojazdu – pod uwagę brane są przede wszystkim aspekty mechaniczne oraz elektroniczne.

Jaką marką jest Opel?

Na początek – kilka zdań o samej marce Opel. Jak większość osób doskonale wie Opel jest marką niemiecką, której początki datuje się na rok 1862. Założyciel jest Adam Opel – na cześć którego kilka lat temu do seryjnej produkcji wszedł model Adam – niewielki hatchback o świetnym dizajnie i mocy. Lata świetności Opla z pewnością można datować na lata 80 i 90, aczkolwiek do dziś marka cieszy się sporym zainteresowaniem. Do najważniejszych modeli tej marki zaliczymy na pewno takie modele jak Rekord, Senator, Ascona, Kadett, Omega, Corsa czy Frontera. W ostatnich latach triumfy święci piękny i elegancki model Insignia, który z racji swojej ceny swobodnie przekraczającej 100 tysięcy złotych. Poza Insignią warto wspomnieć również o crossoverze Antara (dotąd niezbyt popularnym na polskim rynku),  Oplu Ampera (popularny w Stanach Zjednoczonych), Oplu Astra (obecnie znajduje się już w czwartej generacji – jest produkowany w Polsce, w Gliwicach) oraz Oplu Karl, który dopiero ma zawojować drogi i zdobyć serca kobiet. Karl jest bowiem projektowany jako auto miejskie, które wszędzie się zmieści, zaś moc silnika szacowana na 75 KM przy wadze zaledwie 900 kilogramów pozwoli sprawnie przyspieszać. Silnik 1-litrowy pozwoli dodatkowo spalić zaledwie 4 litry w trasie.

Serwis Opla – co zostanie sprawdzone?

Serwis mechaniczny Opla polega na dokładnym sprawdzeniu tego, w jakim stanie technicznym znajduje się pojazd. Serwis powinien być wykonywany zgodnie z zaleceniami fachowców, terminowo. Można również zgłosić się do serwisu samodzielnie, jeśli odczuwamy jakiś dyskomfort podczas pracy silnika.

Serwisanci zadbają przede wszystkim o naprawy gwarancyjne, które nie będą nas nic kosztować. Bieżący przegląd Opla pozwoli na wykrycie wszystkich nieprawidłowości, co z kolei przełoży się na pewność tego, że będziemy poruszać się sprawnie. Samochód to przecież tylko mechanika i elektronika – tutaj trudno o niespodziewane spadki wydajności, jak może mieć to miejsce w przypadku zdrowia człowieka. Serwis zadba ponad to o naprawy mechaniczne, elektryczne, blacharskie. Zajmie się również wymianą części – w zależności od wyboru – oryginalne bądź zamienne. Serwis powinien również sprawdzić stan płynów oraz je uzupełnić w przypadku takiej konieczności. Mechanicy sprawdzą też stan ogumienia, zawieszenia, geometrię kół czy pracę szyb.

Warsztat VW Pro-Motors Warsztat samochodowy dla Opla

Prace w warsztacie zlecone dla marki Opel nie należą do najdroższych. Ta niemiecka marka motoryzacyjna plasuje się w średniej półce cenowej, dzięki czemu przyjeżdżając do warsztatu mamy pewność, że nie zapłacimy kroci. Warto regularnie dokonywać przeglądów, pozwoli nam to uniknąć przykrej konieczności większych wydatków w przypadku poważnych usterek, którym mogliśmy zapobiec – np. pełna wymiana rozrządu, skrzyni biegów czy zawieszenia.