Wielkanoc w domu czy na wyjeździe? Sprawdź najciekawsze propozycje

Wielkanoc w domu czy na wyjeździe? Sprawdź najciekawsze propozycje

sty 23, 2020

Święta wielkanocne to kolejna okazja w roku do zaplanowania, jak spędzić czas w gronie najbliższych nam osób. Może warto się przełamać i w tym roku zamiast tradycyjnego rozwiązania wybrać święta w malowniczym miejscu?

Coraz częściej można spotkać się z opcją wyjazdu w góry w okresie świątecznym. Wielkanoc w roku 2020 wypada w połowie kwietnia – wówczas pogoda będzie sprzyjać wyjazdowi. Chętniej pomyślimy o wyjeździe w miejsce o malowniczym krajobrazie. W kwietniu możemy liczyć na słoneczną pogodę. Jest to pora pozasezonowa, co pozwoli nam z łatwością zarezerwować terminy noclegów.

Wyjazd w góry na święta

Góry to miejsce, w które można wybrać się na weekend, wyjazd firmowy, rodzinne wakacje czy właśnie święta. Spędzanie świąt bożonarodzeniowych czy wielkanocnych jest rozwiązaniem opłacalnym między innymi dlatego, że wyjazd da nam możliwość pełnego relaksu. Decydując się na wyjazd w góry, nie musimy martwić się o dokładne sprzątanie domu przed przyjazdem gości. Nie musimy też specjalnie przygotowywać domu czy poświęcać dużą część wolnego czasu na gotowanie. Ponadto, nie trzeba przygotowywać pokoi dla osób, które mogą u nas nocować w okresie świąt.

góry

Spędzanie świąt wielkanocnych w górach zapewni spokojne święta, niezależnie od tego jak liczną grupę członków rodziny zabieramy ze sobą. Kierując się w góry, możemy od razu po świątecznym śniadaniu zwiedzić ciekawe miejsca, udać się na jeden z górskich szlaków i podziwiać piękno natury.

Wracając do domu po świątecznym weekendzie, odpada nam także obowiązek sprzątania po gościach.

Święta wielkanocne w Kudowie – Zdroju

Jeśli nie wiemy jakie miasto na odpoczynek wybrać, warto pomyśleć o uzdrowiskowym klimacie Kudowy – Zdrój. Miasto jest położone na południowym zachodzie Polski, w paśmie Gór Stołowych. Kudowa charakteryzuje się szczególnymi walorami zdrowotnymi, naturalnymi i turystycznymi.

spacer

Kudowa – Zdrój jest miastem o szczególnie docenianych walorach zdrowotnych, turystycznych i naturalnych. W miejscowości tej znajdują się aż trzy źródła wód mineralnych – Śniadecki, Marchlewski i Moniuszko.

Czyste, świeże powietrze górskie, uzdrowiskowy klimat oraz piękne widoki, to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać właśnie Kudowę – Zdrój. W mieście i okolicach znajduje się wiele atrakcji turystycznych, z których mogą korzystać zarówno dorośli turyści, jak i dzieci. Warto odwiedzić z dziećmi Muzeum Zabawek, Muzeum Motyli czy Muzeum Kultury Ludowej. Dodatkowo, na terenie Kudowy – Zdrój znajdują się także drewniane budynki zachowane w dobrym stanie. Miasto ma bardzo długą historię, więc można w nim zobaczyć wiele zabytków – na przykład kościołów i kaplic.

W okolicy znajduje się słynna Kaplica Czaszek czy odrestaurowany Park Zdrojowy. Warto także wybrać się na spacer w góry lub jazdę rowerem po szlakach.

turystki

Wybierz wyjazd w góry na święta

Święta nie muszą by spędzane co roku tak samo. Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie, jakim jest wyjazd w ciekawe miejsce. Taka opcja pozwala nam oszczędzić czas, jaki musielibyśmy poświęcić na przygotowania domu i potraw wielkanocnych. Wiele miejsc noclegowych może nam zaoferować przygotowanie śniadania wielkanocnego, dlatego wyjazd w góry w tym okresie staje się coraz bardziej popularny.

Przygotowania świąteczne dla niektórych są stresujące i nerwowe. Wybierając opcję wyjazdu, jedyne o co musimy się martwić to wybranie odpowiedniego pensjonatu i spakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy.