Woreczki do pakowania próżniowego

Woreczki do pakowania próżniowego

mar 22, 2019

Znamy różne sposoby na dłuższe przechowywanie żywności. Przez długie lata najpopularniejsze i najpowszechniej stosowane było zamrażanie. Kiedy dotarła do nas z zachodu technika pakowania próżniowego zupełnie zmieniło się nasze podejście do tematu dłuższego przechowywania żywności. Początkowo maszynami do pakowania dysponowały tylko zakłady wędliniarskie, firmy gastronomiczne i ewentualnie sklepy. Były to urządzenia drogie i trudno dostępne. Później pojawiły się zestawy, które były przeznaczone na potrzeby indywidualnych gospodarstw domowych.

Pakowanie próżniowe w nowoczesnej kuchni

Początkowo nie było łatwo je kupić a cena odstraszała niejedną osobę. Obecnie pakowarki próżniowe mają mnóstwo zwolenników i nie ma już problemu z zakupem urządzeń do pakowania próżniowego. Taki zestaw składa się z kilku pojemniczków o różnej pojemności, kilku zestawów woreczków i najważniejszego elementu zestawu, czyli pompki z zasilaczem. Cena takiego zestawu nie jest mała, oscyluje w granicach 150 złotych, ale naczynia wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które są odporne na zadrapania, długo zachowują elastyczność i można je myć w zmywarkach. Oprócz tego zestawu, na rynku dostępne przydatne pojemniki przeznaczone do różnych produktów. Możemy kupić pojemniki do próżniowego przechowywania płynów, suchej żywności. Takie pojemniki robi się nie tylko z tworzyw sztucznych. Można kupić pojemniki ze stali nierdzewnej, szkła, kamionki a także naturalnego bambusa. Niektóre firmy oferują pojemniki próżniowe z miarką. Materiał, z którego zrobione są pojemniki, nie ma większego znaczenia. Istotne jest, aby pojemniki były szczelne. Nie musimy kupować gotowych pojemników, możemy także zapakować produkty w woreczki foliowe do pakowania próżniowego. Jest to znacznie ekonomiczniejsze, bo ich ceny są dużo niższe niż pojemników. Naturalnie nie używamy takich zwykłych woreczków, tylko specjalnie do tego przeznaczone.

henkelman

Pakowarki próżniowe rozwiązaniem na długie przetrzymywanie produktów

Są dostępne z wielu różnych rozmiarach. O zaletach pakowania próżniowego chyba dziś nie trzeba już specjalnie przekonywać. Pozwala ono na zdecydowanie dłuższe przechowywanie żywności, produkty spożywcze i gotowe potrawy długo zachowują swoja świeżość, okres przydatności do spożycia przedłuża się nawet czterokrotnie. Produkty mają zapewnioną ochronę przed pleśnią i bakteriami, zachowują swój smak i kolor oraz wartości odżywcze. Dzięki pakowaniu próżniowemu wilgotne produktu nie wysychają, bo nie maja kontaktu z powietrzem, sucha żywność, jak na przykład cukier, nie twardnieje, produkty tłuszczowe nie jełczeją. Pakowanie próżniowe naszej żywności sprzyja oszczędnościom, bo żywność nie psuje się i nie musimy jej wyrzucać. Możemy zaoszczędzić czas, bo nie musimy często robić zakupów, wystarczy, że będziemy je robić raz na jakiś czas, kupując więcej produktów i pakując je próżniowo. W zestawy do pakowania próżniowego możemy zaopatrzyć się w sklepach ze sprzętem agd. Bardzo duży wybór i atrakcyjne ceny znajdziemy w sklepach internetowych lub na popularnych serwisach aukcyjnych. W sklepach spożywczych możemy kupić coraz więcej produktów mięsnych, wędliniarskich, rybnych, sery, które zapakowane są próżniowo i dzięki temu mają wydłużone terminy przydatności do spożycia i nie zawierają konserwantów.