Wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym

Wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym

cze 29, 2018

Wakacje już rozpoczęte, a ty wciąż nie masz pomysłu na tegoroczny wyjazd? Początek lipca to ostatni dzwonek na znalezienie czegokolwiek, gdyż większość hoteli i noclegowni już dawno zamknęło wpisy do swoich letnich kalendarzy. Poza zagranicznymi wyjazdami „last minute”, które mogą trafić się w bardzo atrakcyjnej cenie, ale równie dobrze mogą nie trafić się wcale, znalezienie czegoś w kraju może okazać się dziś już niezwykle trudne. Ale nie niemożliwe! Zamiast oklepanych już gór czy morza odwiedzanych z poziomu wysokiej klasy hotelu, co powiesz na wizytę w gospodarstwie agroturystycznym? Pomysł może wydawać się dziwny, jednak zapewniamy – urlop w agroturystyce to doskonały plan na pełne atrakcji rodzinne wakacje!

Docenić, co lokalne

Pomysł na stworzenie gospodarstw agroturystycznych służących jako hotele dla wakacyjnych gości pojawił się już dawno temu, a w wielu częściach Europy jest jedną z popularniejszych form spędzania wolnego czasu. W Polsce trend wypoczywania w sielskich warunkach, na łonie natury, dopiero zaczyna rozkwitać. Na mapie kraju pojawia się coraz więcej miejsc, które proponują zakwaterowanie w gospodarstwie agroturystycznym i zdecydowanie nietypowy wypoczynek wśród zwierząt, natury i z dala od miejskiego zgiełku. Jakie atuty można z łatwością przypisać tego typu rozwiązaniom?

Niska cena, większy spokój

Gospodarstwa agroturystyczne, choć w ostatnich latach stają się coraz większą atrakcją i ciekawym sposobem na wypoczynek, w dalszym ciągu nie powodują zawrotu głowy odnośnie cen, jakie oferują za tamtejszy nocleg. Jeśli musieliście zrezygnować z wyjazdu na wakacje właśnie ze względu na problemy finansowe, spróbujcie sprawdzić oferty lokalnych gospodarstw agroturystycznych. Być może widoki nie będą tam takie, jak nad morzem w Grecji, ale zapewniamy – nie będzie tu ani nudy, ani braku zapierających dech w piersiach widoków!

Największą zaletą agroturystyki jest spokój. Położone pośród natury gospodarstwa to przede wszystkim szansa na powrót do korzeni, wyciszenie się i spędzenie kilku dni z dala od miejskiego zgiełku. Czy wybierzesz się tam w gronie rodziny, czy najbliższych znajomych, nie musisz obawiać się o zgubienie kogoś w tłumie turystów, problemy ze stolikami w restauracji czy imprezy organizowane tuż pod twoim hotelowym oknem. Czy można wyobrazić sobie lepszy wypoczynek?

agroturystyka na dolnym śląsku

 

Nie narzekaj na nudę

Jasne, gospodarstwa agroturystyczne nie mogą pochwalić się tak bogatą ofertą atrakcji jak nadmorskie miejscowości, jednak warto zastanowić się czy atrakcje są faktycznie najważniejszą częścią urlopu? Wiele osób narzeka dziś, że nie potrafią zwolnić, że praca ich przytłacza, że to szaleńcze tempo jest po prostu męczące. Agroturystyka to właśnie sposób na całkowite zapomnienie! Relaks na łonie natury, wśród wolno pasących się zwierząt to okazja na zebranie własnych myśli, przegrupowanie wartości i przede wszystkim wyciszenie, z którego każdy z nas powinien skorzystać choć raz. Odpoczynek to nie bieganie od atrakcji, do atrakcji! To szansa na poleżenie na świeżo skoszonej trawie, czytanie książek i błogie lenistwo. Plus, kto powiedział, że gospodarstwo nie może być zlokalizowane niedaleko pięknego jeziora czy gór?

Smaczna kuchnia

Warto wspomnieć jeszcze o jedzeniu, które zawsze stanowi jeden z najważniejszych punktów udanych wakacji. Co powiesz na zastąpienie wymyślnych i zdecydowanie za drogich restauracji na lokalną, polską kuchnię? Jesteśmy pewni, że na co dzień brakuje jej w twoim domu. Prawdziwe wiejskie sery, mleko, tradycyjne potrawy i porcje, które w dobrej cenie pozwolą ci się nie tylko najeść, ale czasem i przejeść. To uroki, których nie da ci żaden luksusowy hotel!

Poszukujesz ciekawego gospodarstwa agroturystycznego? Sprawdź, co przygotowało dla Ciebie Storczykowe Wzgórze! Oferta dostępna jest pod adresem: www.storczykowewzgorze.pl.