Wyposażenie na boisko – czego brakuje na twoim orliku?

Wyposażenie na boisko – czego brakuje na twoim orliku?

paź 14, 2020

Rynek akcesoriów sportowych oferuje szeroki asortyment produktów, będących wyposażeniem boisk. Dla osiągnięcia sukcesów w sporcie niezbędny jest odpowiedni sprzęt, który pozwoli zawodnikom przygotować się do zawodów, a trenerowi efektywnie pracować. Boisko powinno być wyposażone w piłkochwyty, siatki na bramkę, tyczki, laski, chorągiewki, płotki do treningu biegów i skoków, a zawodnicy w znaczniki. Piłkochwyty i siatki piłkarskie mogą być wykorzystywane nie tylko podczas rozgrywek, ale także w czasie treningu.

Piłkochwyty na boiska

Piłkochwyt to siatka na bramkę do piłki nożnej, wykonana z polipropylenu w technice bezwęzłowej o grubości 3 milimetrów. Taka technika powoduje, że jest ona zdecydowanie trwalsza. Wybierając siatkę należy zwrócić uwagę na jej parametry. Warto wybrać produkt niezawodny, wytrzymały i maksymalnie odporny na przetarcia i promieniowanie UV. Rynek oferuje piłkochwyty, które w bardzo małym stopniu absorbują wodę, bo około 0,05%. Oczka w siatce nie odkształcają się i nie przesuwają, również nie ma potrzeby stabilizacji miejsca łączenia sznurków.

Zamontowanie jej nie wymaga specjalnych umiejętności. Włókna nie tylko w małym stopni absorbują wodę, ale również są odporne na wchłanianie brudu i pojawianie się plam. Górna część siatki rozciąga się, co zabezpiecza ją od przemieszczania się na bramce. Siatka utrzymuje swoje parametry zarówno w środowisku kwaśnym jak i zasadowym, dlatego deszcze nie mają wpływu na jej kształt i parametry. Jest w 100% antyalergiczna i odporna na działanie bakterii. Niezwykła lekkość i brak kumulowania elektrostatycznego, dobra izolacja termiczna, odporność na uszkadzanie przez insekty i podleganie recyklingowi sprawiają, że jest piłkochwyt na boiska to produkt najwyższej jakości, zapewniający komfort użytkowania.

Siatka spełnia normę EN 748 dotyczącą sprzętu boiskowego. Należy do najlepszych produktów, jakie pojawiają się na rynku akcesoriów sportowych, będących wyposażeniem boisk. Doceniana jest jako światowy lider nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Produkt jest dostępny także w całej Europie, Afryce, Australii, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Emiratach Arabskich. Posiada certyfikaty, potwierdzające jej wysoką jakość, między innymi AENOR, który gwarantuje zgodność siatek z normą EN 1263-1:2002, określającą wymagania stawiane siatkom ochronnym i sportowym. Kolejnym certyfikatem jest IQ Net, potwierdzający stosowanie w zarządzaniu produkcją i przedsiębiorstwem norm ISO 9001. Produkt posiada również certyfikat Tekstylia Godne Zaufania, co oznacza wykonanie go zgodnie z wymogami norm sanitarnych i higienicznych. Przyznaje się go produktom o najwyższym stopniu bezpieczeństwa dla użytkownika. Kolejnymi certyfikatami, potwierdzającymi najwyższą jakość produktu jest niemiecki, bardzo prestiżowy w Europie znak jakości Geprufte Sicherheit, jak również AIDICO oraz BG-PRUFZERT.

piłkochwyt na boisko

Siatki te używane były w najważniejszych imprezach sportowych, takich jak: Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RPA w 2010 roku, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Brazylii w 2014 roku, Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji w 2016 roku. Najsłynniejsze kluby piłkarskie, między innymi FC Barcelona, Real Madrid, Manchester United, Chelsea London używają tych siatek piłkarskich. Rożne wymiary produktu umożliwiają dopasowanie siatki do bramki oraz potrzeb użytkownika. Piłkochwyty  można nabyć w różnych rozmiarach, na przykład 5 metrów na 15, 20, lub 25 metrów. Natomiast siatki na bramki są w nieco mniejszym rozmiarze 7,5 metra na 2,5, zaś jej głębokość wynosi 2 metry. Dzięki swoim parametrom siatki na bramki będą służyć dłużej, zapewniając odpowiednie funkcjonowanie i ochronę przed wyrzuceniem piłki poza boisko. 

Karabińczyk do montażu piłkochwytu

Karabińczyk do montażu piłkochwytu jest ocynkowany dla zabezpieczenia go przed wpływem czynników środowiskowych. Zalecany rozstaw karabińczyka wynosi 50 centymetrów. 

Rynek akcesoriów sportowych oferuje także linię do wyznaczania boiska w kolorze czerwonym, której długość wynosi 50 metrów, a szerokość 4 centymetry. Za jej pomocą można wyznaczyć obszar boiska, aby zawodnicy wyraźnie widzieli granice wyznaczone przez taśmę,  w czym pomocny jest wyrazisty czerwony kolor produktu.

Wybierając akcesoria sportowe dla boisk, warto zdecydować się na zakup produktów renomowanych firm, gwarantujących ich długie użytkowanie.