Zabierz swoich bliskich do Szklarskiej Poręby

Zabierz swoich bliskich do Szklarskiej Poręby

cze 24, 2019

Szklarska Poręba to miejsce, w którym ciekawe wakacje można spędzić zarówno w gronie rodzinnym, jak i wśród znajomych. Oprócz oczywiście dalekich wypraw w góry i odkrywania wodospadów wśród skał, na miejscu czekają nas liczne atrakcje.Z całą pewnością zarówno dzieci, jak i dorośli mogą więc liczyć na naprawdę dobrą zabawę!

Ciekawe miejsca w Szklarskiej Porębie

Leśna Huta to miejsce, w którym można podglądać pracę z roztopionym szkłem. Przekonać się, że trzeba robić to szybko, zanim utraci ono swoją plastyczność. I choć źle wykonany przedmiot można roztopić i uformować go na nowo, wiele lat pracy specjalistów z tego zakresu raczej takie pomyłki wyklucza. Na naszym oczach powstają więc figurki, wazony i inne bibeloty. Możemy zadawać pytania i skorzystać z możliwości zakupienia przedmiotów, które szczególnie wpadną nam w oko.
Kolejnym punktem wycieczki po Szklarskiej Porębie może być Muzeum Mineralogiczne. Wszyscy miłośnicy minerałów i skamielin będą zachwyceni wystawionymi w nim agatami, jaspisami, azurytami czy ametystami. Niektórych z pewnością zainteresują również kości i tropy gadów, a także szkielety dinozaurów. W budynku, na dużym ekranie emitowany jest zresztą program BBC „Wędrując z dinozaurami”.
Aktywny wypoczynek mogą zapewnić z kolei ciekawe szlaki turystyczne, które ze względu na swoją specyfikę doskonale nadają się do pieszych wędrówek. Szczególnie interesująca jest oczywiście wycieczka górska na Szrenicę, charakterystyczny szczyt miasta. Do wyboru pozostaje oczywiście zielona, czerwona i czarna droga. Wszystko w zależności od potrzeb i przede wszystkim kondycji turystów. Równie interesujące są też tak zwane Wędrówki z fraszką, czyli trasy pozwalające obcować z dziełami Jana Sztaudyngera.

Atrakcje dla dzieci i nie tylko

To z czego słynie Szklarska Poręba, to również moc atrakcji dla najmłodszych. By ich zadowolić zacząć możemy na przykład od Dinoparku, gdzie dumnie prezentują się modele różnych gadów. Z tablic informacyjnych dowiedzieć można się też ile ważyły i mierzyły konkretne gatunki. Na terenie parku najmłodsi skorzystać mogą zresztą z piaskownic, w których ukryte są szkielety niektórych okazów, a także dmuchańców i dinokolejki.
Innym miejscem, do którego zabrać możemy dzieci jest Ogród Ducha Gór. Malowniczy teren, na którego obszarze znajdują się liczne ścieżki prowadzące do małych, uroczych domków stanowi dla najmłodszych bardzo ciekawą atrakcję. Odwiedzić można tam Dom Wodnika, Chatę Skrzata czy przespacerować się Szlakiem Ducha Gór.
Dla wielbicieli mocnych wrażeń najlepszą atrakcję stanowi jednak Park Rozrywki Espanada. Odwiedzając to miejsce można przejechać się na kolejce górskiej lub osiągnąć stan nieważkości na wieży emocji. Do wyboru pozostaje również przejażdżka samochodzikami elektrycznymi czy wystawa klocków Lego.

góry
Zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie

O tym czy wakacje w Szklarskiej Porębie będą udane, decyduje jednak coś jeszcze. Atrakcje, ciekawe miejsca i piękne widoki, to bowiem jedno. Równie ważne, o czym należy pamiętać, to przecież zakwaterowanie!
W końcu w deszczowy dzień lub w obliczu poleniuchowania warto znaleźć się w miejscu komfortowym i spełniającym wszystkie nasze wymagania.
W ośrodku domków rekreacyjnych Trzy Kultury – Złoty Widok możemy zarezerwować na przykład urokliwie położone domki. Przestrzeń w nich jest na tyle duża, że z pewnością komfort wypoczynku odczuje zarówno rodzina, jak i grupa znajomych. Okolica bogata w liczne atrakcje i przepiękne widoki daje tu z kolei miejsce wypadowe do codziennych wędrówek i odkrywania Szklarskiej Poręby.