Zainwestuj w pojemniki na psie odchody

Zainwestuj w pojemniki na psie odchody

paź 1, 2015

Mieszkanie na którymkolwiek z osiedli to ciągłe egzystowanie z innymi ludźmi. W jednym bloku może żyć ich bardzo wielu i częstokroć niemożliwe jest, aby poznać każdego z nich. Niezależnie od tego, czy w miejscu swojego zamieszkania jesteśmy anonimowi czy też znamy praktycznie każdego, powinniśmy troszczyć się o dobre stosunki z wszystkimi ludźmi. Czasami nie trzeba się do nikogo odżywać, by pokazać swoje podejście pełne powagi i zrozumienia. Tak samo dzieje się na naszych osiedlach. Pole do popisu mają tam właściciele szczękających czworonogów, które muszą być wyprowadzane na spacer praktycznie codziennie. Sam fakt, że zechcemy, aby nasz piesek wyszalał się na podwórku, a nie w mieszkaniu wpływa pozytywnie na relacje międzysąsiedzkie. Zawsze zastanawiajmy się, jak upraszczać wzajemne współżycie ludzi w jednego bloku, zamiast go utrudniać.

Posprzątaj szybko i skutecznie

Inną bardzo ważną kwestią jest to, jak zachowujemy się na spacerze z naszym psem. Pilnowanie pupila to priorytet. Dobrze zapięta smycz i kaganiec stanowią ochronę dla ludzi, którzy boja się psów oraz zapewniają właścicielom komfort psychiczny i pewność, że w naszego na co dzień spokojnego pieska nie wstąpi diabeł chcący kogoś ugryźć. Rodzice małych dzieci na placu zabaw i ludzie spotykani w windzie na pewno docenią to, że jesteśmy odpowiedzialni. Kolejnym aspektem jest sprzątanie za swoim psem. Wiele osób pozostawia woreczki na psie kupy nietknięte i udaje, że ich nie widzi. Odchody pozostawione na trawnikach wyglądają odstraszająco i źle świadczą o całym osiedlu, bo to od wzajemnego upominania się i zwracania uwag rodzi się poczucie wspólnoty, w której każdy dba o każdego. Taki mały element jak woreczki na psie odchody powinien być stale wręczanym prezentem tym sąsiadom, którzy ze sprzątaniem publicznym mają problem.

psieodchody1

Zadowolony pies ale czy właściciel też?

Na sam koniec zastanówmy się, co jeszcze można zrobić, by na naszych podwórkach zapanowała czystość. Być może spotkanie rady mieszkańców i publiczne roztrzęsienie problemu to dobry pomysł? Czasami pomagają młodzieżowe plakaty informujące o tym, że ludzie kulturalni nie wstydzą się sprzątać psich odchodów – jak na przykład na http://www.psiekupy.com/. Pięknie wykonane i umieszczone w widocznym miejscu powinny pomóc. Prawda jest jednak taka, że dobrego przykładu i codziennej cierpliwości w upominaniu sąsiadów nie zastąpi naprawdę nic.