Zalety i cechy diety pudełkowej

Zalety i cechy diety pudełkowej

sty 26, 2022

Dieta pudełkowa to inaczej catering dietetyczny. Polega on na tym, że profesjonalna firma dostarcza nam z samego rana paczkę z gotowymi posiłkami na cały dzień. Można poprosić o dostawę do mieszkania, biura lub w inne wybrane miejsce.

Co znajduje się w diecie pudełkowej?

W paczce znajdziemy najczęściej boxy ze śniadaniem, drugim śniadaniem, obiadem, podwieczorkiem i kolacją. Jedzenie znajduje się w pudełkach termicznych, dlatego może długo zachować odpowiednią temperaturę i nie zepsuje się w ciągu dnia. Jest to idealna dieta dla osób narzekających na brak czasu.

Ktoś, kto chciałby skorzystać z takiej opcji, powinien najpierw rozejrzeć się za dobrą firmę cateringową. Wybór z pewnością nie będzie prosty, jednak z pomocą mogą przyjść znajomi bądź Internet. Być może ktoś z najbliższego otoczenia był lub jest na takiej diecie – warto popytać o to w pracy czy w gronie przyjaciół. Warto przejrzeć również fora internetowe oraz blogi.

Kto skorzysta z diety pudełkowej?

zdrowa dietaDieta pudełkowa z dostawą do domu jest przeznaczona dla osób, którym nie tylko zależy na wygodzie, ale również na zdrowym, racjonalnym odżywianiu. Dlatego po wybraniu dostawcy warto ustalić jadłospis. Większość z obecnych na rynku firm ma programy dietetyczne i dostarcza jedzenie  zgodnie z ich założeniami. Najczęściej wybierane opcje to dieta wegetariańska, dieta bezglutenowa oraz dieta bez ryb. Niektóre firmy cateringowe oferują jednak jeszcze lepsze rozwiązanie – proponują indywidualne dostosowanie jadłospisu razem z dietetykiem. Z takiej opcji skorzystać można, zamawiając dietę pudełkową we Wrocławiu  z Catering Na Diecie. Dietetycy dobierają posiłki pod potrzeby i indywidualne preferencje klientów.

Dieta pudełkowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, narzekających na brak czasu, bądź dla osób, które nie przepadają za gotowaniem. To bardzo wygodny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawę zdrowia. Dzięki niej nie musimy zastanawiać się nad kalorycznością przygotowanych dań – specjaliści robią to za nas, a my jedynie cieszymy się gotowymi posiłkami. Nie poświęcamy też czasu na wymyślanie potraw, a następnie zakupy oraz przygotowanie. Dieta pudełkowa to przede wszystkim oszczędność czasu i nerwów.

Zalety diety pudełkowej

Jednym z większych plusów diety pudełkowej jest także jej wysoka skuteczność. Wiele osób potwierdza, że dzięki niej udało im się schudnąć. Wszystko to dzięki umiejętnemu rozplanowaniu jadłospisu. Klient otrzymuje 5 niewielkich porcji, które powinien spożywać średnio co 3 godziny. Niewątpliwą zaletą diety pudełkowej jest jej różnorodność. Każdego dnia serwowane są inne dania, czasem bardzo wyszukane, dlatego nie można narzekać na monotonie. Niektórych potraw zapewne nie chciałoby nam się przygotowywać samodzielnie w domu.

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu diety pudełkowej należy także pomyśleć o jej minusach. Jednym z nich jest cena – catering z pewnością będzie wiązał się z większymi kosztami niż posiłki przygotowywane w domu. Dodatkowo dieta pudełkowa może stanowić wyzwanie dla osób, które wiele razy w ciągu dnia przemieszczają się z miejsca na miejsce. Wożenie ze sobą pudełek czy oczekiwanie na dostawę w różnych punktach może być męczące i stresujące. Uważamy jednak, że warto.