Zalety wirtualnych spacerów

Zalety wirtualnych spacerów

sie 23, 2019

Wirtualny spacer to odpowiedź na rosnącą konkurencję, wzrost popularności nowoczesnych technologii i rosnącą świadomość odbiorców. To sposób na wyróżnienie się i promocję. Nowoczesna forma marketingu, po którą jednak nadal sięga zbyt mało osób.

Czym jest wirtualny spacer?

To rodzaj prezentacji danego miejsca, który jest technologiczną formą tradycyjnej formy spaceru. To nowoczesny sposób promocji, zaspokojenia potrzeb ciekawości, jak i odpowiedzi na często zadawane pytania odnośnie danego miejsca. To również sposób na przyciągnięcie uwagi i zainteresowania sobą. Podczas wirtualnego spaceru użytkownik przyjmuje pozycję gościa danego lokalu czy też miejsca i sterując kierunkiem porusza się po nim. To niemalże przeniesienie z gry i sterowania własną postacią. Wirtualny spacer, w zależności od możliwości umożliwia dokładną obserwację danego miejsca z perspektywy 360 stopni. Dodatkowo daje szansę zbliżenia się do wybranej rzeczy i zobaczenia jej z naprawdę niewielkiej odległości. Wirtualny spacer to nowy wymiar rzeczywistych wrażeń i doznań.

Kto korzysta z wirtualnych spacerów?

wizualizacja 3dWirtualny spacer to doskonała forma promocji deweloperów, którzy mogą sięgnąć po niego podczas okresu sprzedaży mieszkań. Potencjalny kupiec otrzymuje możliwość dokładnego obejrzenia mieszkania, domu i ich otoczenia, bez konieczności jechania na miejsce. Co prawda forma ta nigdy nie zastąpi realnej obecności, jednak może być doskonały wstępem w złożonym procesie rezerwacji lub kupna mieszkania.
Wirtualny spacer to rozwiązanie, po które sięgają również duże agencje marketingowe, reklamowe czy też event’owe. W ich przypadku spacer ten jest zarówno interesującym zaproszeniem potencjalnego klienta do skorzystania z usług, jak i zajęcie pozycji zespołu podążającego za innowacyjnymi rozwiązaniami. Wirtualny spacer coraz częściej służy jako promocja miast. Możliwość przejścia się uliczkami i zobaczenie z bliska wartych uwagi obiektów jest doskonałą formą przedsmaku wypadu w to miejsce. Co może być jeszcze bardziej przekonywające niż możliwość zobaczenia czegoś „na własne oczy”? Wirtualny spacer warto wykorzystać również w galerii obrazów, ośrodkach kultury, by przybliżać ich bogactwo, zachęcać do wizyty, i tym samym rozwijać turystykę.

Dlaczego warto zainwestować w wirtualny spacer?

wizualizacja 3dWirtualny spacer to co prawda ciągle mało znany, ale innowacyjny i przyszłościowy sposób promocji i wyróżnienia się na tle konkurencji. To rozwiązanie dogodne dla obu stron, zarówno dla użytkownika, który otrzymuje wygodną formę zapoznania się z ofertą, jak i dla przedsiębiorcy, który plasuje się na liście firm idących tropem innowacji i nowych technologii. Wirtualny spacer jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny od tradycyjnej formy zdjęć i może być ogromnym źródłem informacji. Co ważne przekazanych jedynie za pomocą obrazu. Wirtualne spacery są synonimem nowoczesnego i świadomego marketingu, stosowanego na świecie przez najlepszych.

Zalety wirtualnych spacerów

  • wpływają na atrakcyjne postrzeganie strony internetowej, zarówno użytkowników, jak i wyszukiwarki Google, której algorytmy postrzegają ją, jako dobry materiał na pozycjonowanie,
  • są najnowocześniejszą formą promocji, po którą nadal sięga mało firm,
  • są wierną imitacją rzeczywistych spacerów, co jest dogodne dla ich użytkowników,
  • są doskonałym miejscem prezentacji atutów firmy,
  • są bogatym źródłem informacji i zaspokajają ciekawość,
  • są nowoczesną formą prezentacji, ale też łatwą i bardzo wygodną formą odbioru,
  • im większa jego funkcjonalność, tym bardziej może zastąpić większą część strony internetowej (prezentacja firmy, struktura firmy, a nawet zespół),
  • wpisują się w modę pokolenia nowych technologii.

Artykuł powstał we współpracy ze studiem sztuki cyfrowej The Frame z Wrocławia.