Zamień gorącą plażę na ośnieżony stok narciarski!

Zamień gorącą plażę na ośnieżony stok narciarski!

paź 27, 2020

Choć posypywanie się ciepłym piaskiem na zagranicznych plażach w czasie, gdy w Polsce panuje szarość i chłód, nadal jest wyjątkowo popularne, to jednak coraz więcej osób zaczyna tęsknić za klasyczną zimą i decyduje się na spędzenie swoich wolnych dni np. na stoku narciarskim.

Warto zatem poznać największe korzyści płynące z takiego wyjazdu i wybrać ofertę, najlepiej trafiającą w nasze oczekiwania.

Największe zalety ferii na stoku

Oczywiście najważniejszą z zalet jest możliwość profesjonalnej nauki jazdy na nartach. Wynajmując w tym celu wykwalifikowanego instruktora, zyskujemy cenne informacje o najlepszych technikach jazdy dla początkujących, zasadach doboru sprzętu oraz, jeśli stosujemy się do zaleceń i unikamy błędów, jakie początkujący narciarze popełniają najczęściej.

Ostatnie lata w Polsce nie rozpieszczają nas zimą, jaką pamiętamy z nieco dawniejszych czasów. Ma to zarówno plusy, jak i minusy, przy czym minusów, ze względu za zaburzenie równowagi klimatycznej jest niestety więcej. Powracając jednak do urlopu na stoku, wyjeżdżamy do miejsc, w których nadal jeszcze możemy liczyć na śnieg i prawdziwe, zimowe temperatury oraz świeże powietrze. A uwolnienie się przynajmniej na kilka dni od pełnych smogu miast i wsi, na których powietrze podczas polskiej zimy też wbrew pozorom nie jest najczystsze, może naprawdę korzystnie wpłynąć na stan naszego zdrowia.

Jest to być może tymczasowy „plus”, lecz warto o tym wspomnieć. Wybuch pandemii skłonił wiele osób do rezygnacji z wyjazdu, powodując kryzys branży turystycznej. Pomimo że wyjazdy są obecnie możliwe, nadal nie wszyscy się na nie decydują, co jest właśnie plusem w sytuacji, gdy chcesz się wyrwać na narty, lecz nie znosisz tłoku.

Spędzanie urlopu lub ferii w aktywny sposób, zamiast klasycznego smażenia się na plaży, jest o wiele zdrowsze.

W ciepłych krajach często rezygnujemy z wielu form aktywności na rzecz biernych form relaksu, często bez należytego zabezpieczenia przed słońcem, które dokucza skórze mocniej niż w Polsce. Na stokach mamy z tym mniejszy problem, dlatego że zabezpieczamy się przed dokuczliwym zimnem o wiele lepiej, by uchronić się od infekcji, którą traktujemy często poważniej niż oparzenia słoneczne.

Odkrywamy uroki zimy. Wiele osób nadal nie jest przekonanych do tego, że zima może być piękna. Owszem, może. Spędzona w ciekawym miejscu, w odpowiedni sposób i z właściwymi osobami, może okazać się wprost wspaniała. Oczywiście trudno w to uwierzyć, spędzając całe dnie w pracy za biurkiem i podziwiając łyse drzewa pod szarym niebem, lecz po to właśnie są takie wyjazdy, by przekonać się, czy śnieżne formy aktywności są stworzone dla nas.

Dlaczego jeszcze warto zrezygnować z gorącej plaży?

Ferie w ciepłym miejscu, drinki z palemką i dużo słońca to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto już od dawna tęskni za ciepłem lub cierpi na pogorszone samopoczucie właśnie ze względu na niedobory światła słonecznego. Dlatego też wyjazdy do ciepłych krajów wcale nie są gorszym rozwiązaniem, zwłaszcza że mnóstwo osób doskonale wie już od dawna, ze za śniegiem nie przepada i zdania w tym zakresie raczej nie zmieni.

Istnieją nadal jednak liczne powody, dla których warto przekonać się do klasycznych ferii na stoku narciarskim. Sporty zimowe zmuszają organizm do wysiłku, który, po uprzednim przygotowaniu, może wyjść nam jedynie na zdrowie. Odwiedzenie wielu miejsc zimą pozwoli spojrzeć na nie z innej perspektywy, niż ta, którą dostrzegamy, gdy przyjedziemy wiosną lub latem. Zima to wyjątkowy czas w roku, który naprawdę warto wykorzystać jak najlepiej!

Jeśli wybierasz się lub chccesz zaplanować wyjazd w Alpy, skontaktuj się z Biurem Turystyki Aktywnej BeskidTravel: https://beskidtravel.pl/oferta/