3 sporty walki, które można uprawiać we Wrocławiu.

3 sporty walki, które można uprawiać we Wrocławiu.

lip 25, 2019

Aktualnie Wrocław nie ma żadnych ograniczeń dla osób, które cenią sobie zdrowy i aktywny tryb życia. Rozbudowana baza sportowa pozwala na znalezienie takiej aktywności fizycznej, odpowiadającej nawet najbardziej wymagającym mieszkańcom. Dzięki temu coraz bardziej popularne stają się sporty walki, które można uprawiać we Wrocławiu.

Wielkie miasta, w tym również Wrocław, to nie tylko piękne miejsca, ale również większe zagrożenie zdrowia i życia – zwłaszcza po zmroku. Dlatego warto znać chociaż podstawowe techniki sportów walki, które z pewnością przydadzą się w chwilach zagrożenia. Wyrzuty, pchnięcia czy dźwignięcia sprawdzają się w samoobronie. Warto zatem sprawdzić jakie sporty walki można uprawiać we Wrocławiu.

Krav Maga – najskuteczniejsza przy samoobronie?

Do jeszcze niedawna Krav Maga nie była bardzo popularna. Aktualnie na jej treningi zapisuje się coraz więcej osób, zarówno kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Technika walki polega przede wszystkim na nauce najpierw podstawowych, potem zaawansowanych, kroków skupiających się na samoobronie. Sama Krav Maga czerpie techniki z różnych sportów walki, łącząc je i unowocześniając, przez co staje się niezwykle skuteczna w momencie największego zagrożenia. Warto pamiętać, że treningi Krav Magi nie opierają się na rywalizacji pomiędzy uczestnikami, a raczej na kompleksowym przygotowaniu całego ciała do wykonywanych ćwiczeń.

Trening Krav Magi rozpoczyna się zawsze od serii cardio, która ma za zadanie rozgrzanie mięśni do dalszego wysiłku. Ten krok wzmacnia wysiłkowo całe ciało, co jest niezwykle podczas bardzo wymagających ćwiczeń. Dodatkowo niweluje ryzyko wystąpienia kontuzji – zwłaszcza podczas trenowania bardziej wymagających pozycji. Pod czujnym okiem specjalistów z Krav Gym każdy uczestnik treningu pozna podstawowe kroki samoobrony. Dodatkowo nauczy się podejmowania decyzji, które będą najmniej ryzykowne, a skuteczne.

Kick-boxing – inna forma boksu?

Inną coraz bardziej popularną formą sztuk walki jest kick-boxing. Najczęściej z treningów we Wrocławiu korzystają kobiety, które pragną nauczyć się samoobrony w kryzysowych sytuacjach, ale w wielu grupach treningowych można również można spotkać mężczyzn.

Kick-boxing to przede wszystkim sport walki, gdzie łączy się techniki boksu oraz kopnięcia. Dzięki temu połączeniu można rozwinąć umiejętności fizyczne, które bezpośrednio wpływają na szybkość, wytrzymałość i oczywiście siłę zadawanych ciosów. Skupienie pomaga także zapanować nad stresem, a wysmuklające sylwetkę ruchy podnoszą pewność siebie.

sztuki walki wrocław

MMA – kilka sztuk walki w jednym

We Wrocławiu można również bez problemu trenować MMA, czyli mieszane sztuki walki. Podczas treningów uczestnicy walczą pomiędzy sobą jedynie w dozwolonych technikach sztuk walki bez broni. Dzięki temu są wszechstronnie przygotowywani do zawodów, ale jednocześnie uczą się jak skutecznie łączyć poszczególne techniki, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. MMA to bez wątpienia niezapomniane widowisko, ale jednocześnie niebezpieczne bez odpowiedniego przygotowania. Dlatego warto wykorzystać okazję i znaleźć zajęcia MMA, które wszechstronnie rozwiną każdego trenującego.

Jakie sporty walki można uprawiać we Wrocławiu?

We Wrocławiu jest mnóstwo możliwości dla osób, które chciałyby rozpocząć lub już trenują sztuki walki. Można skusić się na zajęcia z kick-boxingu lub MMA, ale warta uwagi jest również Krav Maga. Treningi Krav Magi z pewnością nauczą każdego uczestnika podstawowych i zaawansowanych technik samoobrony, wzmocnią całe ciało, a także poprawią sylwetkę. Dodatkowe połączenie różnorodnych stylów sztuk walki pozwolą na wszechstronne opanowanie chociaż kilku z nich, co będzie przydatne w sytuacji zagrożenia. Trening Krav Magi to także świetna zabawa dla uczestników.