4 pomysły na ciekawy pokój dla dziecka

4 pomysły na ciekawy pokój dla dziecka

wrz 23, 2019

Skończyły Ci się pomysły na pokój na dziecka, dwójki dzieci a może trójki? Skorzystaj z naszych propozycji na ciekawy pokój dla dzieci. Kilka z nich sprawdziliśmy osobiście!

Pomysł na pokój dla dziecka to nie lada wyzwanie dla rodzica. Dzieci szybko rosną, nudzą się i zmieniają zainteresowania. Tego nie zmienisz, ale możesz zmienić pokój swojego dziecka. Pomysły do pokoju dla dziecka mogą się jednak szybko skończyć, ale nie jeśli wykorzystasz… Fototapety ze zwierzętami. Dlaczego?

Pomysł na pokój dla dziecka – polecane fototapety ze zwierzętami

Fototapety ze zwierzętami to najlepszy pomysł na ciekawy pokój dla dziecka. Możesz wybrać fototapety z pieskami, kotami, lwami, sowami i wiele innych. Wybór jest naprawdę duży, więc z pewnością znajdziesz fototapety ze zwierzętami, uwielbianymi przez twoje dziecko. A kiedy się znudzi? Po prostu je wymienisz.

Nie musisz kupować nowych mebli lub ich przestawiać. Dzięki fototapecie ze zwierzętami nie musisz też kupować wielu dekoracji, aby stworzyć przytulne i miłe dla oka miejsce.
Fototapety ze zwierzętami są oryginalną i najlepszą ozdobą w pokoju, ponieważ duży wzór na ścianie skutecznie przyciągnie wzrok, ale nie tylko. Wiesz, jaka jest kolejna zaleta fototapety ze zwierzętami w pokoju dzieci? Nie musisz iść sprzątać. Twoje dzieci też nie, a pokój będzie czysty.

1. Pomysł na pokój dla dziewczynki – fototapeta wzór z uroczych zwierzątek

Aby stworzyć ciekawy i piękny pokój dla dziewczynki wybieraj delikatne motywy, które nadadzą pokoju lekkości i naturalności. Bajkowy pokój dla twojej księżniczki uzyskasz, wykorzystując fototapety z pieskami, kotkami, motylkami czy koniami. Fototapeta sowa również będzie dobrym wyborem.

2. Pomysł na pokój dla chłopca – fototapeta z dzikimi zwierzętami

Jeśli twój syn uwielbia zwierzęta, z pewnością będzie zachwycony, jeśli na jego ścianie będzie fototapeta ze zwierzętami. Chłopcy dorastają w przekonaniu, że muszą być silni i wysportowani. Wybieraj fototapety ze zwierzętami, które symbolizują te cechy. Spraw, że obraz świata twojego dziecka będzie spójny.
Fototapeta lew, jaszczurka a może byk? Z pewnością nie będzie wątpliwości, do kogo należy ten pokój.

fototapeta dla dzieci

3. Pomysł na pokój dla dzieci – słonik na szczęście

Słoń jest bardzo majestatycznym zwierzęciem, które kojarzy się z niewyobrażalną siłą, potęgą, bogactwem. Jest symbolem wytrwałości, ale też troski, dlatego fototapeta ze słoniem to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Fototapety ze słoniami są często spotykane w pokoju dziewczynki i chłopca. Małych dzieci i dużych dzieci. Szukając uniwersalnej fototapety ze zwierzętami, możesz mieć pewność, że fototapeta ze słoniem to rozsądne rozwiązanie.

4. Pomysł na pokój dla dwójki dzieci – rozdzielenie pokoju fototapetami

Twoje dzieci mają wspólny pokój? To dziewczyny, chłopcy a może towarzystwo mieszane? Nawet mając niewielki metraż do dyspozycji, możesz wyczarować Twoim dzieciom niezwykły pokój, który będzie im się dobrze kojarzył. Gdzie będą się śmiać podczas zabawy, a wieczorami spokojnie zasypiać.
Rozdzielenie jednego pokoju na strefy za pomocą fototapety ze zwierzętami umożliwia optyczne wydzielenie stref. Jest to możliwe nawet wtedy, gdy pokój dzieli córka i syn. Przykładowo, fototapeta żyrafa na ścianie przy łóżku chłopca, aby sprawdzał, jak szybko rośnie, a fototapeta zebra na ścianie dziewczynki, która będzie symbolizować, że nawet przeciwieństwa mogą stworzyć piękną całość.