4 sposoby na ogrodzenia panelowe

4 sposoby na ogrodzenia panelowe

lut 15, 2022

Ogrodzenia panelowe mają bez wątpienia wiele zalet, którym warto się przyjrzeć. Uniwersalność zastosowania i możliwość ciekawego zaaranżowania czyni ogrodzenia panelowe jednym z lepszych wyborów na rynku. Dlaczego warto je wybrać? Jak je dobrze zgrać z wystrojem posesji?

Istotna przewaga nowoczesnych ogrodzeń panelowych nad innymi

  • Ogrodzenia panelowe będą idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, których interesują tanie i szybkie rozwiązania. Cena za pojedynczy panel ogrodzeniowy nieznacznie przekracza 100 zł, co w porównaniu z kosztami poniesionymi na inne rodzaje ogrodzenia czyni tę inwestycję wyjątkowo opłacalną;
  • Ogrodzenia panelowe montuje się stosunkowo szybko i nie jest to czynność zbyt skomplikowana, zdarza się jednak, że ze względu np. na nierówny teren lub inne trudności lepiej nie zabierać się za montaż samodzielnie;
  • Ze względu na swoją uniwersalność mogą być zastosowane praktycznie wszędzie, wykorzystywane są nie tylko do odgradzania prywatnych posesji, lecz także osiedli mieszkaniowych, terenów budowlanych, budynków użytku publicznego itd;
  • Ich kolejny plus to duża solidność wykonania i brak konieczności przeprowadzania prac konserwacyjnych. Dzięki zastosowanym technikom produkcji paneli ogrodzeniowych. Druty są odpowiednio zgrzewane i profilowane, a następnie zabezpieczane przed korozją poprzez cynkowanie i malowanie proszkowe. Dobrze wykonane i zamontowane panele ogrodzeniowe mogą posłużyć przez nawet kilkadziesiąt lat, zanim konieczna będzie ich wymiana.

Czy ogrodzenia panelowe wyglądają lepiej niż inne?

Nie da się na to pytanie odpowiedzieć w sposób jednoznaczny, z uwagi na różnorodne gusta klientów, jedno jest pewne: są one uniwersalne i schludne. Nie zasłaniają one zbytnio posesji, lecz jeśli komuś marzy się „ogrodzenie” domu za pomocą roślin pnących, to ogrodzenie panelowe będzie pasowało tu idealnie, pełniąc funkcję stelażu. Na nim rośliny będą pięknie piąć się po całej powierzchni, tworząc bujne, dekoracyjne kaskady. Możesz wybrać klasyczny bluszcz, pnącą różę, winogron lub inną roślinę pnącą.

Miłośnicy zieleni łatwo skomponują ogrodzenie panelowe z żywopłotem z drzewek, pozostawiając ogrodzeniu panelowemu funkcję zabezpieczania posesji, a dekoracyjną przekładając właśnie na drzewka. To jest właśnie niebagatelna zaleta ogrodzeń panelowych – uniwersalność zestawienia. Czasem panele ogrodzeniowe mogą być łączone z kamiennymi słupkami, tworząc nietypową aranżację. Pomysłów może być tyle, ilu właścicieli ogrodzeń. Ogrodzenie panelowe dobrze skomponuje się z lampami ogrodowymi, kwietnymi rabatami i innymi dekoracjami, typowo wykorzystywanymi przy ozdabianiu podwórka.

3D_antracytowy_aranzacja

Funkcjonalność ogrodzeń panelowych

Ten typ ogrodzenia nie robi wrażenie zbyt solidnego, lecz jak to już zostało wspomniane, takie właśnie jest. Jego funkcjonalność objawia się także w tym, że jest to rozwiązanie dostępne dla każdego. Niska cena zakupu i montażu, a przy tym wieloletnia trwałość, połączona z brakiem konieczności konserwowania, zdaje się tworzyć rozwiązanie idealne.

Wybór ogrodzenia panelowego oznacza nie tylko niemałą oszczędność, lecz też wiele możliwości jego zaaranżowania. Doskonale sprawdzi się ono na podwórkach o prostym, minimalistycznym charakterze, jak i w otoczeniu bujnej zieleni, którą uwielbia wielu z nas. Wysoka trwałość i niskie koszty przekonują do rozważenia montażu paneli ogrodzeniowych. Do kompletu z panelami ogrodzeniowymi ocynkowanymi, warto wybrać najwyższej jakości malowane proszkowo i ocynkowane bramy wjazdowe panelowe, oraz furtki. Popularność ogrodzeń panelowych świadczy o ich wszechstronnym zastosowaniu, czego często nie można powiedzieć np. o płotach drewnianych lub kamiennych, które nie wszędzie będą pasować. W poszukiwaniu rozwiązania uniwersalnego warto rozważyć montaż paneli ogrodzeniowych.