5 zastosowań wizualizacji 3D, o których nie mieliście pojęcia

5 zastosowań wizualizacji 3D, o których nie mieliście pojęcia

kw. 5, 2017

Wizualizacja 3D są usługą, z której coraz częściej korzystają klienci zlecający firmom wykonawczym remont domu albo przebudowę ogrodu czy też działki.

Tego typu działania nie wymagają bowiem faktycznego istnienia danego produktu, dzięki czemu pozwala nam zobaczyć efekt końcowy prac – także na długo przed ich rozpoczęciem. Pozwala to nam na stałą kontrolę nad projektem, bowiem naniesienie odpowiednich poprawek jest możliwe na każdym etapie prac wykończeniowych. Dzięki temu mamy pewność, iż powstający projekt będzie zgodny z naszymi wyobrażeniami, co zaoszczędzi nam nerwów, stresu oraz poczucia, że niewłaściwie wydaliśmy nasze ciężko zarobione pieniądze i uzyskaliśmy efekt, z którego wcale nie jesteśmy zadowoleni.

Ta opcja jest również pomocna dla pracowników budowlanych – z powodu drobnych zmian nie muszą od nowa wykonywać swojej pracy, dzięki czemu są w stanie szybciej zakończyć dany projekt oraz cieszyć się szacunkiem i dobrymi opiniami wśród swoich klientów.

  • Wizualizacje 3D mogą dotyczyć także produktów, z którymi mamy styczność każdego dnia i które mają służyć  powszechnemu użytkowaniu, a jednocześnie spełniać wymogi wizualne i estetyczne, a także wkomponować się w całość pomieszczenia.
  • Wizualizacja trójwymiarowa pomaga nam podjąć decyzję w jakim kształcie najlepiej jest promować dany produkt, na jaką gamę kolorystyczną lub deseń się zdecydować oraz w jakim stopniu zadbać o jego udoskonalenia, by spełnił on oczekiwania jak największej liczby osób, które będą z niego korzystać.

Wykonanie więc projektu wizualizacji 3D takich przedmiotów jak krzesło, sofa, stół czy też nawet perkusja nie będzie dla firm zajmujących się realizacją trójwymiarowych przestrzeni pierwszyzną. Jest to dosyć częsty zabieg, wykorzystywany na przykład przez firmy, którym zależy również na pracy w nowoczesnych, dobrze urządzonych pomieszczeniach.

Jeśli zaś chodzi o koszta związane z wykonaniem wizualizacji 3D, to niestety są one nieprzewidziane. Wynika to z faktu, iż składa się na nie wiele czynników, takich jak: stopień skomplikowania wizualizacji, stopień szczegółowości, efekty, jakich konkretnie oczekujemy, a także złożoność otoczenia, które chcemy podać temu procesowi. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że na takie przedsięwzięcia jak na przykład generalny remont mieszkania decydujemy się raz na kilka lub nawet kilkanaście lat. W dodatku jest to przestrzeń, z którą przychodzi nam obcować każdego dnia i która jest od nas zależna. Warto więc przeznaczyć dodatkowy budżet na wizualizację 3D, po to by móc cieszyć się wymarzonym efektem oraz nie żałować podjęcia decyzji o remoncie.