Basen z kulkami – wyroby z pianki dla dzieci

Basen z kulkami – wyroby z pianki dla dzieci

cze 26, 2019

Basen z kulkami – wyroby z pianki dla dzieci

Z pewnością większość z nas pamięta olbrzymie baseny z piłeczkami, dostępne między innymi w galeriach handlowych czy salach zabaw dla dzieci. Popularne i powszechnie lubiane suche baseny, dziś zmieniły nieco wielkość, tak by zmieścić się w pokojach dziecięcych!

Producenci prześcigają się wręcz w wymyślaniu kolejnych wzorów tego typy produktów. Co wpływa na taką ich popularność i na co zwrócić uwagę kupując suchy basen? I przede wszystkim – jaki jest odpowiedni moment na zakup basenu z piłeczkami?

Odpowiedni moment na zakup basenu z piłeczkami

Jeśli jako rodzic zastanawiasz się w którym momencie możesz dokonać zakupu suchego basenu – podpowiadamy. Tak naprawdę można to zrobić już wtedy, kiedy Twoje dziecko jest w wieku niemowlęcym. Rzecz jasna w takiej sytuacji zabawa musi odbywać się pod okiem opiekuna. Nie zmienia to jednak faktu, że możliwa jest już z udziałem siedmio, ośmiomiesięcznego bobasa.

Starsze dzieci nie wymagają już bezpośredniej kontroli rodziców, a z basenu cieszyć się będą z pewnością tak samo. Samodzielnie nurkowanie w miękkich piłeczkach, to w końcu fantastyczna zabawa dla parolatków. Kiedy wiesz już w jakim momencie dokonać zakupu, przekonaj się dlaczego tak naprawdę warto to zrobić…

Zalety basenów z kulkami

Suchy basen z kulkami, to przede wszystkim fantastyczna zabawa. Dzięki niemu, nasza pociecha ma wrażenie prywatnego, domowego placu zabaw w postaci kolorowego, wypełnionego niezliczoną ilością kuleczek baseniku. Co więcej, korzystając z tego typu atrakcji dziecko ćwiczy koordynację. Basen w cudowny i niezauważalny sposób wspomaga więc jego aktywność fizyczną.

Tego typu produkty uczą też sztuki zapamiętywania kształtów i kolorów. Zdarza się, że piłeczki przyozdobione są też wzorami lub obrazkami, co dodatkowo rozwija wyobraźnię. Nie sposób zresztą nie zauważyć, że baseny z piłkami znajdują się w prawie wszystkich placówkach wychowawczych i przedszkolach. I nie jest to przypadek. Nurkowanie i suche kąpiele, to w końcu nie tylko czysta rozrywka, ale i pewnego rodzaju nauka.

Basen z kulkami powinien być przede wszystkim bezpieczny

Decydując się na zakup basenu z kulkami zwróćmy szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa naszego dziecka. Profesjonalne produkty, takie jak te dostępne na liger.net.pl, to przede wszystkim rehabilitacyjne, wykonane z nietoksycznych materiałów baseny. Co jeszcze jest istotne przy ich wyborze?

Między innymi to, aby ścianki basenu dla dziecka były po prostu miękkie. W trakcie zabawy nie trudno o drobne potknięcia czy upadki. Miękkość basenu jest zatem bardzo istotna. Tak samo, jak sama wysokość ścianek. Z uwagi na szeroką ofertę suchych basenów dla dzieci, mają one przeróżne wymiary, kształty i parametry. Wynika z tego, że odpowiedni model musi być po prostu dobrany do wieku i wzrostu naszej pociechy. Kwestią o której trzeba też pamiętać jest ilość dzieci, które będą z basenu korzystać.

Ważne, o ile nie najważniejsze są też same piłeczki wypełniające basen. To w końcu bezpośrednio w nich bawi się dziecko, rzuca nimi czy upada na nie. Nie mogą być zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Dlaczego? Ze względu na nawyki malców, które gryzą wszystko co wpadnie im w ręce. Tak czy inaczej – piłeczki wypełniające basen w razie potrzeby można jednak dokupić. Taką możliwość daje choćby liger.net.pl, strona wspomniana powyżej.