Czy warto dbać o samochód w sposób kompleksowy?

Czy warto dbać o samochód w sposób kompleksowy?

sty 27, 2020

Dbanie o samochód to bardzo ważna sprawa dla każdego kierowcy. Jest to przecież nasz podstawowy środek transportu. Dojeżdżamy nim do pracy, na zakupy czy też w inne ważne miejsca. Nic, więc dziwnego, że staramy się szybko likwidować wszelkie awarie. Często nawet drobne stukanie w którymś miejscu jest powodem wizyty u mechanika.

Ważne jest też utrzymanie dobrego wyglądu zewnętrznego naszego samochodu. Zadbana karoseria to większa cena przy ewentualnej sprzedaży auta. Podobnie jest w przypadku wnętrza. Wyprana tapicerka to dbanie o zdrowie, ale też minimalizowanie przyszłych kosztów. Im czystsza tym dłużej będzie służyć.

Warto też, co jakiś czas czyścić felgi. Dopełni to estetyczny wygląd auta.

Profesjonalne czyszczenie felg

Felgi można oczywiście wyczyścić samodzielnie. Nie zawsze mamy na to czas, więc warto skorzystać z usług myjni. Procujący w niej personel postępuje w zgodnie z pewnymi zasadami.

  • Mycie odbywa się na zimnych felgach. Złamanie tej zasady może doprowadzić do uszkodzenia lakieru, odprysków czy odbarwień.
  • Czyszczenie wykonywane jest z wyczuciem, by nie zniszczyć powłoki lakierniczej.
  • Trzeba wybrać odpowiednie detergenty. Ich siła powinna być dopasowana do stopnia zabrudzenia. Czasem warto kilkukrotnie użyć słabszego środka, nie naruszy to warstwy ochronnej felgi.
  • Wszelkie myjki ciśnieniowe należy wykorzystywać z wyczuciem. Nieumiejętne ich zastosowanie może doprowadzić do zniszczenia felg lub też łuszczenia lakieru czy odprysków.
  • Do czyszczenia używa się specjalnych gąbek i szczotek o delikatnej strukturze.
  • Po wyczyszczeniu felgi powinny zostać dokładnie osuszone.
  • Na koniec stosuje się woskowanie i polerowanie. Przedłuża to znacznie ich żywotność.

Widać, więc jak skomplikowany i czasochłonnym procesem jest czyszczenie felg.

Profesjonalne podejście do zadania

czyszczenie felgMyjnia samochodowa zapewnia czyszczenie na wysokim poziomie. Wpływa na to, jakość stosowanych preparatów. Możliwości jest sporo, rynek środków do mycia felg jest ogromny. Najlepsze i sprawdzone środki to te proponowane przez popularnych producentów. Takie, które posiadają wiele pozytywnych opinii i atestów. Tylko takie detergenty są wykorzystywane w dobrej myjni.

Równie ważne są wszelkie akcesoria do czyszczenia. Muszą posiadać miękkie włosie, które nie będzie tworzyć kolejnych rys. Uzupełnieniem stanowią solidne gąbki sprawdzające się w walce z osadami zgromadzonymi w zakamarkach felgi.

Na to trzeba zwrócić uwagę

Kosmetyka samochodowa to kategoria dzieląca się na kilka grup, która może być realizowana bez konieczności wizyty w myjni czy warsztacie samochodowym. Podstawa to zadbana karoseria, umyta, nawoskowana i wypolerowana. Kolejne ważne kwestie to mycie szyb i polerowanie reflektorów. To też wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Warto też zadbać o wnętrze samochodu, innymi słowy wyprać tapicerkę. Nie należy też zapominać o czyszczeniu felg.