Czy warto współpracować z agencją pracy tymczasowej?

Czy warto współpracować z agencją pracy tymczasowej?

cze 24, 2019

Stała współpraca z agencją tymczasową to wiele korzyści zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Dzięki temu można nie tylko znaleźć wykwalifikowaną i chętną do pracy osobę, ale również pomóc obcokrajowcom w znalezieniu atrakcyjnego zatrudnienia w interesującym ich zawodzie.

Agencja pracy tymczasowej jest niezwykle pomocna w załatwianiu wszelkich formalności związanych z zatrudnieniem pracownika – zwłaszcza cudzoziemca poszukującego zatrudnienia w Polsce. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie istotne kwestie będą zrealizowane, a sam proces rekrutacji oraz przyjęcia do pracy będzie legalny i nie narazi pracodawcy na dodatkowe koszty.

Dodatkowo agencje pracy tymczasowej posiadają również ofertę skierowaną do osób prywatnych, które przybywając do Polski starają się znaleźć pracę, która umożliwi im uzyskanie zgody na pobyt czasowy lub stały.

Praca tymczasowa – korzyści

Praca tymczasowa niesie ze sobą wiele korzyści, z których coraz chętniej korzystają nie tylko osoby szukające zatrudnienia na okres wakacyjny, ale przede wszystkim obcokrajowcy. Pracownik jest wtedy najczęściej zatrudniany przez agencję, jednak świadczy on usługi na rzecz firmy. Agencja decyduje kiedy i w jakim zakresie pełni obowiązki pracownicze. Najczęściej praca opiera się na umowie tymczasowej, dzięki czemu kodeksowy okres wypowiedzenia czy czas urlopu jest znacznie krótszy. Jednocześnie pracownik jest traktowany na równi z innymi – zwłaszcza w kwestii wynagrodzenia za pracę.

Dzięki pracy tymczasowej zgodę na pobyt w Polsce i legalizację pracy mogą otrzymać obcokrajowcy, którzy bez tego nie mogą zostać dłużej w naszym kraju niż 90 dni.

Pracodawca – współpraca z agencją pracy tymczasowej

Regularna współpraca z agencją pracy tymczasowej jest niezwykle korzystna dla wielkich przedsiębiorstw, w których rotacja pracowników jest wysoka ze względu na szybko otwierające się miejsca i stanowiska pracy. Wtedy niezbędne jest przeprowadzanie nieustannych rekrutacji, aby praca nie stała w miejscu. Warto również pamiętać, że praca tymczasowa pozwala na utrzymanie tylko takiej liczby pracowników, którzy są niezbędni w danym momencie na określonym stanowisku. Działa to również w drugą stronę – w przypadku nagłego zapotrzebowania na większą ilość pracowników, przy stałej współpracy, łatwiej będzie szybko zapełnić stanowiska pracy.

Za co odpowiada agencja pracy tymczasowej?

Jako pracodawcy korzystając z usług agencji pracy tymczasowej, można liczyć na pomoc w procesie rekrutacyjnym, a także wypełnianiu wszystkich formalności. Specjaliści pracujący w agencji przeprowadzą rozmowy kwalifikacyjne z potencjalnymi kandydatami i zweryfikują, czy posiadają odpowiednie doświadczenie i umiejętności. Oprócz tego jako pracodawcy nie musimy martwić się kwestią wypłaty wynagrodzeń, rozliczania urlopów oraz sporządzaniem i podpisywaniem umów. Tym wszystkim zajmują się przedstawiciele agencji pracy tymczasowej.

Pomoc agencji przyda się przede wszystkim w procesie zatrudniania do pracy obcokrajowców narodowości ukraińskiej. Kandydaci muszą posiadać zezwolenie na pracę w Polsce, a jednocześnie kwestia ich zatrudnienia jest trochę bardziej skomplikowana niż Polaków. Dlatego tak istotne jest, aby współpracować z agencją pracy tymczasowej, która zna treść prawa ustawy o cudzoziemcach i dopilnuje wszystkich niezbędnych formalności związanych z ich zatrudnieniem.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej – pracownik

Nie tylko pracodawcy korzystają z usług agencji pracy tymczasowej. Współcześnie coraz częściej z ich usług korzystają osoby prywatne. Prowizje za pomoc w znalezieniu pracy oraz załatwienie wszystkich niezbędnych formalności nie są wysokie, a obcokrajowcom zdecydowanie łatwiej jest zdobyć pozwolenie na pracę.

W przypadku obywateli Ukrainy agencje pomagają w dobraniu odpowiednich ofert, w sporządzeniu wszystkich wymaganych dokumentów czy chociażby pomocy w zdobyciu zezwolenia na podcięcie pracy. Z ich pomocą łatwiej jest również dostać kartę pobytu czy założyć konto w banku. Nierzadko agencje pracy tymczasowej zapewniają także koordynatora dwujęzycznego, dzięki czemu komunikacja pomiędzy pracodawcą a pracownikiem jest znacznie łatwiejsza.

Czy warto współpracować z agencją pracy tymczasowej?

Wbrew pozorom regularna współpraca z agencją pracy tymczasowej nie jest niczym złym – stosunek płaconej prowizji do pomocy, jaką oferują specjaliści jest współmierny do otrzymanych korzyści. Agencja nie tylko pomaga znaleźć pracowników w czasie, ale także zajmuje się wszystkimi innymi kwestiami z nimi związanymi – wynagrodzeniem, urlopami czy pozwoleniami. Ich pomoc będzie przydatna również dla osób prywatnych szukających pracy.